Čaute baby! Aj v druhú novoročnú stredu tu máme jednu zaujímavú fashion tému. Určite ste v médiách zaregistrovali obrovskú hollywoodsku udalosť minulého víkendu, ktorou nebolo nič iné, ako odovzdávanie filmových cien Zlatý glóbus 2018. Toto odovzdávanie cien Hollywoodskej asociácie zahraničných novinárov je každý rok akousi predzvesťou odovzdávania Oscarov a preto je úplne logické, že celebrity si dávajú veľmi záležať na všetkom, samozrejme v prvom rade na to, ako vyzerajú. Tu potom nastupujú módni návrhári alebo módne domy, ktoré takúto udalosť plnú novinárov berú ako skvelú príležitosť predviesť svoje haute couture šaty (t.z. vyrobené na mieru). 

Tento rok malo odovzdávanie Zlatých glóbusov ešte jeden špeciálny rozmer. Všetky ženské celebrity sa totiž odeli do čiernej farby, aby takýmto spôsobom vyjadrili svoj nesúhlas so sexuálnym obťažovaním v zábavnom priemysle a tiež solidaritu hnutiu Time’s up (Čas vypršal). Toto nové hnutie bolo založené áčkovými hollywoodskymi celebritami Evou Longoriou, Reese Witherspoon, či Jennifer Aniston, ktoré vrámci hnutia vytvorili aj fond pre ľudí, ktorí nemajú finančné prostriedky na to, aby sa súdne bránili pred sexuálnym obťažovaním na pracovisku.

Ale ako sa hovorí, čierna je farba kráľovská a celebrity sú vynaliezavé a v žiadnom prípade sa nestratili. Poďme si ukázať a zhodnotiť zopár zaujímavých outfitov z tohto slávnostného večera. A tie z Vás, ktoré sa chystajú na nejaký ples, sa môžu kľudne inšpirovať!

DIANE KRUGER

Šaty z dielne Prada boli doplnené striebornými aplikáciami. Páči sa nám kombinácia s telovou farbou, celý čierny dojem to zjemňuje. Závoj je ďalším skvelým doplnkom, ktorý ju odlišuje od ostatných. Červená kabelka mohla podľa nás ostať doma, ale aj tak je to skvelé.

 

NAOMI CAMPBELL

Táto čierna gazela pôsobila vo svojej róbe od Jeana Paula Gaultiera veľmi záhadne. Oceňujeme, že zvolila jednoduchý model, pri jej výrazných črtách treba byť totiž veľmi opatrný. Myslíme si, že farby sa jej hodia viac, ale solidarita je solidarita.

 

DAKOTA JOHNSON

Nádherné zamatové šaty značky Gucci sú nepochybne in, ako je v tejto sezóne trendy všetko zamatové! Nevieme si pomôcť, ale máme pocit, že mladé a fresh ženy, ako je Dakota, však zamat zbytočne zostaruje. Celkový look sa nám veľmi páči, ale tak pre štyridsiatničky.

JESSICA BIEL

Model značky Gucci, kde je znova použitá telová farba šifónu na zjemnenie celkového dojmu. Toto je presne štýl, ktorý milujeme. Šaty vôbec nie sú jednoduché na tvorbu, veď majú viac vrstiev a ešte aj jednotlivé vrstvy sú riasené. Ale celkový dojem pôsobí čisto a fresh.

NICOLE KIDMAN

Och, táto diva s porcelánovou pokožkou vie, ako na to! Po prvé, vie odhadnúť aj to, čo sa hodí k jej veku (čo povedzme si na rovinu, býva medzi nami ženami niekedy problém) a po druhé vie, že keby si dala na seba niečo čisto čierne, tak by asi vyzerala mdlo. Priesvitná vrchná čierna časť outfit zjemnila, a Nicole vyzerala skvelo!

KENDALL JENNER

Toto je jeden z našich obľúbených outfitov tohto večera! Nie preto, že by boli šaty od Giambattistu Valli niečím veľmi výnimočným. Preto, lebo sa ich nositeľke neskutočne hodili. Aj v tom spočíva majstrovstvo návrhára. Vedieť odhadnúť osobu, pre ktorú šije. A tu sa ten match jednoznačne podaril.

CATHERINE ZETA JOHNES

Catherine je skvelá herečka a táto róba do Zuhaira Murada patrí podľa nás k jedným z najkrajších! Ale akosi si nevieme pomôcť s jej vizážou a havne jej vylepšeniami na tvári. Hlboký výstrih si tiež mohla odpustiť, jej prsia už začínajú pociťovať gravitáciu a nepomôžu ani šikovné ruky vizážistu, ktorý sa ich snažil namaľovať.

