Ďakujeme, že sa v hojnom počte zapájate do našich súťaží a že nás sledujete! V minulotýždňovej téme sme Vám spolu s make up artistkou Veronikou Vargovou predviedli tip na halloweenske líčenie, ak ste sa niektorá inšpirovali, sme veľmi rady. V článku sme Vás vyzvali, aby ste nám dali tipy na témy, o ktorých by ste si rady prečítali. Všetky boli super a určite sa im v budúcnosti povenujeme! Výherkyňou našej súťaže sa stáva Lenulka Lenka! Tvoj návrh na tému pánujeme spracovať v najbližších týždňoch! 🙂

A keďže nám mnohé píšete, že sa zvyknete inšpirovať našimi zdravými receptami, dnes sme si pre Vás tiež jeden pripravili. Ide o superzdravú jesennú mňamku, s trochu netradičnou kombináciou surovín. Ale musíme povedať, že to stojí za to vyskúšať ! Tak dievčatá, aj tento sychravý daždivý deň si môžete stále spríjemniť poobedným zdravým a chutným dezertom!:-)

TEKVICOVO-ŠKORICOVÉ SMOOTHIE

Ingrediencie: 

1 šálka nesladeného mandľového mlieka

2 šoty espressa (pre nekávičkárov sa môžu vynechať)

3 vykôstkované ďatle

1/4 šálky konzervovaného tekvicového pyré (môže byť nahradené 1 banánom)

1 odmerka proteínu (bez príchute alebo vanilkového)

Korenia: zázvorový prášok, škorica, klinčekový prášok, muškátový oriešok

ľad

Poďme si povedať o účinkoch hlavných surovín, aby ste vedeli, ako Vám toto smoothie pohladká bruško.

Ďatle v sebe skrývajú nesmierne vitamínové bohatstvo! Toto ovocie je bohaté na vápnik, meď, chlór, železo, draslík a na esenciálnu aminokyselinu tryptofan. Tá sa v mozgu mení na nervový hormón serotonín, ktorý zaručuje dlhý a blahodárny spánok. Na druhej strane obsahuje aj vzácnu kyselinu pantoténovú (B5) – tá sa stará o našu psychickú a fyzickú kondíciu, dodáva telu energiu a vitalitu a takisto podporuje sústredenie. Výborná kombinácia, čo poviete?

Dužina tekvice obsahuje okrem veľkého množstva vody vitamín C a beta-karotén, ktorý sa v ľudskom tele premieňa na vitamín A. Tento antioxidant spolu s ďalším –vitamínom E – bráni poškodzovaniu buniek voľnými radikálmi a predchádza rakovine. Ak žijete vo veľkom meste, potraviny bohaté na vitamín E sú skvelou cestou, ako dostať toxíny von z tela.

Škorica má upokojujúce účinky, uvoľňuje napätie a stimuluje krvný obeh. Znižuje poruchy dýchania a ostatných rytmických činností nášho organizmu. Skrášľuje pleť, dokáže regenerovať tkanivá a urýchľovať látkovú premenu. Najčastejšie sa využíva pri boji s celulitídou, do špeciálnych zábalov.

Postup pri tomto recepte je veľmi jednoduchý! Všetky ingrediencie spolu pomixujeme, ozdobíme škoricou a podávame! Tento recept je vhodný na raňajky, po cvičení alebo na akýkoľvek snack počas dňa.

Dúfame, že sme Vás zase niečím inšpirovali a budeme rady za akékoľvek komentáre, či Vám recept chutil, a tak ďalej. Chceli by sme Vám ešte pripomenúť, že na e-shope máme stále dopravu zdarma na všetky objednávky vrámci územia Slovenska! Kolekcie sme už konečne minulý týždeň skompletizovali, a tešíme sa, že sa Vám páčia! Choď na e-shop TU! Minulý týždeň sme sa s našou firmičkou presťahovali do nových priestorov, ktoré Vám už čoskoro predstavíme podrobnejšie, spolu s novými projektami, ktoré chystáme!

Prajeme Vám krásnu nedeľu

Katka a Iva

 

Komentáre