Ahojte dievčatá! Hlásime sa Vám už po druhýkrát tento týždeň, čo je super, pretože aj stredajší článok sa u Vás stretol s úspechom, tak sa veľmi tešíme! 🙂 Veríme, že Váš prvý týždeň nového roka prebehol čo najlepšie. Mnohé z Vás určite ešte dovolenkujete, a mnohé z Vás ste už zarezávali v práci. My patríme do tej druhej skupiny, pretože nás to jednoducho baví. 🙂Nový rok so sebou vždy prináša novú energiu, hlavne, keď si z domova zrušíme vianočnú výzdobu a pekne ho upraceme, však? My máme vianoce strašne rady, ale zas odtiaľ potiaľ. Vždy sa tešíme aj na moment, kedy spraceme vianočný stromček a domov zrazu opticky vyzerá upratanejšie. 🙂 Okrem novej energie s novým rokom prichádzajú aj nové nápady a niektoré z nás si dávajú aj predsavzatia. A presne predsavzatiam by sme sa chceli dnes povenovať.

V prvom rade chceme upozorniť, že si nemyslíme, že predsavzatia by si mali ľudia dávať iba na Nový rok. Jednoducho keď chce niekto začať cvičiť, alebo prestať fajčiť, nemal by to odkladať. Ale vianočné sviatky sú predsa len čas, kedy sa človek pozastaví nad celým svojím doterajším životom a starým rokom, a má čas sa zamyslieť nad tým, čo by chcel zmeniť. Katka pre Vás zhrnula pár vecí, ktoré chce zmeniť alebo si udržať. Ivka si predsavzatia nedáva a teda všetko čo chce zmeniť urobí najradšej hneď.

Čo by som teda mohla robiť v roku 2018?

1. ZDRAVO SA STRAVOVAŤ

My sa zdravému stravovaniu venujeme celkom intenzívne, a aj ho praktizujeme. Je to len o akomsi nakopnutí sa, celkovo to vlastne je len o psychike. Ak niekto vníma nezdravé jedlo ako vrcholový gurmánsky zážitok, je ťažké ho nastaviť na zdravú stravu. Ale všetko sa dá, keď sa chce. Zdravo sa stravovať je komplikovanejšia cesta, pretože sa tomu musíte venovať, byť tvorivé. Najjednoduchšie je si dať na raňajky chlieb s maslom, na obed vyprážaný syr s hranolkami a na večeru pizzu. Potom sa ale nečudujte, keď Vám začne rásť bruško.

 

2. OBLIEKAŤ SA FAREBNEJŠIE

Čierna je síce superštýlová farba, a bez debaty sa hodí ku všetkému. Ale existujú mnohé ďalšie nádherné farby, ktoré zďaleka nepoužívame toľko ako čiernu. Ja som si teda dala záväzok, že sa budem vyhýbať čisto čiernym outfitom. Šancu treba určite dať napríklad trendy červenej, ktorá je skvelá a hlavne originálnejšia ako čierna. 🙂

 

3. STRETÁVAŤ SA SO SVOJIMI PRIATEĽMI

Hovorí sa, že priatelia sú rodina, ktorú si vyberáš. Čím je človek starší, tým ťažšie si vytvára nové priateľstvá, ale treba to skúsiť. Stretávajme sa teda so svojimi priateľmi a trávme s nimi čas, pretože bez nich by bol náš život určite oveľa nudnejší! Zdieľajme s nimi dôležité momenty nášho života a udržujme si vzťahy s ľuďmi, na ktorých nám naozaj záleží!

4. SPOZNÁVAŤ KRÁSY SLOVENSKA

Naša krajina je tak krásna a predsa sa jej venujeme veľmi málo! Väčšina Slovákov má stále zaryté, že v lete treba ísť k moru kvôli vzduchu, a tlačia sa v autobusoch alebo lietadlách na ceste do mega horúceho Turecka alebo Egypta. Ale čo tak vyskúšať dovolenku na Slovensku, ktorá vyjde omnoho lacnejšie ako cesta do zahraničia. My by sme v roku 2018 chceli navštíviť čo najviac slovenských miest, spoznať hory, hrady, zámky, prosto celú úžasnú atmosféru Slovenska. Ivka so mnou úlpne súhlasí. Tá keď sa v lete dostane konečne na Slovensko, nechce odísť a najradšej trávi voľné dni na horách. Dievčatá, ak by ste mali nejaké tipy, zdieľajte ich s nami, budeme Vám veľmi vďačné!

5. PRAVIDELNE DETOXIKOVAŤ

Svojmu telu sa treba venovať. Hlavne v dnešnej dobe, kedy vzduchom prúdia rôzne toxíny a mnohokrát vlastne ani nevieme, čo konzumujeme. Preto si myslíme, že by nášmu zdraviu veľmi prospelo, keby sme sa mu venovali zvonka aj zvnútra. Téme detoxikácie sa budeme podrobnejšie venovať čoskoro.

6. ČÍTAŤ KNIHY

Čítanie je podľa nás len o zvyku. Či už holdujete motivačnej literatúre, detektívkam, historickým románom alebo biografiám, čítanie je určite skvelým spôsobom, ako si resetovať hlavu. Veď koľko z nás je zvyknutých popri pozeraní telky byť ešte aj na telefóne? Uvedomujete si, že to vôbec nie je zdravé?

 

Záverom by sme Vám chceli oznámiť, že v roku 2018 Vám chceme prinášať rozhovory so známymi aj neznámymi osobnosťami, ktoré by mohli byť pre Vás zaujímavé. Nechceme to ale robiť ako novinárky, veľmi by sme si priali, aby ste nám v tom pomáhali. Bude to prebiehať nasledovne: vždy zverejníme meno osoby, s ktorou budeme o pár týždňov robiť rozhovor, a vy nám pomôžete s originálnymi otázkami. Po prvé, zistíte si, čo Vás zaujíma, a po druhé dáme tej osobnosti najavo, že ju spovedáme spoločne. Čo vy na to? Prvou osobou, ktorú budeme o pár týždňov spovedať, je komička a herečka Evelyn. Inšpiratívna to žena, čo poviete? V komentároch pod článkami Vás stále budeme vyzývať, aby ste sa pýtali. A pod týmto článkom môžete začať. Nuž a nakoľko Vás chceme motivovať k naozaj originálnym otázkam, všetky, ktoré reálne v rozhovore použijeme, budú odmenené darčekom! 

Prajeme Vám krásnu nedeľu!

Katka a Iva

Komentáre