Ahojte dievčatá! Po dvoch týždňoch, kedy sme Vám sprostredkovali priamy report z Ivkiných ciest naprieč Amerikou sme sa znovu rozhodli povenovať sa téme beauty. V minulých týždňoch sa Katke udialo nepríjemné zranenie pri krájaní avokáda. No z najhoršieho už je vonku. 🙂 Ivka sa vrátila z USA takže sa môžete tešiť na rôzne novinky, ktoré pre Vás v najbližšej budúcnosti pripravujeme. Sme rady, že môžeme pracovať konečne spolu v jednom časovom pásme, lebo ako sa hovorí, ve dvou sa to táhne líp. Tak príjemné čítanie!

Zdravé nechty určite spolu s vlasmi a pleťou patria k základným pilierom krásy. Je nesmierne dôležité venovať im špeciálnu starostlivosť. Nechty nemusia byť nalakované, ich podstatou je pevnosť, lesk a hlavne čistota. Ruky sú ako zrkadlo do ľudskej duše a veľa o Vás prezradia. Preto je veľmi dôležité aby ste ich vždy mali upravené.

Povedzme si niekoľko základných informácií, ktoré by ste mali vedieť, ak si chcete kvalitu svojich nechtov zlepšiť. Spôsobov je samozrejme neúrekom, no my sme sa rozhodli Vám prezradiť tie naše overené “home remedies”.

 1.Vitamín B

Pre nechty je nesmierne dôležité, aby ste do svojho jedálnička zaradili príjem potravín, ktoré obsahujú vitamín B. Získate ho konzumáciou napr. avokáda, mandlí, rýb alebo  orieškov. Dostatočným prísunom vitamínu B získate ich pevnosť a lesklosť.

2. Olivový olej

Vrámci starostlivosti o nechty by sme určite nemali zabúdať ani na kožičku okolo nich. Skúste zázračné účinky olivového oleja, ktorý nielenže hydratuje samotný necht, ale aj jeho okolie. Môžete vyskúšať napríklad kúpeľ v zohriatom olivovom oleji. Poriadne ho vmasírujte do nechtov a nechajte 15 min pôsobiť. Ideálne je si túto kúru robiť každý večer pred spaním, a už za pár dní uvidíte obrovský rozdiel v kvalite.

 

3. Zelený čaj

Okrem toho, že pitie zeleného čaju je prospešné pre celý organizmus, je skvelý aj pre naše nechty. Obsahuje antioxidanty, vďaka ktorým sa spevňujú. Jeho bonusom je, že zabraňuje aj ich žltnutiu. Skúste si teda spraviť nechtový kúpeľ vo vlažnom zelenom čaji a Vaše nechtíky sa Vám odvďačia svojou pevnosťou a belosťou. 🙂

4. Ľanový olej

Nechty na rukách rastú v priemere 3-4 mm za mesiac. Ak máte radšej dlhšie nechty, skúste si do nich každý večer vmasírovať ľanový olej, ktorý podporuje ich rast. Funguje zaručene, čo si môžte všimnúť na našich nechtoch.:)

 

Prezraďme si ešte aké sú trendy farieb na jar/leto 2017. Ak chcete byť in, určite siahnite po neónovo žlto-zelenej, malinovej, krémovo bielej, ružovej a levandulovej. Nezabudnite však tieto farbičky vhodne zladiť k svojmu outfitu. Aj tu zaručene platí: menej je niekedy viac!

  

 

Kočky, dúfame, že sme Vás inšpirovali k starostlivosti o Vaše nechtíky, budeme rady za každý jeden komentár k tejto téme.

Prajeme Vám krásny zvyšok predĺženého víkendu!

Katka a Iva

Komentáre