Ahojte dievčatá! Náš blog má výmesačie a hlásime sa Vám už s piatym nedeľným článkom, tentokrát venovaným ďalšej beauty téme. V článku o make-upe True match sme sa Vás pýtali, o akej téme by ste si najradšej na našom blogu prečítali. Na naše počudovanie s veľkým prehľadom zvíťazila téma o starostlivosti o vlasy. Písali ste nám, že sa Vám naše vlasy páčia, čomu sa tešíme.  Ale musíme sa Vám priznať, že naše vlasy sú v skutočnosti dosť životom skúšané! Ale aspoň ste nás prinútili sa nad touto témou zamyslieť, a dať dokopy všetky tipy a triky, aby sme spoločne bojovali proti zničeným a suchým vlasom. Takže ĎAKUJEME!

Obe sme od malička súťažne tancovali a to v praxi znamenalo, že naše vlasy dostávali zabrať. Farbenie, a brutálne veľa laku, to všetko si samozrejme odnieslo následky, a dnes sa to už veľmi ťažko zachraňuje. Skúšame naozaj všeličo, ale v podstate jediné, čo zabralo, bolo si raz vlasy nechať odrásť do prirodzenej farby (vtedy naozaj vyzerali zdravo). Ale naša prirodzená farba je skoro rovnaká a taká… No nijaká. Zrazu sme sa cítili neatraktívne a nevýrazne a preto sme sa vrátili aspoň k presvetleniu melírom. No a potom sa tá suchosť vrátila znova.

Baby, keď si myslíte, že máme pekné husté vlasy, je to len úpravou (na foteniach máme skoro vždy príčesky). V posledných rokoch sa snažíme zachrániť čo sa dá, a ak nemusíme tak ich netrápime. Aby sme sa spoločne dozvedeli nejaké tipy, ako mať zdravé vlasy, oslovili sme odborníčku z USA, Ivankinu kamarátku a kaderníčku celebrít, ktorá robí aj rôzne youtube  tutoriály, Sunnie Brook. Táto baba češe celebrity dokonca aj na Oscarov! Pozrite si jej portfólio TU! Nuž, kto umí, ten umí! Položili sme jej niekoľko otázok a tu pár tipov od nej. Nakoľko otázok bolo veľa, a máme do činenia s mega vyťaženou osobou, tu je prvá časť rozhovoru s ňou.

Ako často treba meniť vlasové prípravky?

Treba zobrať do úvahy, že každá z nás máme úplne iné vlasy, a preto každá z nás aj potrebuje niečo iné. Záleží od počasia, ročného obdobia, od stravy, dokonca aj od našej nálady, v akom stave budeme mať vlasy. Niektorým z nás sa pri vlhkom podnebí vlasy zvlnia, niekto ich má pri opaľovaní príliš suché. Toto si treba odsledovať a vytipovať pár prípravkov, ktoré nám v tom, ktorom období pomôžu. Nie je dobré upnúť sa na jeden šampón a kondicionér a používať ho stále dokola.

Striedať alebo nestriedať kaderníka?

Jednoznačne nestriedať! Veľmi dôležité si so svojím kaderníkom vybudovať vzťah, pretože je dôležité, aby poznal nás a naše vlasy. Potom je samozrejme menej pravdepodobné, že vám odporučí niečo, čo pre vás bude zbytočné, alebo vám vlasy ešte viac zničí. Časy keď sa nosili peroxidové vlasy, alebo trvalé sú preč. Nosí sa prirodzenosť a zdravý vzhľad, preto je podstatné nájsť správneho človeka, ktorému veríme, a postupne naše vlasy liečiť.

Kondicionér ako maska?

Áno! Ak nepoužívate masku na vlasy, je fajn nechať si na nich dlhšie pôsobiť kondicionér. Ten sa dostane potom hlbšie do textúry vlasu a teda zapôsobí lepšie. Ideálne je si však zadovážiť dobrú masku na vlasy a pri nedeľnej poobednej kávičke si ju nechať naozaj pôsobiť najmenej polhodinu.

Ako často si máme umývať vlasy?

Kľudne aj každý deň, zas a znova záleží od typu vlasu. Ak sa vám príliš mastia, umývajte častejšie, ak sú suché, medzi umytiami dájte pár dní pauzu. 

