Milé naše “Kattivky”! Veríme, že ste sviatky prežili v zdraví a v pohode, a tým z vás, ktoré nemáte instagram, by sme ešte dodatočne chceli popriať čo najlepší rok 2019! Aby sa vám v tomto roku splnilo to, po čom vaše srdiečka bažia, ale hlavne aby sme boli všetky zdravé, pretože zdravie je to najdôležitejšie, aj keď to možno znie ako klišé. My s radosťou začíname tretí rok nášho blogovania, a aj keď sa nepovažujeme za blogerky, musíme povedať, že tvoriť články pre vás nás baví a tiež motivuje  žiť lepšie. Preto sme sa prv tohtoročnú tému rozhodli venovať práve zdraviu a podeliť sa s vami o jeden skvelý tip na novoročný detox.

Vianoce sú super, ale nebudeme si klamať, človek počas nich priberie nejedno kilečko. Dôvodom sú tradičné pokrmy, ktoré chystáme vo veľkom, a keď už raz sú na stole nejaké superchutné koláčiky alebo medovníčky, no nedaj si! Nehovoriac o majonézovom šaláte a rôznych vyprážaných maškrtách, ktoré nás možno počas roka ani nenapadne pripravovať, ale na vianoce sa to musí, lebo sa to patrí, nie? A ak nemáte vlastné vianoce, ale chodíte po rodinách, o to horšie, pretože každý sa snaží si vás uctiť, a vy sa snažíte neuraziť. 😀 Našli ste sa v týchto slovách? Česť výnimkám, ktoré nie.

Práve silvester je pre mnohých symbolickým impulzom, že by bolo fajn začať odznova, a nový rok začať zdravšie. Slovo detox patrí v januári asi k najhľadanejším slovám na googli. Čo to vlastne je?

Detox je prirodzený proces, počas ktorého sa z tela vyplavujú škodlivé látky a toxíny. Ak sa po sviatkoch cítite unavene, ak máte problémy s trávením, ak sa vám zhoršila pleť alebo vlasy, ak trpíte bolesťami hlavy alebo nepravidelnou stolicou, práve vy by ste mali zbystriť pozornosť a prirodzenú detoxikáciu tela trochu podporiť.

Spôsobov, alebo receptov na detox je veľa, my sme sa rozhodli s vami podeliť o jeden super tip, ktorý momentálne fičí v USA. Tam totiž objavili účinky zázračného stopkového zeleru. Zeler znižuje hladinu cholesterolu, uľavuje od zápchy, znižuje riziko rakoviny žalúdka a hrubého čreva,znižuje krvný tlak, zlepšuje činnosť obličiek, pomáha chudnúť, upokojuje nervový systém, a tak ďalej.

No a čo to má spoločné s naším detoxikačným plánom? Veľmi veľa! Zeler je totiž v hlavnej úlohe! V USA sa rozšírilo pitie zelerového džúsu, ktorý má doslova zázračné účinky na ľudské zdravie!

Potrebujeme:

1 väčší stopkový zeler

Postup:

Zeler poriadne umyjeme a vložime do odšťavovača, alebo mixéru na najvyššie otáčky, precedíme a následne vypijeme. Môžeme ho skladovať 24hod a denne je ideálne vypiť 4-5dc nalačno.

Tento zázračný elixír treba piť samostatne a má blahodarné účinky na náš organizmus:

  • má silné protizápalové účinky- pomôže v boji s akné a zápalmi v tele
  • je bohatý na vitamín K- prospešný na naše kosti a srdce
  • obsahuje vysoké množstvo magnézia a napomáha k zníženiu vysokého krvného zlaku
  • obsahuje bioaktívne flavonoidy- napomáha bojovať s rakovinou
  • zbavuje telo toxínov- vyčistí pečeň a obličky

Argumentov, prečo začať s pitím zelerového džúsu je celkom dosť, čo poviete? Idete do toho s nami?

Prajeme peknú nedeľu!

Katka a Iva

 

Komentáre