Čaute dievčatá! Je nedeľa, nesmie teda chýbať článok na našom blogu. Minulotýždňová fashion téma mala u Vás veľký úspech a my sa z toho nesmierne tešíme. Tentokrát sme sa rozhodli predstaviť Vám ďalšie dva raňajkové recepty, pretože ste sa na ne mnohé na instagrame pýtali. Raňajky sú večný problém! Tie z Vás, ktoré neraňajkujú robia veľkú chybu, tie z Vás ktoré raňajkujú nevhodné veci, tiež. Niektoré z nás, ktoré si nájdu nejaké obľúbené raňajkové jedlo, ktoré je aj zdravé, si ho po nejakom čase zunujeme. Ak ste sa našli aspoň v jednej z týchto troch skupín, a chceli by ste sa inšpirovať novými zdravými raňajkovými receptami, čítajte ďalej!

Prejdeme rovno k veci! Tu sú naše dva recepty, ktoré nielenže skvelo chutia, ale sú aj veľmi zdravé, naštartujú a zasýtia Vás do nového dňa tak, ako sa patrí!

1. Puding s chia semiačkami

Ingrediencie:

 • 1 pohár plnotučného kokosové mlieka bez cukru (alebo kokosového jogurtu zmiešať s kokosovým mliekom)
 • 1/4 pohára chia semiačok
 • 1 lyžička vanilkového extraktu
 • kto má rád sladšie jedlá, pridajte si tam lyžicu javorového sirupu

 

Postup:

Všetko spolu zamiešajte a nechajte cez noc v chladničke. Ráno, tesne pred podávaním, si puding ozdobte akýmkoľvek ovocím. My sme použili čučoriedky,oriešky a granátové jablko.

Tento recept patrí do Ketogénnej diéty, často označovanej iba ako keto, pretože obsahuje veľmi nízke množstvo sacharidov a vysoký obsah kvalitných tukov.

Trošku informácií k ingredienciám.

Kokosové mlieko sa považuje za „zázračnú“ tekutinu, pretože je bohaté na živiny a podporuje schopnosť organizmu vybudovať imunitný systém a brániť sa voči chorobám. Spoločne s kokosovým olejom a kokosovou vodou ide o jednu z najzdravších potravín na svete. Vzhľadom k tomu, že kokosové mlieko má vysoký obsah zdravých tukov, pomáha tiež nasýtiť vás na dlhšie a zabráni tak vášmu prejedanie alebo maškrteniu počas dňa, ktoré zvykne nabúrať vaše úsilie v spaľovaní tukov. Pomáha aj pri problémoch s trávením.

Chia semienka Vám pomôžu doplniť energiu a zvýšiť koncentráciu, sú vhodnou podporou pri detoxikácii organizmu a na zahnanie hladu pri chudnutí. Je v podstate ideálnou potravinou pre každého, samozrejme ako doplnok stravovania.

2. Tekvicovo – vločkový chia puding

Ingrediencie:

 • 1 pohár obyčajných vločiek (ideálne bez glutamánu)
 • 1 lyžica chia semienok
 • 2 a 1/2 pohára mlieka  (kokosové, kravské…)
 • 1 a 1/4 pohára tekvicového pyré (tekvicu uvaríme a vyšľaháme ako zemiakové pyré)
 • 2 lyžice javorového sirupu
 • 1/4 lyžičky škorice
 • 1/2 lyžičky mixu zázvorového prášku, škorice, klinčekového prášku, muškátového orieška

 

Postup:

Všetko spolu zmiešame a cez noc necháme v chladničke. Ráno, tesne pred podávaním, si puding ozdobte orieškami, 80-100 percentnou nastrúhanou čokoládou, ovocím, ktoré máte k dispozícii. My sme použili sestry sliviek, ringloty 🙂

Predstavme si jednotlivé ingrediencie tejto výživovej bomby:

Kto by nepoznal OVSENÉ VLOČKY? Niekto ich miluje, iný sa na ne nemôžu ani pozrieť. Veľa ľudí však ani netuší, o akú zdravú potravinu ide. Vločky neobsahujú lepok a naopak, nachádza sa v nich veľa dôležitých vitamínov, minerálov a antioxidantov. Sú skvelým pomocníkom pri znižovaní váhy. Po ich konzumácii sa budete cítiť plnšie a bude vám tráviť pomalšie. Vláknina prospieva tráviacemu traktu, bojuje proti zápche a vyživuje organizmus. Taktiež znižuje riziko rakoviny hrubého čreva. Nerozpustná časť vlákniny napomáha kvalitnému vyprázdňovaniu čriev a zároveň zabezpečuje lepšie vylučovanie telu škodlivých odpadových látok.

Pre mnoho ľudí je TEKVICA len príležitostná ozdoba na Halloween. Možno by však bolo vhodné prehodnotiť, na čo všetko je dobrá táto úžasná zelenina. Tekvica na pečenie je bohatá na živiny, obsahuje množstvo prospešných vitamínov a minerálov, a pritom má nízky obsah kalórií. Existuje niekoľko spôsobov, ako ju začleniť do stravy. Môže sa konzumovať ako dezert, polievka, šalát, dokonca ňou môžete nahradiť aj maslo.

Vďaka unikátnemu zloženiu je ŠKORICA typickým korením tohto uzimeného obdobia. Dokáže prehriať chladom sužovaný organizmus, okrem toho má antibiotické účinky a povzbudzuje náš imunitný systém. Má upokojujúce účinky, uvoľňuje napätie a stimuluje krvný obeh. Znižuje poruchy dýchania a ostatných rytmických činností nášho organizmu. Je výborná pri liečbe zmätočných duševných stavov po rozchode, pred rozvodom, pri strate zamestnania. V starobe pomáha udržiavať duševnú čulosť tým, že uvádza do súladu mozgové prúdy.

 

Kočky, veríme, že sme Vás týmito receptami inšpirovali a že ich v najbližšej dobe vyskúšate! Budúci týždeň pripravujeme pre Vás niečo špeciálne, spojené so super súťažou, tak veríme, že nám to vyjde! Sledujte nás a dozviete sa viac!

Prajeme peknú nedeľu!

Katka a Iva

Komentáre