Ahojte dievčatá! Čo hovoríte na tú zmenu počasia? Celkom husté nie? Leto zas ubehlo ako voda, ale myslime pozitívne a verme, že ešte v septembri zažijeme krásne babie leto. September bude aj pre nás dosť nabitý, chystáme sa na mnohé zaujímavé eventy a čo je skvelé, že väčšinou sa týchto eventov môžete zúčastniť aj vy a tým pádom máme šancu sa stretnúť a pokecať! 🙂 Dnes sme sa rozhodli vám napísať pár viet o jednom z našich septembrových projektov, na ktorý sa veľmi tešíme, a svedomito sa na neho pripravujeme! Hovoríme o výstave Trenčín Mesto Módy (ďalej TMM). Ak vás zaujíma čo, kde, ako, prečo, JEDNOZNAČNE ČÍTAJTE ĎALEJ!

Keď nás pred niekoľkými mesiacmi oslovila organizátorka výstavy, pani Jankovičová, aby sme sa stali jej ambasádorkami, neverili sme vlastným ušiam! Popravde, ponuky na rôzne “ambasádorstvá” nám prichádzajú pravidelne, väčšinu z nich však odmietame kvôli našej časovej tiesni. Ale takáto ponuka sa jednoducho odmietnuť nedala! Vysvetlíme, prečo.

O nás je známe, že sa nám celý život nejakým zvláštnym spôsobom prepletajú cesty, no a podobne “osudový” je aj náš vzťah k mestu Trenčín. Kým Katka tam strávila 6 rokov na osemročnom gymnáziu, Iva sa tam presťahovala pred pár rokmi, pretože odtiaľ pochádza jej manžel. Náš vzťah k tomuto úžasnému mestu preto samozrejme zohral pri rozhodovaní veľkú rolu.

HISTÓRIA

Výstava Trenčín Mesto Módy mala v Trenčíne dlhoročnú tradíciu. Prvýkrát sa uskutočnila už v roku 1963 pod názvom “Výstava výrobkov trenčianskeho textilného a odevného priemyslu” a prezentovali sa tu len dve spoločnosti – Merina Trenčín a Odevné závody Trenčín. Postupom rokov sa veľtrh stal na Slovensku fenoménom s bohatou návštevnosťou a stovkami vystavovateľov. Veľtrh prežil i zmenu režimu, no v roku 2008 definitívne zanikol. Vďaka jeho trefnému názvu naozaj Trenčínu prischla veľmi lichotivá prezývka “mesto módy”.

Tu si môžete pozrieť super videjko, ako to asi v minulosti vyzeralo. Sranda, čo poviete?

SÚČASNOSŤ

Nuž, ale prejdime k súčasnosti. Pred pár rokmi sa trenčianska podnikateľka, pani Jana Jankovičová rozhodla, že obnoví tradíciu tejto prestížnej výstavy. Tento nápad vznikol v jej hlave preto, lebo aj ona si všimla, že slovenské ženy sa čoraz viac vracajú k domácim značkám a návrhárom. A tak sa rozhodla oprášiť značku Trenčín Mesto Módy a s podtitulom ” Legenda sa vracia”, zažila minulý rok výstava svoj comeback po desiatich rokoch pauzy. A musíme povedať, že vo veľkom štýle!

Nuž a tento rok, v dňoch 14. a 15.9.2018 sa otvoria brány druhého ročníka novodobej značky TMM a vy môžete byť pri tom! Čaká na vás naozaj zaujímavý program, módne prehliadky, množstvo zaujímavých slovenských značiek oblečenia, vrátane našej Kattivky! 🙂 My sme makali celé leto, a práve na tejto výstave vám predstavíme naše nové kolekcie. Spojili sme sily s fashion ilustrátorkou Danyela Art a preto nás budete môcť nájsť v našom spoločnom “girly” stánku. Kolekcie v tom čase ešte nebudú na e-shope, takže môžete byť naozaj prvé, ktoré budú nosiť naše nové kúsky! Pripravujeme pre vás naozaj množstvo zaujímavých vecičiek, a nesmierne sa tešíme na vaše reakcie, dúfame, že budú pozitívne!

Na záver si nemôžeme odpustiť pár citových výlevov. Viete čo? Je to naozaj úžasné, že sa Slováci navzájom podporujú, pretože my sme veľmi šikovný národ. Samozrejme my tú podporu cítime tiež, inak by sme s našou značkou Kattiva neprežili ani pol roka! Sme za vás vďačné, a svoju vďaku vyjadrujeme tým, že pre vás tvoríme stále nové veci, aby ste mali istotu, že u nás sa oblečiete naozaj štýlovo! Nuž a ďakujeme ľuďom ako je pani Janka Jankovičová, ktorí sú kreatívni a slovenský módny priemysel podporujú, ako sa len dá!

Takže vidíme sa na trenčianskom výstavisku, v dňoch 14. a 15.9.2018! Viac info nájdete na www.tmm.sk!

Ozaj, aby sme nezabudli: info pre tie z vás, ktoré nemajú instagram. Už zajtra sa od 16:00-19:00 uskutoční “sample sale” v našich priestoroch na adrese Líščie Nivy 23 v Bratislave. Ak sa pýtate, čo je to sample sale: okrem toho, že si budete môcť vyskúšať všetky veci z nášho e-shopu priamo na mieste, budeme predávať aj niektoré veci, ktoré sme používali na fotenia a teda sú vypraté, alebo napr. je na nich malá špinka- za znížené ceny! V prípade, že máte záujem sa zastaviť, ozvite sa nám na facebook alebo mail info@kattiva.shop, aby sme vas napisali na zoznam. 🙂 Budeme sa na vás tešiť!

Prajeme krásnu nedeľu

Katka a Iva

Komentáre