Nedeľa (hlavne, keď je upršaná), je ideálny čas na to, aby sme si spravili čas samé na seba. Ani tie najviac zaneprázdnené ženy by to nemalo zanedbávať, a znova sa opakujeme, nejde primárne o krásu, ale o zdravie. Keď je človek, zdravý, dobre sa cíti, vyžaruje z neho úplne iná energia, ako z čoveka, ktorému je ťažko už len z toho, čo zjedol… Takých ľudí je v dnešnej dobe mnoho, a my cítime, že jedno z našich poslaní je ukazovať ženám, ako byť zdravé a ako sa cítiť dobre. Lebo cítiť sa dobre je super, a hlavne k tomu fakt nepotrebujete nič len trochu uvedomenia sa v starostlivosti o svoje telo. 🙂

Dnešný nedeľný článok by sme chceli venovať druhej časti starostlivosti o vlasy. Ten prvý bol na našom blogu zatiaľ najčítanejší (prečítalo si ho skoro 10 000 ľudí), a to nám napovedalo, že sa zaujímate o tie isté témy ako my. Áno, všetky sme cice mice parádnice, a chceme mať super telo, pleť aj vlasy, ale my sa chceme nad výsledkom zamýšľať od koreňa problému. Bolo by totiž naivné myslieť si, že tým, že si na vlasy budeme pravidelne nanášať aj najdrahšie masky, sa zázračne ozdravia. Otázky sme tentokrát znova kládli americkej kaderníčke celebrít Sunny Brooks, a tiež slovenskej kaderníčke Mirke Škrípovej, majiteľke salónu Miris.

Tu je niekoľko tipov, ako zlepšiť kvalitu Vašich vlasov

  1. OBMEDZTE STRES

Ľahko sa to píše, my vieme. Verte nám, že aj my stres v živote máme a je veľmi ťažké ho obmedziť a asi takmer nemožné sa ho pri dnešnom životnom štýle zbaviť. Musíme chodiť do práce, starať sa o rodinu, variť, upratovať… Ako sa to dá všetko stíhať? Jedine tak, že obmedzíme starostlivosť o seba. Ale to je CHYBA!Stará múdrosť hovorí, že niekedy treba spraviť krok vzad, aby si potom mohla spraviť dva kroky vpred. Je to totálna pravda a držte sa toho! Do svojho diára si teda naplánujte aj čas, ktorý venujete len a len sebe. A nemyslíme tým úplne ísť na víno s kamoškami (aj keď aj táto aktivita má v našich životoch miesto ?). Taký ten čas, keď sa dáš do kľudu, ideš si zacvičiť, alebo si zapáliš sviečku a čítaš knihu. Jednoducho čas, keď sa dáš do rovnováhy, si sama so sebou a máš pohodu. Ruku na srdce, koľko z Vás to robí? Nemudrovali by sme, keby sme s tým nemali skúsenosť. Viete čo? Fakt je to len o tom, že si to naplánujete, a zvyknete si na to. Dostanete sa do kľudu a potom budete produktívnejšie vo všetkých ostatných aktivitách. 🙂 Prečo to všetko píšeme? Pretože stres sa odzrkadľuje aj na Vašich vlasoch. Ak Vám pomaly rastú, alebo sa lámu, je čas spomaliť tempo, ženy!

2. DÔLEŽITÉ POTRAVINY PRE LEPŠIE VLASY

Podľa Sunny Vám môže pomôcť konzumácia biotínu. Biotín je vlastne vitamín B7. Áno, mnohé z Vás práve napadlo, že si ho pôjdete kúpiť do lekárne, ale to je tá jednoduchšia cesta. Ideálne by však bolo, keby ste ho získavali prirodzene zo svojej pestrej stravy. Biotín sa odporúča aj pri chudnutí, pretože sa podieľa na našom metabolizme. Okrem toho odstraňuje únavu, podporuje činnosť imunitného systému, zabraňuje nespavosti, alebo znižuje bolesť svalov po namáhavej fyzickej aktivite. Aké dobré, zabijeme tak niekoľko múch jednou ranou! A čo teda treba jesť, aby sme získali dostatočnú dávku biotínu denne? Medzi najvýznamnejšie zdroje biotínu patria vaječné žĺtky, mlieko, droždie a mäso. Tu by sme chceli podotknúť, že mlieko sme si už rozobrali v minulotýždňovom článku a zistili sme, že na pleť nie je úplne ideálne. Droždie by sme asi tiež vypustili z jedálnička (ak nechcete kysnúť ako ten chlieb, kde sa dáva droždie). Takže ostávajú nám žĺtky a mäso (hovädzie,bravčové a kuracie). Okrem toho strukoviny, semená, orechy, naša obľúbená brokolica, karfiol, avokádo a ryby. Keď sa chcete dať dokopy, čo sa vlasov týka, myslite na tieto suroviny pri plánovaní Vášho jedálnička a za pár týždňov uvidíte výsledky!

