Ahojte dievčatá! Ozývame sa po dvojtýždňovej odmlke, z jednoduchého dôvodu. Trochu sa nám toho nakopilo. 🙂 Ivka už odcestovala do USA a momentálne sa intenzívne venujeme  prípravám nových kolekcií, ktoré nájdete na našom e-shope už od septembra. Dovtedy ale neváhajte využiť náš veľký výpredaj so zľavami až do 70%! 🙂 Dnes sme sa rozhodli venovať téme zdravých sladkostí, pretože my sladkosti milujeme! Ale tiež chceme žiť zdravo a preto hľadáme vždy zdravšiu alternatívu.

Toto skvelé letné obdobie je známe aj tým, že sa priatelia častejšie navštevujú, grilujú a užívajú si teplého letného počasia. Tak keď takúto návštevu čakáte, alebo sa na nejakú chystáte, čo takto pripraviť zdravé a chutné sladkosti? Dá sa to aj bez múky a cukru, treba sa s tým len trochu pohrať! My sme si dnes pripravili dva nesmierne chutné recepty, ktoré lahodia aj očiam!

Malinovo-citrónový chia cheesecake

Tento fresh letný dezert nielen že dobre vyzerá, ešte aj perfektne chutí! A najlepšie na tom je, že si ho môžeme dopriať bez výčitiek, pretože neobsahuje nič nezdravé a nič, z čoho by sa priberalo. Tak poďme na to!

Hneď na začiatku Vás chceme upozorniť, že každá vrstva musí stráviť niekoľko hodín v mrazničke, a preto  si na prípravu tohto cheescaku rezervujte dostatok času. Ideálny čas na prípravu je deň pred podávaním.

Ingrediencie:

Korpus:

1 pohár vlašských orechov

3 vykôstkované ďatle

1/2 lyžice kokosového oleja

štipka soli

 

Biela vrstva:

1/2 hrnčeka kešu orieškov (treba ich namočiť do vody 4 hodiny pred prípravou)

1/2 hrnčeka plnotučného kokosového mlieka

1/4 hrnčeka  + 2 lyžice javorového sirupu

1 lyžičky vanilkového extraktu alebo 1 vanilkový lusk

1/2 malej lyžičky morskej soli

 

Ružová vrstva:

340 g mrazených malín

1/2 lyžičky citrónovej šťavy

2 lyžice javorového sirupu

2 lyžice chia semiačok

 

Postup:

Všetky ingrediencie na korpus spolu rozmizujeme (nemusí to byť úplne do hladka). Do formy dáme papier na pečenie. Vložíme do nej prvú vrstvu korpusu. Potlačíme ho čo najviac, aby sa vytvorila vrstva vysoká cca 1 cm. Dáme do chladničky cca na 15 minút (alebo dokým si nepripravíme ďalšiu vrstvu).

Podobne ako pri predchádzajúcej vrstve, aj pri tejto budeme ingrediencie spájať mixérom. Ale v tomto prípade už pôjdeme do hladka. Nezabudnite, že s kešu orieškami sa dá pracovať až po ich 4 hodinovom vodnom kúpeli! A tak nám vznikne krémová hmota, ktorú opatrne nalejeme na korpus, zahladíme nožom a necháme v mrazničke najmenej na 2 hodiny, aby hmota poriadne stuhla.

Ingrediencie z poslednej vrstvy tiež spojíme v mixéri. Medzi jednotlivými vrstvami mixér nemusíte umývať, je to celkom zbytočné (taká menšia rada pre lenivé casalingy, ako sme my :-)). A tak nám vnikne tretia, nádherná, ružová hmota. Tú dáme do mrazničky osamote, aby nám ako tak stuhla, kým sa zmrazí vrstva druhá. Keď sa tak stane (cca po 2 hodinách), opatrne naneste ružovú vrstvu na bielu, vyhlaďte nožíkom, a dajte späť do mrazničky. Minimálne na 4 hodiny, ideálne na celú noc.

20 minút pred podávaním vyberte cheescake z formy, opatrne ho nakrájajte ostrým nožom a nechajte ho trochu sa roztopiť, aby si návšteva nevybila zuby. 🙂 Potom už veselo papkáme zdravý a diétny letný dezertík, ktorý Vás aj Vašu návštevu zaručene osvieži!

 

Mrkvové guličky

Tieto malé, milé guľôčky si môžete pokojne zobrať so sebou aj do práce na desiatu alebo olovrant, a jesť ich s kľudným svedomím, že robíte aj niečo pre Vaše zdravie. Hlavnou ingredienciou je totiž mrkva, ktorej pravidelná konzumácia pomáha očiam, znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje trávenie. To ale zďaleka nie je všetko! Ak trpíte migrénou, alebo bolesťami kĺbov, mrkva je to, čo Vám môže pomocť!

A pritom to je také jednoduché!

Ingrediencie:

1 pohár slnečnicových semiačok

1 pohár nesladeného kokosu + 1/3 pohára na obaľovanie

1/2 lyžičky škorice

1/2 lyžičky morskej soli

12 mäkkých, vykôstkovaných ďatlí

2/3 poháru mrkvy nakrájanej na menšie koliečka

2 lyžičky javorového sirupu

 

Postup: 

Všetky ingrediencie pomixujte v mixéri a spojte dohromady do lepkavej hmoty. Vytvarujte z nej guľôčky a keď ľúbite mletý kokos, môžete ich vyváľať ešte aj v ňom. Tadáááá! Zdravý snack je na svete!

Tak čo poviete, dievčatá? Inšpirovali sme Vás? My sme práve počas tohto víkendu objavili ďalší super receptík, ktorý sme ale nestihli nafotiť, ale sľubujeme, že tak v najbližšej dobe spravíme. 🙂

Ešte by sme Vám chceli pripomenúť, že stále hľadáme talentované blogerky, ktoré by mohli prispievať svojimi článkami na náš blog! Ak si myslíš, že máš talent na písanie a fotenie, skús nám pripraviť krátky skúšobný článok s fotkami na ľubovoľnú tému a poslať čo najskôr na info@kattiva.shop!

Prajeme krásny zvyšok nedele, užívajte si konečne trochu chladnejšie počasie. 🙂

Katka a Iva

 

 

Komentáre