Čaute baby! Ani sme sa nenazdali a prvá polka leta je za nami… Aj vám to ubehlo ako voda? My máme pocit, že čím sme staršie, tým čas letí omnoho rýchlejšie! Každopádne, aj keď nás už čaká len mesiac prázdnin a oficiálneho leta, určite ste si všimli, že za posledné roky sa letá na Slovensku celkom predlžujú, a niekedy máme pekné počasie až do polky októbra, čo je úplne super! Práve s tým počasím a využitím vyšších teplôt v porovnaní s minulosťou, súvisí naša dnešná téma. Síce iba okrajovo, ale práve to bola počiatočná motivácia sa jej povenovať.

Téme behu sme sa už v minulosti raz venovali. Prebrali sme jeho benefity pre naše telíčka a ak ste ho nezastihli, môžete si ho prečítať TU. O tom, že beh má pre ženské telo a aj dušu blahodarné účinky, niet pochýb. Napriek tomu však stále a dosť často počujeme, že mnoho ľudí beh neznáša. Niekto pre to, že nevládze, niekto sa pri ňom nudí, niekto má problémy s kolenami, niekomu sa prosto nechce sa potiť. Takto vám povieme, dôvody, prečo nebehať, si každý vždy vie nájsť. Avšak faktom ostáva, že beh je jednoznačne najúčinnejší šport na chudnutie a tiež je super na celkový detox organizmu (to súvisí práve s tým potením). Nehovoriac o rôznych pridaných hodnotách, ktoré vám môže pravidelné behávanie priniesť. Skúsili sme sa teda zamyslieť nad tým, ako namotivovať naše čitateľky – nebežkyne na to, aby sa prekonali a začali pravidelne behávať.

Tu sú teda dôvody, ktoré vás podľa nás môžu namotivovať k pravidelným bežeckým tréningom:

Príroda

Ak máte sedavé zamestnanie a trávite celé dni v kancelárii, beh v prírode je pre vás ideálnym únikom z reality! Stačí, ak si párkrát do týždňa zájdete na hodinu do lesa a uvidíte, čo to s vami spraví! Ten nával endorfínov sa ťažko opisuje slovami, treba to vyskúšať!

Šport zadarmo

Každý jeden šport niečo stojí. Či už je to fitko, pilates, alebo jóga, musíte si zaplatiť za trénera a priestor, inak by to nefungovalo. Starať sa o seba nie je lacná záležitosť, ale nesmiete na to zabúdať! Pre tie z vás, ktoré majú šetriaci režim, je beh ideálny! 6 mesiacov z roka totiž môžete behať vonku, prenájom sa tam neplatí!

Móda

Časy, keď sa športovalo v starých dotrhaných bavlnených tričkách, sú už dávno preč! Dnešná športová móda je vkusná a sexi a pre nás jetoto jednoznačne jeden z motivačných faktorov, prečo športovať. Baví nás sa na tréningy pekne obliekať a sledovať novinky našich obľúbených značiek Reebok a adidas, ktoré vyrábajú oblečenie a obuv špeciálne na beh! Ohľadom obuvi, nezabudnite si zabezpečiť poriadne bežecké tenisky, to je naozaj dôležité! Každému sedí niečo iné, ale musíme povedať, že keď si nájdete pre seba tie najvhodnejšie, budete behať ako laňky!

 

Socializácia

My sme do minulého roka stretnutia s kamoškami trávili len v baroch, ale tento rok sa všetko zmenilo! Odkedy sme začali pravidelne behávať, popravde nás ani nenapadne ísť niekam žúrovať (no dobre napadnúť nás to napadne, ale už si to veľmi dobre rozmyslíme)… Nieže by sme boli nejaké suchárky, ale jednoducho sme zistili, že pocit po dobrom bežeckom tréningu je lepší ako po fľaši vína… Skúste sa s kamoškou namiesto žúrky v obľúbenom bare dohodnúť na stretnutí v prírode a choďte si spolu zabehať! Ak sa dostanete do kondičky, po čase budete môcť počas behu aj kecať, a to je najväčšia topka na svete!

