Ahojte baby! Aj druhú novembrovú nedeľu tu máme pre vás nový článok. Tentokrát sa zas budeme venovať zdravej výžive, pretože tieto témy vás evidentne bavia zo všetkých najviac! No dobre, ešte im konkurujú fashion témy. 🙂 Za sedem nedieľ tu máme vianoce, na ktoré sa extrémne tešíme, ako každý rok. Napriek tomu, že ešte pravdepodobne väčšina z vás na vianoce až tak intenzívne nemyslí, my sme sa rozhodli, že v spolupráci s našimi obľúbenými firmami začneme postupne spúšťať súťaže, ktorých máme naplánovaných hneď niekoľko a začneme hneď na konci tohto článku! A preto čítajte pozorne, inšpirujte sa, a zasúťažte si s nami!

Takáto netradične teplá jeseň je naozaj skvelá na trávenie voľného času, avšak málokto sa pri nej vyhne tzv. “jesennej únave”. Mimochodom, všimli ste si, že existuje len jesenná a jarná únava? Možno to je preto, lebo sú to prechodné ročné obdobia a človeka vcelku vyčerpáva napríklad aj rozdiely teplôt vrámci dňa. Nevieme, ako sa poriadne obliecť, nevieme, či si brať so sebou dáždnik aby nás neprekvapil dážď, a tak ďalej…

Správnym stravovaním sa však únave môžeme vyhnúť, resp. obmedziť ju na minimum. Asi pre vás nebude novinkou, keď vám zopakujeme, že zdravé stravovanie by mala byť absolútna alfa a omega, keď chceme byť fit. Pozor! Zdravé stravovanie nemusí zákonite znamenať stravovanie diétne (mnohí si to mýlia). Skôr ide o určitú uvedomelosť.

V minulosti sme sa už venovali únave v súvislosti s príjmom magnézia. Dnes by sme to rady doplnili o zvýšený príjem bielkovín v náročnom období, aby ste ho prekonali bez toho, aby vám hlava už tesne poobede padala v práci na počítač. Nám sa osvedčilo, keď sme sa svojmu stravovaniu venovali už o deň vopred, čiže jednotlivé jedlá si plánovali.

A tak sme si pre vás pripravili jeden tip na nenáročný snack, ktorý si bez problémov môžete pripraviť deň vopred, a zobrať so sebou do práce! Je to skvelá mňamka a navyše vám dodá poobednú dávku bielkovín, aby ste neboli unavení a vo svojich aktivitách vydržali na 100% až do večera.

Na 1 porciu zdravého proteínového snacku potrebujeme:

1 proteínový jogurt Rajo horká čokoláda

1 banán

5 ks jahôd

2 kopcovité lyžičky arašidového masla

strúhaný kokos

Postup prípravy:

Banán roztlačíme vidličkou aby mal kašovitú konzistenciu. Jahody si nakrájame na štvrtinky. Do pohára následne vrstvíme banán, proteínový jogurt Rajo horká čokoláda a jahody. Na záver pridáme arašidové maslo a posypeme strúhaným kokosom.

Easy, však? Nám sa proteínové nápoje Rajo naozaj niekoľkokrát osvedčili a nedáme na ne dopustiť. A preto sme pre vás pripravili súťaž o “proteínový balíček” tejto značky. Stačí, keď nám do komentára pod týmto článkom napíšete odpoveď na súťažnú otázku: “Ako bojujete s jesennou únavou?” Zo všetkých komentárov výžrebujeme jedného víťaza/ víťazku, ktorú vyhlásime v budúcotýždňovom článku!

Prajeme vám krásny zvyšok víkendu!

Vaše Katka a Iva

Komentáre