Ahojte dievčatá! Hlásime sa vám výnimočne až po týždni, pretože sme obidve boli na dovolenkách v zahraničí. Tie ubehli ako voda a my sme oddýchnuté a pripravené opäť naplno zarezávať v práci. 🙂 Minulý týždeň ste na našom instagrame súťažili o skvelý balíček v hodnote 500 EUR, a v týchto chvíľach môžete očakávať zverejnenie víťazky. Vaše reakcie na hot jogu boli úplne úžasné, a my sme veľmi rady, že sme možno mnohé z vás inšpirovali k tomu, aby ste ju vyskúšali. Dnešná téma je taká dievčenská, týka sa hlavne našich rovesníčiek, ale veríme, že si ju prečítajú aj tie mladšie ročníky, aby vedeli, čo ich v budúcnosti čaká. 🙂

Túto tému máme na zozname už dlho, a rozhodli sme sa, že dnes je tá správna chvíľa, aby uzrela svetlo sveta. Tie z vás, ktoré už majú po tridsiatke, s nami určite budú súhlasiť, ak povieme, že náš život  sa v určitom momente, dosť zmenil. Začali sme ho vnímať diametrálne odlišne, uvedomovať si v ňom iné veci a hodnoty. Dá sa povedať, že človek vlastne začína dospievať práve v tomto veku, však? Je to zaujímavé, ak uvážime, že za dospelého človeka sa považuje už 18 ročné stvorenie. Z nášho pohľadu je to však stále len dieťa. 🙂 Dnes sme sa rozhodli vám popísať, aký je podľa nás rozdiel v živote dvadsiatničky a tridsiatničky. Teda aspoň vnašom prípade, a veríme, že sa pobavíte a že sa niektoré z vás v jednotlivých bodoch nájdete!

1.STRAVA

20
Keď sme mali dvadsať, neriešili sme moc, čo jeme. Obe sme bývali na intráku a tam si teda nie je úplne z čoho vyberať. Fastfoody, chlieb, pizza, alebo mastné jedlá boli na dennom programe ! Nakoľko sme vtedy ešte naplno tancovali, na našich postavách sa to neodrážalo. Nezdravé obžerstvá a neobmedzovanie sa samozrejme mali niečo do seba. 🙂
30
Dnes si už veľmi dobre rozmyslíme, aký „benzín” do seba natankujeme. Na zdravú stravu a kvalitné potraviny sme doslova zaťažené, pretože to považujeme za veľmi dobrú investíciu do našej budúcnosti. Dobre jesť je totiž v našom veku základom všetkého: či už celkového zdravia, peknej pleti alebo štíhlej línie. Pri akejkoľovek „odtučňovačke” tvorí 70% úspechu strava a 30% šport (ten vlastne slúži len na spevňovanie).

2. ŠPORT

20
Po skončení svojich tanečných kariér  sme samozrejme vždy chceli ostať chudé a vyšportované, robili sme to hlavne kvôli vonkajšiemu vzhľadu. Obidve sme vyskúšali niekoľko druhov športov, kým sme si nenašli to, čo nám najviac vyhovuje.

30
V súčasnosti športujeme hlavne preto, lebo to je zdraviu prospešné. Veľmi dobre vieme, že akákoľvek kardio aktivita je skvelá pre celkové prekrvenie tela a zrýchlenie metabolizmu. Samozrejme, aj dnes chceme vyzerať chudo a pevne, ale nie je to to najpodstatnejšie, prečo športujeme. Už len samotná prechádzka je skvelý spôsob aktívneho oddychu.

3. VÍKENDY

20
Neexistoval víkend, kedy by sme neboli vonku! Celý týždeň sme doslova žili pre piatok a sobotu, kedy sme sa s partiou kamošiek vybrali do mesta a žúrovali! Žúry do rána bieleho, niekedy aj dvakrát za víkend, neboli pre nás ničím výnimočným. Vôbec nám nevadilo, že sme potom celé dni preležali v posteli, hlavne že bola zábava!

