Ahojte dievčatá! Minulý týždeň sme si s Vašim dovolením dali voľno, predsa len pred vianocami sme toho mali dosť veľa- asi ako každý. 🙂 Veríme, že ste sviatočné dni prežili v láske, pokoji a mieri s tými, ktorých najviac ľúbite. Že vám Ježiško priniesol to, čo ste si priali, že ste si poriadne oddýchli pri vianočných rozprávkach a že ste sa neobmedzovali ani v mašrtení, lebo veď čo by sme po novom roku robili, ak nie riešili rôzne detoxy a reštarty. 🙂 Dnes je však predposledný deň roku 2019 a oslavám teda ešte zďaleka nie je koniec! A k poriadnej silvestrovskej party nepochybne patria aj rôzne mňamky, ktoré si môžme pripraviť kdekoľvek sa práve nachádzame. A preto ak sa chystáte chystať silvestrovské oslavy pre vašu rodinu alebo priateľov, určite čítajte ďalej!

Asi prvé, čo napadne tie z vás, ktoré uprednostňujete komornejšie silvestrovské oslavy v kruhu rodiny alebo kamarátov je, že si spravíte zopár chlebíčkov a bude vybavené. 🙂 Čo takto si z príprav spraviť zábavu a trochu silvestrovské menu obohatiť? Stačí sa inšpirovať našimi jednoduchými a originálnymi receptami a zaručene pred svojou partiou zahviezdite!

DEVILED EGGS

Potrebujeme:

6 vajíčok

1/4 pohára majonézy

1 čl octu

1 čl horčice

soľ, čierne korenie, červená paprika

Postup:

Vajíčka uvaríme na tvrdo, rozrežeme na polovicu a vyberieme žĺtka. Tie vo vedľajšej mise rozmixujeme vidličkou a pridáme ďalšie ingrediencie (okrem papriky). Žĺtkovú zmes pridáme do uvarených vaječných bielok a posypeme mletou paprikou.

ĎATLE PLNENÉ SYROM

Potrebujeme:

12 ďatlí

kozí alebo plesnivý syr

12 plátkov slaniny

špáratká

Postup:

Rúru rozohrejeme na 190°. Menším nožom rozrežeme ďatlu zo strany, a vyberieme kôstku. Naplníme syrom, zavrieme ju a obalíme v slaninke. Na záver prepichneme špáratkom, aby sa nám ďatle nerozpadli. Čím menšie plátky slaniny sa nám podarí nakrájať, tým bude výsledok chrumkavejší. Ideálne použiť slaninu ktorá už je nakrájaná na tenké plátky. Na plech dáme papier na pečenie, naukladáme ďatle a pečieme 10 min. Po tomto čase jednohubky skontrolujeme a poprípade ešte dopečieme, aby bola slaninka chrumkavá. Po upečení necháme pár minút odstáť, podávame až potom.

PIŠKÓTOVO-MALINOVÉ POHÁRE

Potrebujeme:

1/2 pohára malinového pyré (môžeme si ho aj pripraviť z čerstvých malín)

1/2 pohára malín

šľahačka

2 lyžice cukru ( ak chcete zdravšiu verziu, použite kokosový cukor)

piškótové cesto

čerešne maraschino (svetlé, aké sa používajú do koktejlov)

Postup:

Túto sladkú mňamku môžme naaranžovať do pohárov na červené víno.Rozdrvíme piškótové cesto a dáme ich ako spodnú vrstvu, na to pôjde vrstva malinového pyré, malín a šľahačky. Jednotlivé vrstvy opakujeme pokým sa nedostaneme na vrch pohára. Ozdobíme čerešňou.

Tak čo baby, inšpirovali ste sa? Veríme, že áno! Z celého srdca vám prajeme aby ste si silvestrovské oslavy užili v pohode a hlavne v zdraví. Pyrotechnike sa radšej  zďaleka vyhnite a radšej si poriadne zaspievajte. :-)A aby sme nezabudli, na nšom e-shope začal veľký zimný výpredaj, tak sa tam nezabudnite ísť pozrieť a checknúť nejaké štýlové darčeky, tentokrát pre seba. 🙂

Do nového roku 2019 vám prajeme len to najlepšie, aby ste boli zdravé a šťastné, a pozitívne naladené počas celého roka! Ďakujeme, že ste s nami a veríme, že rok 2019 bude aj pre našu Kattivu minimálne tak vzrušujúci ako ten predošlý!

Vaše Katka a Iva

 

 

Komentáre