Ahojte dievčatá! Hlásime sa vám s ďalšou zaujímavou témou na našom blogu, ku ktorej ste nás inšpirovali práve vy! Minulý týždeň sa v našich priestoroch uskutočnil náš prvý “sample sale”, ktorý mal u vás úspech, pretože ste sa ho v hojnom počte zúčastnili!  A tak sme sa mohli porozprávať, mohli ste si poskúšať vecičky z nášho e-shopu, a bolo to veľmi fajn… Pri jednom rozhovore sme od vás započuli vetu: „Vám sa to hovorí, vy máte dokonalé postavy!” Chceli by sme vás ukľudniť a povedať vám, že to nie je úplne celkom tak. Dokonalú postavu nemá asi nikto. Ale vyzerať dokonalo môže každá z nás! Stačí len veľká dávka sebareflexie a obliekanie sa podľa nejakých pravidiel, ktoré sa snažíme dodržiavať.

Definujte si svoju postavu

Každá z nás je jedinečná bytosť a každá postava má svoje silné a slabé stránky. V prvom rade si treba uvedomiť tie svoje. Je to čisto vaša vec, nikto o tom nemusí vedieť, ale vy si svoje nedostatky uvedomiť musíte, aby ste sa vedeli obliecť tak, aby ste ich zakryli…

Tu je päť základných delení postáv podľa tvaru tela:

Obdĺžnik – Vaša postava je rovná, ale vy to môžete skvelo zamaskovať tým, že zvýrazníte vrch a spodok outfitu. Hodia sa Vám tričká alebo šaty s odhalenými ramenami, alebo volánikové sukne. Svoj pás viete opticky zúžiť opaskom. Budú sa vám hodiť vzorované kúsky oblečenia, netreba sa báť kvetiniek, alebo aktuálne na túto jeseň károvaných vzorov.

Obrátený trojuholník – Máte štíhle boky a nohy a väčšie prsia a široké plecia, ktoré vám možno lezú na nervy. Ale zas, povedzme si na rovinu, čo by za to mnohé z nás dali…  Ak vám vaše prsia predsa len vadia, skúste zvýrazniť spodnu časť svojho outfitu, aby ste tým vyrovnali nepomer. Budú sa vám hodiť široké sukne a nohavice, no a v lete bude pre vás ideálna voľba padavé, splývavé šaty. Tričká voľte radšej priliehavé a basic, čiže nesnažte sa na svoj vršok príliš upozorňovať vzormi alebo volánmi. Asi by ste mali zabudnúť na plecné vypchávky  alebo balónové rukávy.

Trojuholník – Aj s touto menej šťastnou kombináciou proporcií sa dá pekne zabojovať! Snažte sa teda zvýrazniť svoju vrchnú časť. Pre túto postavu sú ideálne oversize tričká alebo mikiny, ktoré zakryjú ,čo majú a vyzerajú veľmi cool. Ak ste romantickejší typ, určite nezabudnite na volánikové tričká a masívne šperky, ktoré vám váš vrch pomôžu zvýrazniť.

Oválna postava – Ak máte väčšie bruško, nevýrazný pás a štíhle nohy. Myslite pozitívne a ukážte práve tie nohy! Budú sa vám určite hodiť oversize minišaty (kľudne aj s volánikmi alebo srapcami). Vašej postave tiež určite polahodia oversize veci. Oversize móda je teraz veľmi v kurze, a preto sa nemusíte obávať, že budete vyzerať ako „vo vreci”.

Presýpacie hodiny – Ak patríte do tejto kategórie, môžete byťv spokojná, pretože vaša postava je súmerná a vaša hmotnosť rovnomerne rozložená. V tomto prípade si môžete dovoliť skoro  všetko, dokonca aj priliehavé šaty zvýrazňujúce pás. Ale zas, pre tie z vás, ktoré ste športové typy, sadne oversize tričko naozaj ako uliate.

Naše tipy

Prebrali sme si 5 základných typov postáv, a teraz by sme vám ešte rady prezradili naše tajné triky, ktoré používame, keď chceme zakryť NAŠE nedostatky. Tie z vás, ktoré majú po tridsiatke ako my, určite budú súhlasiť s tým, že postava sa mení každým týždňom. Naozaj veľmi záleží na tom, koľko energie do nej vložíte vy samé (hovoríme hlavne o pohybe a strave).

