Ahojte dievčatá! Hlásime sa vám po dvoch týždňoch, čo nám, veríme, odpustíte. V posledných dňoch sme mali veľa práce z finišovaním nových kolekcií, ktoré už onedlho budete môcť nájsť na našom e-shope. Mimochodom, prezradíme vám tajomstvo: pre tie z vás, ktoré ste sa prihlásili na odber newslettera, posielame informácie o novinkách vždy medzi prvými! Preto neváhajte a určite sa tam prihláste, aby ste naše nové kolekcie neprepásli! Minulý týždeň sme mali možnosť zažiť niečo špeciálne a výnimočné, a preto sme sa vám tento náš zážitok rozhodli priblížiť v dnešnom článku. Preto vám jednoznačne radíme, ČÍTAJTE ĎALEJ!

Keď sme prednedávnom dostali pozvanie spoznať kozmetickú značku Yves Rocher zblízka,  trochu sme váhali, pretože sme si neboli isté, či postíhame prípravy na výstavu Trenčín Mesto Módy. Nakoniec sme však usúdili, že takéto ponuky sa neodmietajú a tak sme sa presne pred týždňom začali baliť na štvordňový výlet do Francúzska. Už po ceste na letisko sme zistili, že partia bude naozaj skvelá. Slovenská časť výpravy sa skladala z blogeriek a influenceriek, ktoré nájdete na instagrame takto: @natykerny- neskutočne charizmatická a štýlová žena so silnou aurou, ktorá vás pohltí, @pauliincek – mladá a bláznivá baba so správnymi a miestami až prekvapivo dospeláckymi názormi na život (mimochodom nakoľko má len osemnásť, okamžite sme z nej spravili našu “dcéru” a dávali sme na ňu počas celého výletu pozor), @stylemon.blog – pozitívne naladená, vždy krásne farebne oblečená a usmiata baba, ktorá bola veľakrát naša záchrana, pretože vedela jediná po francúzsky. No a v neposlednom rade Barborka z firmy Yves Rocher, ktorá bola naša vedúca zájazdu a skvelý človek. Nezabudnite všetky tieto inšpiratívne baby sledovať na instagrame!

A tak sme v pondelok sadli do lietadla a vydali sa na vzrušujúcu cestu za poznávaním značky Yves Rocher zblízka. Hneď po príchode na náš prvý hotel v centre Paríža nás na posteli čakala taška plná kozmetiky. My, ako kozmetické maniačky sme boli šťastím bez seba, pretože samé musíte uznať, že kozmetiky nie je nikdy dosť, hlavne keď je kvalitná a rastlinná. Na prvej večeri sme sa zoznámili s českou časťou našej posádky, a musíme povedať, že sme si všetci naozaj sadli.

Na druhý deň sme sa vybrali do centrály Yves Rocher na predmestí Paríža a v ich laboratóriách sme absolvovali veľmi zaujímavý workshop a vytvorili si vlastný rúž. Bolo to naozaj veľmi poučné, sledovať celý proces. Taktiež sme sa boli pozrieť v “parfumérni”, čiže v miestnosti, kde miešajú nové vône parfémov. Následne sme sa presunuli do marketingového oddelenia, kde sa nám venovala marketingová riaditeľka spoločnosti Yves Rocher- mali sme možnosť klásť jej rôzne otázky, na všetky nám samozrejme ochotne odpovedala.

Príbeh značky je nesmierne zaujímavý, a mali sme možnosť ho do detailov spoznať v nasledujúci deň, v múzeu Yvesa Rochera. Áno, pán Yves Rocher bol reálny človek, milovník prírody a rastlín. V časoch, kedy bola “in” čisto chemická kozmetika tvrdil, že základ ženskej krásy je v prírode. V tom čase mu nedávali veľké šance na úspech, ale on si stál za svojím. Svoje prvé výrobky predával po domoch, neustále vymýšľal nové a nové receptúry, ktorými chcel vyriešiť všetky problémy s pleťou, ktoré ženy mali.

Dnes firmu Yves Rocher vedie jeho vnuk Bris, a všetky časti výrobného procesu až po predaj sú výhradne v rukách a réžii firmy. To znamená, že od pestovania rastlín, až po predajne, všetko majú pod kontrolou (čo je v dnešnej dobe zvláštne a tie z vás, ktoré majú trochu skúseností s podnikaním určite uznáte, že to musí byť veľmi komplikovaný logistikcký proces.).

Na tretí deň sme sa presnuli do Bretónska, ktoré sa nachádza na juhozápe Francúzska, do mestečka La Gacilly. Touto menej mainstreamovou krajinkou sme ostali naozaj očarené. Vládol tam pokoj a bolo vidieť, že sa obyvatelia o svoje mestečko naozaj krásne starajú. Bol to práve pán Yves Rocher, ktorý sa vo svojej mladosti zaprisahal, že z jeho rodného mesta spraví prosperujúci kraj. No a skutočne, vytvoril 10000 pracovných miest, čo nie je málo. Mali sme možnosť naživo vidieť polia, na ktorých pestujú napríklad nechtík lekársky – dokonca sme videli už obraté kvety, sušiareň a celý proces, kým sa dostanú do fabriky, ktorá sa nachádza len pár kilometrov od samotného poľa. Tento skvelý deň sme zakončili našim pobytom v jedinom eko hoteli v Európe Eco-hotel La Gree des Landes, ktorý patrí práve značke Yves Rocher. A tak  sme sa, unavené z ruchu veľkomesta, prehupli do extrémneho pokoja, ktorý vyžaroval z tohto hotela. Ak si chcete oddýchnuť v prírode, dobre a zdravo sa najesť, určite vám ho vrelo odporúčame navštíviť.

www.lagreedeslandes.com

Celý náš výlet sme samozrejme dokumentovali na instagrame, no a dostávali sme často tieto dve otázky, preto sme sa rozhodli na ne odpovedať preventívne aj v tomto článku.

JE KOZMETIKA YVES ROCHER TESTOVANÁ NA ZVIERATÁCH?

Nie, nie je. V Európe je testovaná výhradne na ľudských dobrovoľníkoch. Dostali sme o tom dostatočné množstvo dôkazov, a veľa sme túto tému preberali.

JE KOZMETIKA YVES ROCHER PRÍRODNÁ?

Kozmetika je na rastlinnej báze, ale na to, aby sa podporili aktívne látky jednotlivých rastlinných zložiek, musí byť podporená určitým percentom konzervantov. Z 90% je však čisto rastlinná, firma má po celom svete polia s rôznymi druhmi rastlín a všetky sú výhradne v ich vlastníctve.

Tak dievčatá, ako sa vám páčil dnešný článok? Veríme, že ste sa pri jeho čítaní zabavili! Ak poznáte značku Yves Rocher a chcete sa podeliť so svojimi skúsenosťami aj s ostatnámi čitateľkami nášho blogu,  napíšte nám to v komentári.

Prajem krásny zvyšok víkendu

Katka a Iva

Komentáre