Ahojte dievčatá! Wow, no musíte uznať, že ten december letí strašidelným tempom! Dnes je tretia adventná nedeľa, predposledný víkend pred Štedrým dňom a my sme si pre vás pripravili niečo skutočne špeciálne! Ale ešte predtým tu máme jeden restík z minulého týždňa. Víťazkou súťaže o vianočný kozmetický balíček značky Yves Rocher je Zuzana Podolanová! Gratulujeme a tešíme sa s Tebou! Okrem toho, na našom instagrame @kattiva_trends ešte stále prebieha súťaž o mobilný telefón Samsung A5, ktorý nám venovala úplne novučičká banka pre všetky štýlové baby 365 bank!

Ale späť k dnešnej skvelej téme. Väčšina z našich čitateliek už má vlastnú rodinu a domov, a preto určite venuje patričnú pozornosť vianočnej výzdobe a pečeniu. O nás je už známe, že sa snažíme zdravo stravovať a preto každý rok hľadáme recepty na medovníčky, ktoré budú pozostávať zo zdravších ingrediencií.  Nie vždy to ale dopadne najlepšie, pretože nie všetko čo je zdravé, je aj zákonite chutné.

Pred pár dňami sa nám však do rúk dostala kniha “NAŠE ZDRAVÉ SLADKOSTI”. Musíme povedať, že už po jej prvotnom prelistovaní sa nám zbiehali slinky, a keď sme si poprezerali zloženie jednotlivých receptov, vedeli sme, že toto je naša cesta. Ako sme už spomínali,rady sa kŕmime zdravými pochúťkami – je to síce komplikovanejšia a možno trochu drahšia cesta, ale výsledok rozhodne stojí za to.

Keď sme v tejto knižke objavili recept na zdravé medovníčky, najprv sme váhali, či do toho ísť. Predsa len, už sme vyskúšali zopár zdravých receptov na medovníky ale žiaden z nich sa nám nedostal pod kožu, a radšej sme vždy ostali pri klasike. Po vyskúšaní receptu zo spomínanej knihy však musíme povedať, že TIETO medovníčky sa stali hitom na našich vianočných stoloch! Ak teda hľadáte zdravšiu formu vianočneho pečenia, odporúčame nahradiť klasické recepty na medovníky týmto, a bez výčitiek s celou rodinou mlsať celé vianoce.

Dosť bolo obkecávania, poďme rovno na recept!

Na cca 60 medovníkov potrebujeme:

500 g hladkej špaldovej múky

150 g koosového cukru

100 g masla

30 ml medu

7 PL práškovej stévie

4 PL vody

1 vajce

1 vaječný žĺtok

1/2 ČJ sušeného zázvoru

1/2 ČJ jedlej sódy

1/2 ČJ klinčekového korenia

1/2 ČJ rozdrveného feniklu

Postup:

Maslo, cukor, med a vodu necháme pomaly na platničke rozpustiť a následne dáme vychladnúť. Túto zmes pridáme do preosiatej múky. Postupne vmiešavame celé vajce, jeden žĺtok, stéviu, zázvor, sódu, klinčekové korenie a fenikel. Miesime, dokým nám nevznikne krásny bochník. ktorý vložíme do vzduchotesnej nádoby, najlepšie na chladné miesto. Z vyvaľkaného cesta vykrajujeme približne 4 mm hrubé medovníky a pečieme pri 200°C približne 4-6 min. Z uvedeného množstva nám vyjde asi 60 medovníkov, ktoré ešte na záver, horúce, potrieme vaječným bielkom, aby sa pekne leskli.

 

Tak čo baby, idete do toho? My sme to vyskúšali a naozaj to stojí za to! A okrem toho sa v tejto skvelej knihe nachádza aj množstvo iných zdravých sladkostí, ako napríklad Kinder maxi torta, palacinková torta, zdravšia varianta tyčiniek Snickers alebo Margot, pečené buchty, vianočka alebo šúľance. Nuž a pri zdravej krtkovej torte sa nám doslova pozastavil dych, a bude to hneď prvá sladkosť ktorú vyskúšame napiecť po sviatkoch.

Musíme sa priznať, že takto nadupanú kuchárku na zdravé sladkosti sme ešte nikdy nevideli a preto sme pátrali. A vypátrali sme, že ak ju chcete mať čo najskôr doma, alebo ju niekomu darovať, máte ešte šancu! Môžete si ju pohodlne nakúpiť cez ich e-shop weliftogeher.com/kniha . Posledné objednávky na Slovensku príjmajú  do 20.12.2018!

Prajeme vám krásny zvyšok tejto sviatočnej nedele, a dajte nám vedieť, či sa pustíte spolu s nami do zdravého pečenia! Budeme šťastné, keď sa týmto článkom inšpirujete. 🙂

Katka a Iva

Komentáre