Krátke nohy – Toto pohybom a stravou neovplyvníte, za to oblečením a obuvou jednoznačne môžete! Predlžovať nohy si môžu aj krátkonohé ale aj dlhonohé. Prvá zásada je zvoliť si topánky v čo najneutrálnejšej farbe. Tie z vás, ktoré máte krátke nohy, zabudnite na členkové čižmy (ibaže by boli pančuchy vo farbe topánok). Vždy, keď sa dá, voľte topánky na opätku alebo aspoň platforme. Nuž a skvelou metódou predlžovania nôh sú sukne alebo nohavice s vysokým pásom. Sukne voľte radšej mini, max do polky stehna.

Väčšie bruško – Asi najčastejší ženský problém. Stačí, keď máte pred svojimi dňami, aleb sa viac najete a hneď vyzeráte „tehotno”. V tomto prípade vám radíme buď šaty s rovným strihom, vrchné oversize oblečenie, spodok s vyvýšeným pásom je tiež super kamufláž. Momentálne sú veľmi in trakové rifle, kraťasy, alebo sukne, ktoré vyzerajú super a nosia ich nielen tehotné. 🙂

Silnejšie ruky – Myslíme si, že práve tento problém mnoho žien nepokladá úplne za problém, čo je na jednej strane super, ale keď chcete vyzerať tip top, určite sa snažte toto zavnímať. Potom sa vyhneme napríklad tomu, že na plesoch budeme vidieť dámy v korzetových šatách, ktoré majú silné ruky a nevyzerá to moc esteticky. Ak ste sa v týchto riadkoch našli, nabudúce radšej siahnite po róbe s dlhými , alebo aj krátkymi rukávmi. Ideálna vrchná časť oblečenia je pre vás taká, ktorá nie je na rukách moc napasovaná, a tým pádom tento menší nedostatok nemá ako vyniknúť.

Veľké chodidlá – Aj vy máte svoje „lode”? Naučte sa ich maskovať výberom vhodných topánok! Ideálne na podpätku, ale samozrejme  športovejšie typy asi radšej siahnu po teniskách s vyššou podrážkou. Špicatým lodičkám, topánkam bez platformy, alebo úzkym čižmám sa radšej vyhnite. Tie len zvýraznia veľkosť chodidla.

Malé prsia – Veľmi častý ženský problém, s ktorým vieme hravo zatočiť. prvá možnosť je dať si silikóny, ale tá jednoduchšia je určite maskovať sa oblečením. Oversize tričká, tričká s volánikmi, vzorové materiály, s tým všetkým by ste sa mali začať kamarátiť. Vyhnúť by ste sa každopádne mali obyčajným tielkam s výstrihom.

Okrem týchto našich tipov sa samozrejme pri obliekaní riadiť ďalšími pravidlami. V prvom rade berte do úvahy svoj vek – mladé nech sa nesnažia pôsobiť staršie a naopak. Nie je nič smiešnejšie ako staršia žena snažiaca sa vyzerať na dvadsať! Tiež skúste porozmýšľať nad tým, aký ste vlastne tip. Ak ste športovejší typ a máte rady basicové oblečenie, pravdepodobne sa nebudete cítiť dobre v kvetinkových volánikových šatách. Naopak ak ste nežný romantický typ, nesnažte sa pôsobiť drsne. Farby tiež spravia svoje, ale tejto téme sa budeme venovať v budúcnosti, čo vy na to?

Dievčatá veríme, že sa vám dnešná téma páčila! Ak máte nejaké dotazy, otázky, alebo nám len chcete niečo napísať, kľudne choďte do toho, budeme len rady! Prajeme vám krásny posledný prázninový deň, a hlavy hore! Jeseň má tiež svoje čaro a my si ho musíme pripomínať častejšie. Nezabudnite nás sledovať na našich sociálnych sieťach, aby ste s nami boli každý deň.

A aby sme nezabudli! Stále môžete uplatniť zľavový kupón LAST20, ktorý platí na všetky produkty z kategórií: “Tričká a košele/ Šaty a overaly”. Zľava 20% platí na všetky, aj už zľavnené produkty z týchto kategórií. Kód zadávate v pokladni nášho e-shopu www.kattiva.shop. 🙂

Katka a Iva

Komentáre