30
Dnes? Sme rady, že je víkend, ale milujeme piatky pri čaji a dobrom filme. Víkend má pre nás zvláštnu auru, odložené telefóny, upratovanie, čítanie alebo prechádzky v prírode. A party? Maximálne tak večera s priateľmi, ale do rána bieleho už nežúrujeme! (Ok no aby sme neklamali, vždy na Pohode to dokážeme, ale inak nie :-))

4.PRÁCA

20
Štúdium na vyskej škole,súťažné tancovanie, tanečná show Let’s dance. Vedeli sme,že tanec je našou vášňou, ale aj to, že sa čoskoro budeme musieť rozhodnúť, ktorým smerom sa v našich životoch ubrať. Viete si predstaviť ten chaos v našich hlavách . 🙂

30
S kľudom môžeme povedať, že život to nejakým spôsobom vyriešil za nás. 🙂 My sme chceli len pracovať a v súčasnosti máme firmu Kattiva, ktorá je pre nás srdcovou záležitosťou a lifestylový blog Kattiva Trends.

5.PRIATELIA

20
Keď sme mali dvadsať,chceli sme byť s každým za dobré a nové kamarátstva sme si vytvárali dosť často. Niekoľkokrát sme sa však popálili a preto sme začali byť opatrné.

30
Po tridsiatke je situácia trochu odlišná. Ľudí a spoločnosť máme stále veľmi rady, ale našich ”real friends” už nemeníme.Sú to ľudia ktorým maximálne dôverujeme a držíme spolu.

6. VZŤAH K PRÍRODE

20
Čo to je príroda? Ako vysokoškoláčky žijúce v Bratislave a cestujúce po svete sme riešili akurát tak školu, tanec a kamarátov. V našom malom veľkomeste v tom čase nebolo moc zelene, a tak sme ju ani nevyhľadávali. Čo nemáš, to ti ani nechýba. Ale úprimne povedané, asi aj keby bola celá univerzita posiata zeleňou, asi by sme si to ani nevšimli. Btw, vedeli ste, že ako dvadsaťročné sme boli spolužiačky a celý jeden ročník sme strávili spolu na Ekonomickej univerzite?

30
Dnes vnímame prírodu veľmi pozitívne, vyhľadávame ju často a čerpáme z nej energiu. Pre nás je najväčší relax ísť si zabehať do lesa, alebo sa len tak prechádzať. Zase to len súvisí so zdravím! Robí nám to dobre aj po fyzickej, aj po psychickej stránke. O prírodu sa staráme, pretože vieme, že máme voči nej zodpovednosť! Ona nám to potom stonásobne vráti svojou krásou, vôňou a energiou.

7. PLEŤ

20
Pred desiatimi rokmi sme absolútne neriešili vrásky, alebo iné nedokonalosti pleti. Z jednoduchého dôvodu: pleť dvadsiatničky je prosto dokonalá sama o sebe! Môžeš jesť nezdravo a žúrovať do rána, aj tak  budeš vyzerať dobre!

30
Ako tridsiatničky veľmi dobre vieme, ako na našu pleť môže vplývať celková životospráva a preto sa naozaj snažíme žiť zdravo. Jasné, že aj my si niekedy schuti doprajeme niečo nezdravé, alebo vypijeme viac vína, ako je nutné. Ale je to už naozaj len výnimočne. A baby zapamätajte si jednu vec: pleť musí byť zdravá hlavne zvnútra, a potom ju samozrejme treba rozmaznať aj nejakými dobrými krémikmi alebo maskami- pozor dobrými nemyslíme tie najdrahšie. Práve naopak, niekedy lacný krém z lekárne dokáže väčší zázrak ako nejaký megradrahý.

Dievčatá tridsiatničky, ako vnímate vaše životy v dvadsiatich a tridsiatich? Napíšte nám to komentára, budeme sa tešiť akejkoľve vtipnej reakcii!

Majte krásnu nedeľu a ešte krajší týždeň!

Katka a Iva

Komentáre