Hodinky

Ak sme vás zatiaľ nepresvedčili, možno to vás zlomíme niečím materiálnym. Hodinky Samsung Gear Sport sme objavili niekedy v máji a odvtedy sme ich nedali dole z ruky! Vedia nás neskutočne motivovať, a to nielen počas behu, ale aj počas všedného dňa! Jednoducho človek si v dnešnej dobe veľakrát ani neuvedomuje, že celý deň presedí v kancelárii, v aute, alebo doma na sedačke a vždy keď má možnosť, uprednostní výťah pred schodmi. Tieto hodinky slúžia ako náš osobný tréner, ktorý počíta kroky, spálené kalórie, napomenú nás, keď dlho sedíme alebo málo pijeme. Odkedy ich máme, chodíme po schodoch rady, pretože počítajú aj počet poschodí, ktoré denne dáme! Nuž a po dobrom bežeckom tréningu nás pekne pochvália a my sa z toho tešíme.

Ženský beh

Ste súťaživé? V tom prípade jednoznačne odporúčame prihlásiť sa na nejaký beh. My sme tento rok chceli vyskúšať atmosféru DM ženského behu. Tento beh sme si vybrali z jednoduchého dôvodu: chceme, aby to bola čisto ženská záležitosť. Predsa len, po behu nevyzeráme úplne najlepšie a považujeme to za celkom citlivú záležitosť pre každú ženu- jednoducho, niektoré veci by mali ostať u nás v “kuchyni”. Na druhej strane sme si povedali, že by bola škoda nezažiť to len preto, lebo vyzeráme “použito”. Takže bola naša voľba jednoznačná. Ak sa k nám chcete pridať, kľudne sa prihláste, bude sranda!

Bežecké tréningy

Na pravidelných bežeckých tréningoch projektu She runs sa zúčastňujeme pravidelne už tretí mesiac, a môžeme povedať, že tam býva naozaj super atmosféra! Nikto sa na nič nehrá a spolu sa pripravujeme na DM ženský beh. Vedené tréningy nás učia posúvať naše hranice a samozrejme aj techniku behu. Ak vás tento bod konečne namotivoval, pridajte sa k nám! Je to zadarmo, netreba sa prihlasovať.. Stačí, keď prídete každý štvrtok o 18:50 na Magio pláž. tam už uvidíte skupinku bežkýň, kde sa kľudne pridajte a spolu pôjdeme do toho.

Viac na www.sheruns.sk, alebo na ich facebookovom profile.

Posúvanie hraníc

Ak sa vám nechce sa zúčastňovať ničoho organizovaného, svoje hranice viete posúvať aj samostatne! Je to síce ťažšie, ako s trénerom ale dá sa to! Ak ste doteraz beh neznášali, začnite rýchlou chôdzou v prírode, ktorú postupne zrýchľujte. Stačí pol hodina trikrát do týždňa a po krátkom čase uvidíte svoje pokroky! Pre nás je najväčšia motivácia počet kilometrov, ktoré zabehneme, pre niekoho je to čas.

Chudnutie

Ak ste stále ostali pre beh chladné, je čas vytiahnuť zbraň najťažšieho kalibru! Vyskúšali sme už množstvo športov a cvičení, a každé je na niečo dobré. Fitká sú na posilnenie svalstva, ale keď potrebujete schudnúť, a to čo najrýchlejšie, tak nie je nič lepšie ako beh! My  zvykneme kombinovať beh s nejakým posiľnovacím cvičením a to je pre nás ideálna kombinácia. Nie nadarmo sa  hovorí : “Veď to vybeháš!” Je to pravda, vybeháš! Takže ak chcete schudnúť, šup šup obuť bežecké topánky a odchod do lesa. A bez výhovoriek!

 

Na záver by sme chceli povedať, že sme šťastné, že tento priestor slúži na motiváciu žien k tomu, aby robili niečo pre seba a žili zdravšie. Pretože na to, aby žena vedela fungovať na 100% v práci a súkromí, musí byť v pohode. Na to, aby z nej sršala dobrá energia, ktorú potom môže rozdávať svojim blízkym, potrebuje tú energiu niekde nabrať. A preto, keď je pre vás dôležitejšia pohoda ostatných ako vlastná, zmeňte svoje zmýšľanie a vedome začnite žiť v prvom rade pre seba! A nie je to vôbec sebecké, pretože vaši manželia, deti, frajeri, rodičia alebo kamaráti ocenia, keď budú mať pri sebe jednu pozitívne naladenú, milú a usmievavú ženu. Toľko mudrovania z našej strany, užime si ešte zvyšok nedele!

Vaše Katka a Iva

 

 

Komentáre