        

3. ČESANIE

Na prvý pohľad nepodstatná záležitosť, ktorú robí každá z nás mechanicky tak, ako sme sa v detstve naučili. Ale väčšinu z nás asi nikdy nenapadlo, aký to je pre naše vlasy dôležitý proces! Tak poďme po poriadku. Sunny odporúča zadovážiť si kefu na vlasy, ktorá obsahuje štetiny z diviaka. Diviačia srsť má totiž podobné vlastnosti ako ľudský vlas, preto je na česanie supervhodná. Rovnomerne rozmiestňuje vlasový maz po celej dĺžke vlasu a zabraňuje tým suchým končekom. Keďže na takýchto kefách sú štetiny zasadené na husto, pri česaní sa zachytávajú akékoľlvek nečistoty alebo zvyšky vlasových prípravkov. Pri dlhšom používaní pôsobí ako prírodný suchý šampón. A teraz príde niečo, čo väčšina z nás robí celý život opačne. Vlasy by sa mali vyčesávať pred umytím, pretože keď sú mokré, lámu sa niekoľkonásobne viac! Vedeli ste o tom? Nemusíte si vlasy vyčesávať každý deň, stačí 3-4 krát do týždňa (záleží aj od hustoty vlasov, tu platí, že čím sú hustejšie, tým častejšie ich treba česať). Ďalšia rada nad zlato je, že vlasy treba začať vyčesávať od končekov, tým sa tiež obmedzí ich lámanie. Pre nás je to úplne nový prístup k česaniu vlasov.

4. PÁ PÁ TEPELNÁ ÚPRAVA

Ak chcete Vaše vlasy ozdraviť, mali by ste si dať chvíľu pauzu od akýchkoľvek tepelných úprav. Použitiu fénu sa niekedy naozaj nedá vyhnúť, ale žehličku na vlasy a kulmu by sme mali vedieť ľahko nahradiť, len sa nad tým treba zamyslieť. 🙂 Je jasné, že sa zase dostávame do slepej uličky a možno sa pýtate, ako si mám robiť vlasy bez použitia kulmy alebo žehličky? Nuž, tak takto. Keď sa odhodláte na ozdravovanie, musíte to na pár týždňov prežiť bez sexi kučeravej hrivy. Ideálne by bolo vlasy nechať len tak na divoko, keď to ale neviete zniesť, dajte si ich do drdola a’la mám na háku. Tento účes je už niekoľko rokov veľmi trendy a čo je na ňom výhodné je aj to, že si môžete naniesť na vlasy kondicionér, zauzliť a ísť do práce. Kondicionér môže pokojne pracovať aj počas toho, ako pracujete vy. Najnovším vlasovým trendom pre túto jar je aj obyčajný cop dole pri krku, tiež stojí za to ho vyskúšať. 🙂

        

5. SKÚSTE JABLČNÝ OCOT

Niektoré teórie hovoria o tom, že šampón vlastne vôbec netreba používať, lebo to pre človeka nie je prirodzené. Hm, klobúk dole pred babami, ktoré zvládli niekoľko mesiacov chodiť s mastnou a smradľavou hlavou, my na to asi nemáme gule. Je síce možno pravda, že sa kvalita vlasov po takomto procese zlepší, ale tvrdiť že vlasy nepotrebujú starostlivosť, je podľa nás odvážne. Hlavne preto, lebo v súčasnosti je svet plný znečistenia, a to v minulosti nebolo. Je logické, že našim prababkám stačilo si umývať vlasy len v potoku vodou, pretože v tých časoch nebol vzduch natoľko znečistený, ako je dnes. Aj my ale môžeme používať lacné, a účinné alternatívy. Takou je napríklad octový kúpeľ, ktorý nám poradila Mirka. Mirka ako skúsená kaderníčka radí, že je potrebné používať kondicionér alebo masku na vlasy, lebo uzatvárajú vlas. Keď používate len šampón, je to niečo ako keby ste sa odlíčili a nenakrémovali. Po opláchnutí konidicionéru alebo masky opláchnite vlasy octovou vodou, ktorá má dezinfekčný účinok, obsahuje prírodné kyseliny, ktoré sťahujú vlasovú pokožku a vyrovnávajú pH. Vlasy sa Vám po takomto wellnese odvďačia tým, že sa budú menej mastiť a budú mnoho lesklejšie ako kedykoľvek predtým! Keď ale chcete Vašim vlasom dopriať starostlivosť ako v 5 hviezdičkovom hoteli, zoberte ich raz za dva mesiace na vlasovú kúru s ultrazvukom, K-pak JOICO alebo olaplex. Z vlastnej skúsenosti vieme, že toto je pre vlasy zázrak!

Viete, čo je super na našom blogu? Že na to, aby sme Vám sprostredkovali tie najkvalitnejšie informácie, sa samé vzdelávame. Ideme si teda vygoogliť diviakovú kefu na vlasy, a prepláchnuť vlasy v jablčnom octe, dajme si za pár týždňov vedieť, aké to malo účinky! 🙂

Prajeme krásny zvyšok nedele a majte skvelý týždeň!

Vaše Katka a Iva

Komentáre