Kedy vyčesávať?

Je lepšie vlasy česať, keď sú suché. Keď ich vyčesávame mokré, môžu sa jednotlivé pramienky natiahnuť a tým pádom sa zoslabia korienky vlasov.

Ako vlasy chrániť pred slnkom?

Používajte prípravky s ochranným faktorom. Ochránite tým nielen vlasy ale aj pokožku na hlave! Super vec je predtým, ako pôjdete na slnko dať si na vlasy masku a nechať ju pôsobiť. Ale úplne najideálnejšie riešenie je na slnku jednoducho použiť klobúk,alebo šiltovku.

Fúúha, no pre nás celkom zaujímavé informácie, čo poviete? Je jasné, že názory sa môžu líšiť, ale veríme, že ste niečo poučné v týchto bodoch našli aj vy. Tu je ešte pár tipov od nás:

KATKA

  1. Začnite chodiť pravidelne ku kaderníčke na zábaly (ja chodím vpriemere raz za 6 týždňov). Praktizujem to už niekoľko rokov a vlasy mi to dosť udržuje vo forme. Chodím konkrétne na kúru Curaplex do salónu Miris (Moja Mirka je presne ten typ kaderníčky, s ktorou sme si vytvorili za 10 rokov vzťah a presne vie, čo mojim vlasom chýba a ja viem, že jej môžem absolútne veriť). Musím povedať, že keď raz za čas vynechám, hneď to na vlasoch cítim.
  2. Pravidelne podstrihávať. Vlasy vyzerajú zdravšie už len pri malom zastrihnutí. Raz za pár rokov si zvyknem vlasy skrátiť o čosi viac. Jednak mi to dodá pocit zmeny a po druhé to vlasy zregeneruje.
  3. Masky. Vždy keď mám voľnejší deň, dám si na vlasy masku. Používam alterna caviar a som s ňou veľmi spokojná. Nanesiem na vlhké usušené vlasy, dám si na hlavu sprchovaciu čiapku, na to uterák. Vlasy si potom udržujú väčšie teplo a maska viac zapôsobí. Alterna má okrem iného super vôňu. Milujem keď mi voňajú čerstvo umyté vlasy!

IVA

  1. Prirodzené sušenie. Ak sa mi čo i len trochu dá, nechávam si vlasy usušiť prirodzene. Predsa len každá tepelná úprava je niečo umelé, a zdraviu vlasov skôr neprospieva ako prospieva.
  2. Gumičky vlasy ničia! Jasné, že copíkom a drdolom sa my ženy nevyhneme, hlavne keď máme dlhé vlasy. Ale ževraj úplne ideálne riešenie by bolo sa im vyhnúť. Vlasy sa v našich copíkových a drdolových kreáciách majú totiž tendenciu lámať sa.
  3. Vždy po umytí vlasov si na končeky nanesiem olejček, obmedzí to lámanie vlasov.

Nuž a na záver si dáme jeden úplne nový vlasový trend na jar 2017, ktorému sa veľmi tešíme, pretože sa pri ňom nepoužíva žiadna  kulma ani žehlička a vyzerá sexi a prirodzene (samozrejme na každých vlasoch ináč, takže treba poskúšať). Pozrite si najprv tutoriál, na ktorom je Sunnie (inak pekné meno má , však? 🙂 )

A takto Sunnienu vychytávku vyskúšala Iva. Tu je samozrejme vidieť aj to, že výsledok každej z nás bude odlišný. 🙂

Postup na rýchle a prirodzené vlny podľa Sunny :

  1. Umyté vlasy vysušíme fénom a nanesieme tužidlo a lak na vlasy

2. Všetky vlasy zatočíme a dáme do drdolu

 

    3. Po cca hodine vlasy rozpustíme a prirodzené vlny sú na svete!

Táto téma je neskutočne obšírna a preto sa jej určite budeme ešte venovať. Napíšte nám do komentára, ako Vám tento článok pomohol a keď máte nejakú konkrétnu otázku, sem s ňou! Prezistíme za Vás!

Krásnu nedeľu prajeme!

Katka a Iva

Komentáre