MILLIE BOBBY BROWN

Keď sme zistili, že toto dievča má len 13 rokov, skoro sme odpadli! Na tejto fotke totiž vyzerá na dobrých 27, čo poviete? Aj tu krásne vidieť,ako môžu šaty a vizáž zostaršiť kohokoľvek! Keby mala tých 27, povedali by sme, že vyzerá skvele. Ale na čo si pridávať roky? Mohla zvoliť niečo, kde by práve vyniklo to, že je na galavečeri jedna z najmladších.

 

SARAH JESSICA PARKER

Máme pocit, že pani Sarah to tiež trochu prehnala s plastikami, ale to je iný príbeh. Šaty sa jej hodia, ale na náš vkus je tam toho trochu príliš. Spodnička, korzet, rukávy, brošňa na opasku. Veľa materiálov na jednom mieste sa nám nikdy moc nepáčilo.

 

PENELOPE CRUZ

Wow, toto je ono! Šaty od Ralph & Russo couture  pre Penelope sú presne to, čo sa nám páči. Výrazná čipka ozdobená štrasom, strih hodný nádhernej štyridsiatničky,  kde nič nevisí, netrčí, ani sa nevráskavie. Okrem toho neskutočná charizma nositeľky. Úplná topka!

 

MARY J. BLIGE

Tieto šaty od Alberty Ferretti sa nám nesmierne páčia. Štrasový rukáv a polka sukne pôsobia megaluxusne, na druhej strane však aj decentne. Náramok sa nám zdá zbytočný, hlavne keď má Mary tetovanie. No a to už je len náš osobný feeling, že sa nám k nej takýto elegantný štýl moc nehodí. Každopádne keď už, tak skvelá voľba!

ANGELINA JOLIE

Zaujímavé, že ako jedna z mála v tento večer zvolila boa z peria, lebo to je tento rok veľmi veľmi trendy. Angelina má takú charizmu, že si podľa nás môže dať na seba aj vrece, aj tak bude vždy vyzerať skvele. Šaty sú extrémne jednoduché, celé zakryté, napriek tomu v nich žiari. Asi preto, lebo vyniká jej krásna tvár.

MARIAH CAREY

Akože, nič nepokazila. Šaty od Dolce & Gabbana sú pekné, ale ničím výnimočné, takých tu už bolo mnoho. Dekolt má riadny, to sa musí uznať, a aj ho patrične ukazuje. Čo oceňujeme, je vizáž, lebo vyzerá mladšie a pekne. A to už v jej veku a s jej plastikami nie je sranda dosiahnuť.

SALMA HAYEK

Nič v zlom, ale toto sa nám zdá ako jeden z prešľapov večera. Jednoduchosť síce milujeme, ale musí sa stretnúť so sofistikovanosťou. Lesklá lycra je na šatách fajn, ale skôr na tých tanečných (a ešte sa zvykne ozdobovať). Nehovoriac o šve v strede šiat, kde by aspoň mohol byť opasok, ktorý by túto hranicu medzi sukňou a vrchom zakryl. Naprataný dekolt vyzerá obrovsky, až to ťahá oči! No nevieme, ale toto sa podľa nás nepodarilo.

HALLE BERY

Nádherné šaty od Zuhaira Murada. Nádherná vizáž! Jediné, čo nám prekáža je, že sú krátke. Aj keď to možno dresscode povoľuje, šaty nad kolená sa moc na galavečer nehodia (a už vôbec nie pre 51 ročnú ženu). Ale aj tak si myslíme, že na nohy sa jej nikto nepozeral, lebo vrchná časť patrí k našim najobľúbenejším z tohto večera.

 

Tak čo dievčatá, inšpirovali ste sa? Ak sa chystáte na ples a chcete byť trendy, určite zvoľte zamat, čipku alebo perie! A nezabudnite, že menej je niekedy viac – to sa týka aj vizáže. Čo hovríte na naše hodnotenia, súhlasíte s nimi? Napíšte nám k komentároch. 🙂

Chceme Vám pripomenúť rozhovor s Evelyn, ktorý chystáme spáchať, keď sa vráti zo svojej dovolenky v Kolumbii a vy môžete byť jeho súčasťou! V komentári nám napíšte nejakú originálnú otázku, čo Vás o Evelyn zaujíma. Naoriginálnejšie otázky od nás vyhrajú darček. Ak máte niečo, čo Vás o nej zaujíma, kľudne nám to napíšte do komentára pod týmto článkom. 🙂

Prajeme peknú, aj keď upršanú stredu, a v nedeľu sa môžete tešiť na veľký článok o detoxe, na ktorý sa už pripravujeme. 🙂

Katka a Iva

Komentáre