Milé naše dievčatá! Sme absolútne poctené, koľko z Vás sa zapojilo do našej súťaže a aké nádherné správy ste nám poslali do komentárov. Je to pre nás neskutočne motivujúce! Víťazku súťaže sa dozviete na konci tohto článku. 🙂

Tento týždeň sme sa znova rozhodli Vás inšpirovať nejakými originálnymi receptíkmi a keď sme rozmýšľali, z čoho by sa mali skladať, položili sme si najprv otázku: Bez akej potraviny by sme nevedeli žiť? Odpoveď bola jednohlasná: COTTAGE CHEESE! Na raňajky, na obed, na večeru, je to záruka, že neostaneme o hlade, vyhýbajúc sa fastfoodom. My fakt ten cottage tlačíme na každodennej báze, väčšinou ale len tak samostatne, alebo s nejakou zeleninkou. Čo by sa však stalo, keby sme ho použili aj do nejakých našich obľúbených sladkých jedál a spravili z nich zdravšiu verziu? Tak sme to vyskúšali a výsledok nás veľmi milo prekvapil! No a samozrejme s kým iným by sme sa mali podeliť, ako s Vami, dievčatá? 🙂

Takže tu sú 3 veľmi jednoduché a chutné recepty, ktoré všetky veľmi dobre poznáme, ale trochu sme ich “ozdravili” cottage cheesom.

 

1. PALACINKY Z COTTAGE CHEESE

Aj vy máte niekedy chuť na sladké palacinky, ale kvôli diéte si ich nedáte? Tomuto môže byť koniec práve vďaka cottage cheesu! Sú skvelé na raňajky, pretože sú zdrojom proteínov, o ktorých sme už písali. Ak si to chcete pripomenúť, môžete tak urobiť TU!

Ingrediencie:

Na cesto:

110 g cottage cheese

20 g bio ovsených vločiek

2 bielka

vanilkový struk

1 stévie alebo bio medu

Na výplň:

Jahody

džem bez cukru

arašidové maslo

 

Postup:

Všetky ingrediencie na cesto spolu zmixujeme, aby nadobudli tú správnu palacinkovú konzistenciu. Cesto nemôže byť  príliš husté, lebo by boli palacinky moc hrubé. Nemôže byť ani veľmi tenké, lebo by sa trhali. Ale veď vy určite viete! A ak nie, pozrite si nejaký youtube tutoriál. 🙂 Po rozmixovaní necháme na polhodinku odpočinúť a pripravíme na panvici, ideálne s kokosovým olejom. Čo sa týka výplne, fantázii sa medze nekladú! Ale vyskúšajte vždy čo najzdravšiu verziu. 🙂

 

2. ZMRZLINA Z COTTAGE CHEESE

Tento recept je tak neskutočne jednoduchý a tak veľmi chutný, že by bol hriech ho nevyskúšať! Pripravte ho napríklad svojej víkendovej návšteve a zaručene zožnete veľký úspech! My sme sa ho naozaj nevedeli nabažiť.

Ingrediencie:

2 poháre cottage cheese

1 pohár jahôd

1 lyžica mlieka (kravské, kokosové, alebo mandľové)

ak ju chcete mať sladšiu, pridajte med

Postup:

Všetky ingrediencie spolu rozmixujeme na jemnú hmotu. Vložíme do nejakých reprezentatívnych misiek, ktoré sa môžu dať do mrazničky. Šup to tam na cca 3 hodiny, a máte exkluzívny, originálny a najmä zdravý dezert! Pri podávaní môžete zmrzlinu ozdobiť napríklad mätou.

3. MANGO S COTTAGE CHEESE

Zhodli sme sa, že takúto mňamku sme už dávno neochutnali! A pritom je to také jednoduché!

Ingrediencie:

polovica manga

polovica cottage cheese active protein

mandle

Postup:

Pokrájame mango na malé kocečky, pridáme cottage a navrhu ozdobíme semienkami z vrchnáku cottage cheesu (konkrétne Rajo Active Protein). Pridáme mandle a megachutné a zdravé raňajky sú na svete! Dobrú chuť!

 

Tieto recepty majú slúžiť ako inšpirácia, nie sú zložité a zvládnu ich naozaj aj tie z Vás, ktoré nevaria. Nevieme sa dočkať Vašich komentárov, keď ich vyskúšate!

Budúci týždeň sa ideme pozrieť na vyhlásenie výsledkov súťaže Bloger roka, tak nám držte palce! O výsledkoch Vás samozrejme budeme hneď informovať. Dievčatá, ktoré ste na instagrame, rozhodli sme sa trochu oživiť náš blogový profil, tak bás sledujte @kattivatrends. Tiež aj na facebooku máme zvlášť stránku pre blog, a budeme tam pridávať zaujímavé články, tipy, videjká, tak nás môžete kľudne liknúť.

No a aby sme nezabudli. Víťazkou našej minulotýždňovej súťaže o balíček KATTIVA v hodnote 20 EUR vyhráva Linda Kovácsová! Gratulujeme, budeme Ťa kontaktovať kvôli výhre! Ďakujeme Vám všetkým baby za úžasné komentáre, a určite nás sledujte, pretože už budúci týždeň spúšťame veľký letný GIVEAWAY! ???

Prajeme Vám krásny zvyšok víkendu

Katka a Iva

 

Komentáre