Ahojte baby! Polievková téma mala u Vás veľký úspech, čomu sa tešíme, lebo sme rady,keď sa inšpirujete na našom blogu. Dnes je Valentín, a napriek tomu, že ho zas až nejak extra neprežívame, myslíme si, že aspoň dobú večeru, či už v reštike, alebo doma navarenú, si predsa len zaslúži. 🙂 A preto sa dnes nejako extra nebudeme rozpisovať a dúfame, že nám to odpustíte. 🙂

V deväťdesiatych rokoch sme zažili niekoľko seriálových hitov, na ktoré sme boli úplne že mega namotané, ako napríklad Priatelia, Beverly Hills 90210, Melrose place, Akty X, atď. Ale vedeli ste, že v poslednom čase sa to znova v USA hemží seriálmi a že to je vlastne úplne najnovší hit, že vlastne aj top áčkoví herci točia už viac seriály ako filmy? Takže ak máte večný problém s tým, čo dávajú v telke, šup na netflix a stiahnite si tieto seriály:

1.BIG LITTLE LIES

Toto je určite veľké MUST SEE pre fanúšičky seriálu Sex v meste (s nami na čele :-D) Seriál inšpirovaný ženami. Hlavné hrdinky sú matky a manželky, sú z lepšej spoločnosti, a každá z nich ukrýva nejaké tajomstvo. Tvorcovia stavili na obsadenie absolútnych hereckých kráľovien, čo už samé o sebe predurčuje, že to nebude úplná blbosť (veď Nicole Kidman by to asi inak nezobrala, nie?). Na tento seriál sme sa namotali aj my, a nevieme sa dočkať druhej série!

Alexander Skarsgard, Nicole Kidman, Reese Witherspoon, Zoe Kravitz a Laure Dern

 

2.STRANGER THINGS

Seriál ocenený na tohtoročnom udeľovaní Zlatých glóbusov je absolútne strhujúci! Aj keď na prvý pohľad vyzerá, ako by bol pre deti, v žiadnom prípade tomu tak nie je. Dej sa odohráva vo fiktívnom vidieckom mestečku Hawkins, kde sídli inštitúcia Hawkins national laboratory, ktorá sa zaoberá vedeckým výskumom pre ministerstvo energetiky USA. Vrámci experimentovania sa im z nedbalosti podarilo vytvoriť alternatívnu dimenziu ktorú nazvali Upside Down. Hlavnú hrdinku stvárňuje Millie Bobby Brown (inak to je tá mladá trinásťročná tínedžerka, ktorá na Golden Globes vyzerala na 30, kuknite si ju TU).

3.HOUSE OF CARDS

Ďalší oceneniami ovešaný seriál s Kevinom Spaceym v hlavnej úlohe stojí za to začať pozerať! Seriál sa zaoberá politickou témou. Dejová línia sa sústreďuje okolo hlavnej postavy Franka Underwooda, senátora amerického kongresu a straníckeho tajomníka Demokratickej strany, ktorý sa po tom, čo mu bola odopretá funkcia ministra zahraničných vecí, snaží zrealizovať svoj prepracovaný plán, vďaka ktorému sa chce dostať z pozície senátora do funkcie viceprezidenta a z nej až na najvýznamnejší post – prezidenta USA, čo sa mu podarí pomocou zákulisných intríg a podpory ambicióznej manželky. Ak máte rady prostredie politiky, určite si tento seriál nenechajte ujsť!

4.THE ROYALS

Ďalší zo seriálov určené skôr pre ženské publikum, ktorý sa okrem iného preslávil aj skvelým stylingom hercom, čiže ak sa chcete inšpirovať módnymi vychytávkami, choďte do toho! Prostredie tvorí bristký kráľovský dvor a hlavnú hrdinku stvárňuje Elisabeth Hurley v roli kráľovnej Heleny, ktorá je povestná svojou eleganciou a rozvážnosťou a snahou prezentovať svoju rodinu pred očami verejnosti v čo najlepšom svetle. Zaujímavosťou je, že jej seriálová dcéra, herečka Alexandra Park, sa v seriály zaľúbila do bodyguarda Toma Austena. Neskôr u nich vznikla láska aj v súkromí. 🙂

 

5.THE KILLING

Brutálne napínavý detektívny seriál pre všetky, čo máte rady napätie a hľadanie vraha, je tu seriál The Killing. Je to taká namotávka, že od toho nebudete chcieť odísť, verte nám! Tento seriál bol natočený na motívy dánskeho seriálu Folbydelsen a rozpráva príbeh vraždy mladého dievčaťa a tri rôzne príbehy súvisiace s touto vraždou.

Baby, snáď nám odpustíte, že toho Valentína sme na našom blogu trošku odignorovali. Pripravujeme totiž pre Vás jednu brutálnu vec a tak sme sa museli sústrediť na ňu. Už v nedeľu budete môcť na našom blogu znova súťažiť, tak si nenechajte ujsť náš ďalší článok. A budeme sa tešiť akémukoľvek komentáru, poprípade tipu na nejaký dobrý seriál.

Máme vás rady!

Katka a Iva

Komentáre