Ahojte baby! Tento týždeň sme sa rozhodli povenovať sa téme, ktorá je našim chuťovým bunkám veľmi blízka a nevieme si bez nej predstaviť život. Kávička! Obe sme totiž vášnivé kávičkárky a na kvalitnú kávu si veľmi potrpíme. Často sa o nej aj bavíme, a preto sme sa s Vami chceli podeliť o jeden z našich posledných objavov, ktorý sme zaradili do našich životov a osvedčil sa veľmi úspešne. Čo keby sa totiž káva stala súčasťou našej zdravej výživy, alebo dokonca procesu chudnutia? Čo keby nám zvýšila energiu a mentálnu aktivitu na niekoľko hodín? Nebolo by to super? Ak Vás tieto otázky zaujali, čítajte ďalej!

Minule jedna z našich babiek pri rozhovore tvrdila, že nechápe, ako môže mať dedko – jej manžel, lepšie výsledky vyšetrení, ako ona. Keď ona sa zdravo stravuje, na raňajky si dáva chlebík s maslom a džemom, a dedko si dáva slaninu. Tak sa jej muselo vysvetliť, že dobrá slanina môže byť vlastne celkom zdravá, pretože obsahuje kvalitné tuky. Dedko, ani nevedel ako, dlhodobo dodržiava ketogénnu diétu, ktorá je pre organizmus veľmi prospešná.

Ketogénna dieta je nízkosacharidová diéta s vysokou konzumáciou tukov, ktorá má veľa zdravotných benefitov. Štúdie potvrdzujú, že „keto” diéta Vám pomôže účinne zhodiť prebytočné kilá a tiež zlepší zdravotný stav. Najvýraznejšie benefity ketogénnej diéty sú napr. zníženie rizika cukrovky, rakoviny, epilepsie a Alzheimerovej choroby.

A prečo sme z kávičkovania prešli do keto diéty? Pretože náš kávičkový objav vychádza práve z nej! Všetko sa to začalo tak, že človek menom David Asprey, americký podnikateľ a biológ, navštívil Tibet. Jedna tibetská žena mu ponúkla šálku čaju s domácim maslom. Po vypití tohto nápoja sa jeho telo okamžite zahrialo a cítil neskutočný príval energie. Ako správny podnikateľ sa teda začal venovať vývoju nového nápoja, a po siedmich rokoch prišiel k záveru, že kokosový olej, pírodné maslo a kvalitná káva môžu ľudstvu priniesť nápoj, ktorý mnohým uľahčí život.

Pri kombinácii týchto troch surovín totiž okamžite pocítite niekoľko pozitív:

  • zvýšenú mentálnu aktivitu
  • okamžitý príval energie
  • pocit sýtosti po dobu niekoľkých hodín
  • pomoc pri chudnutí

Niet divu, že nápoj si okamžite obľúbili mnohí profesionálni športovci, top manažéri, alebo napríklad aj zaneprázdnení rodičia, ktorí potrebovali zvýšiť prísun energie. Nechceme Vám tvrdiť, že pitím takejto kombinácie kávy a tukov nejako extra schudnete, to nie. Ale určite každá z nás si raz za čas dopraje výdatné sacharidové raňajky a za pár hodín sa celé trasieme, lebo sa nám dobili baterky, je to tak? Ak nemáte čas jesť päťkrát denne, a nechcete riskovať, že o 10:30 budete hladné ako vlk, vyskúšajte bulletproof kávu!

Samozrejme, David Asprey si zo svojho nápadu spravil mega biznis, ale my si predsa vieme spraviť aj našu, nemenej kvalitnú verziu, nie?

Stačí, keď si zadovážime tieto tri ingrediencie:

  • 1-2 šálky kvalitnej kávy (Prosíme Vás, nepovažujme za kvalitnú kávu nescu! V budúcnosti sa môžme povenovať zvlášť téme kvalitnej kávy), ak máme k dispozícii BULLETPROOF kávu, ideál (táto káva je z fariem Guatemaly a Kolumbie, spracovaná špeciálnou metódou, ktorá minimalizuje škodlivé látky)
  • 1-2 lyžice MCT oleja (Brain Octane Olej, ktorý sa získáva z kokosového oleja)
  • 1-2 lyžice organického priepustného masla GHEE (je to maslo zo zvierat chovaných výlučne na tráve, obsahuje zdravé omega 3 mastné kyseliny)

Všetko spolu pomiešame v mixéri, a dáme si to namiesto raňajok. Vyskúšajte, aké to na Vás bude mať účinky, u nás to zabralo!

Baby, chceli by sme Vas poprosiť o radu. Do komentára nám napíšte, o akej téme by ste si na našom blogu rady prečítali v budúcnosti. Najlepšie nápady sa nezaobídu bez odmeny! Už o týždeň v najbližšom článku sa dozviete, koho nápad sme vybrali a čo vyhrá! 

Ďakujeme za to, že ste tu s nami a prajeme ešte super zvyšok víkendu!

Katka a Iva

Komentáre