Ahojte dievčatá! Minulý týždeň sme už definitívne zažívali prvé jesenné dni a po našich prekonaných chorobách nám nedalo nezamyslieť sa nad tým, prečo sa príchodom prvých chladnejších nocí hneď Slovenskom rozšíri chrípka. Také prvé babské rady znejú: daj si veľa vitamínu C a magnézia! Tak sme sa rozhodli trochu si posvietiť práve na to magnézium, a zistili sme si o ňom mnohé zaujímavé veci. V prvom rade to, že je to absolútna topka v boji so stresom. Preto všetky baby, ktoré práve zažívate stresové obdobie, trpíte nespavosťou, vyčerpanosťou alebo vysokým krvným tlakom, čítajte ďalej!

Stres sa ukazuje u každého človeka inak. Či už máte silnejšiu povahu, alebo ste citlivejšia, v každom prípade sa stres nejako u vás prejavuje. U niekoho sa zvýši činnosť srdca, niekto trpí žalúdočnými problémami, niekto migrénou. Každopádne, nie je to nič príjemné, to musíte uznať.

V boji so stresom samozrejme môžete vyhrať, ak si svojich pocitov budete vedomé, a budete podnikať kroky k tomu, aby ste nadobudli svoju rovnováhu. Podľa nás sú toto najdôležitejšie zbrane:

  • dostatok spánku– ideálne ísť spať pred polnocou a spať 8 hodín
  • dostatok pohybu– aj prechádzka na čerstvom vzduchu vám uvoľní hormóny šťastia-endorfíny- a vy sa budete cítiť ako znovuzrodená
  • cvičenie jógy– toto odporúčame všetkým ženám, pretože jóga vás dá do kľudu tak, že sa budete doslova vznášať!
  • vyvážená strava– nie je potrebné držať diéty, ale stravovať sa zdravo. Nebáť sa zeleniny alebo ovocia, jesť kvalitné produkty, ideálne v bio kvalite, aby ste do svojho tela nedávali chémiu.
  • malé radosti– nájdite si každý deň dôvod na úsmev, tešte sa z maličkostí
  • príjem magnézia- nakúpte si minerálky s jeho obsahom a do každého miesta kde sa nachádzate, si dajte jednu fľašu, aby ste ju mali stále na očiach. 
  • doprajte si masáž– pôsobí to na naše telo blahodarne, o tom niet najmenších pochýb

Vzhľadom k tomu, že pri stresových situáciách telo spotrebováva nadmerné množstvo magnézia, jednoznačne doporučujeme príjmať ho vo zvýšených dávkach. Magnézium na naše telo pôsobí upokojujúco, dokonca v USA sa udomácnila jeho prezývka „chill pill”. To ale neznamená, že ho musíte príjmať vo forme tabletiek. My sme pred niekoľkými mesiacmi objavili čaro pitia minerálnej vody s obsahom magnézia Gemerka, pretože máme pocit, že svoje telo nielen hydratujeme ale aj liečime. No a skutočne musíme povedať, že je to naozaj efektívne. Naše vody máme so sebou naozaj všade: doma, v práci a aj v aute. Dozvedeli sme sa totiž, že pitie magnéziovej vody je najprirodzenejším spôsobom, ako dostať minerály do tela. Z vody dokáže telo vstrebať az 70% magnézia, zatiaľ čo zo stravy a výživových doplnkov len 30-40%. Takže ak nás vidíte na instagrame, alebo nás niekde stretnete osobne, pravdepodobne máme vždy po ruke fľašu s Gemerkou. 

Magnézium podporuje aj vašu sústredenosť. Nuž a musíte uznať, že keď sa viete dobre koncentrovať, tak aj práca všetkého druhu vám ide ľahšie, čo vás robí spokojnejšími. Hovorí sa mu aj „univerzálny životabudič”.

Ľudské telo priemerne vážiaceho človeka potrebuje 25 až 35 g horčíka denne. Keď máme ale náročné, stresujúce obdobie, určite by sme ho mali zvýšiť. To isté platí aj pre tehotné alebo športujúce ženy. Zvyknite si teda na to, že magnézium by malo byť vždy pri vás, aby ste boli v pohode.

Dievčatá, po dodržaní týchto zásad uvidíte, ako sa upokojíte… Život je predsa o tom, aby sme sa z neho tešili, aby sme v ňom nachádzali radosti a so starosťami aby sme sa pasovali. Avšak pozitívny prístup dokáže spraviť naozaj veľa. Mnohé nám píšete, že z nás ide dobrá energia. Ale ani my sme neboli vždy takéto ukľudnené. Svoju rovnováhu sme si aktívne hľadali a našli ju naozaj len nedávno! Preto vieme, o čom hovoríme. Každý je strojcom svojho šťastia a preto sa snažte zabojovať o to, aby ste boli šťastné aj vy!

Záverom by sme vas chceli poprosiť, aby ste nám do komentári napísali, či s nami súhlasíte, a ako so stresom bojujete vy. Budeme sa tešiť novým tipom a nápadom.

Prajeme pekný deň

Katka a Iva

Komentáre