Ahojte dievčatá! Veríme, že si užívate tieto krásne letné dni aspoň tak, ako my! Slniečko, chlórová voda a miešané drinky však môžu na našu pleť pôsobiť aj nepriaznivo. Jasné, že mladšie ročníky to neriešia, ale my tridsiatničky veruže áno! Tak sme sa dnes rozhodli podeliť sa s Vami o jednu úžasnú home-made pleťovú masku, ktorá je naša prvá pomoc pri mnohých problémoch s pleťou.

Na pleť sme vyskúšali už mnoho trikov, od drahých krémov a masiek až po domácky vyrobené elixíry krásy. Jedna domáca maska však predsa len účinkuje trochu viac ako čokoľvek iné.

Skladá  sa zo štyroch ingrediencií:

-kurkumy

-bieleho jogurtu

-citrónu

-domáceho medu.

Poďme si najprv predstaviť účinky každej z nich. 

KURKUMA

Čo je to kurkuma? U nás toto žlté korenie nedostať všade, ale odporúčame Vám si ho zohnať, pretože okrem toho, že je chutné a používame ho do mnohých jedál, je aj extrémne zdravé! V našom rebríčku určite patrí medzi top 10 superpotravín, ktoré Vám doporučujeme konzumovať.

Kurkuma je okrem iného silný antioxidant, ktorý pôsobí proti starnutiu kože. Podporuje tvorbu kolagénu v pokožke a udržiava ju tak pevnú a bez vrások. Dokáže upokojiť spálenú pokožku  od slnka a zabraňuje tvorbe akné. Pomôže Vám aj s bojom proti pigmentovým škvrnám. No prosto úplný zázrak!

BIELY JOGURT

Kyselina mliečna obsiahnutá v jogurte  upokojuje podráždenú, suchú pokožku. Vďaka obsiahnutým enzýmom dokáže sťahovať rozšírené póry, prirodzene odstraňovať odumreté bunky z pokožky a optimalizovať hladinu vlhkosti pokožky. Odstraňuje z pleti známky stresu a starnutia.

 CITRÓN

Jeho zloženie odmasťuje, sťahuje póry a zbavuje nečistôt. Citrón má mierne bieliace účinky, takže pleť dokáže zbaviť fľakov, tmavších miest či škvŕn po jazvičkách. Dokáže pleť nádherne rozjasniť a zjednotiť.

DOMÁCI MED

Jedna z najstarších kozmetických vychytávok, ktorú naše staré mamy používali, keď ešte neexistovali krémiky na každý tip pleti. Jeho liečivé účinky znižujú tvorbu akné. Má silné antibakteriálne a protizápalové účinky. Chráni pokožku pred toxínmi. Je ale dôležité dbať na kvalitu medu. Najlepšie urobíte, ak si nájdete malého dodávateľa, ktorý ho vyrába s láskou.

Ak ste si pozháňali všetky potrebné ingrediencie, poďme sa pustiť do prípravy. Tá je extrémne jednoduchá! Vytlačíme si šťavu z polky citróna, pridáme 2 malé lyžičky kurkumy, 2 lyžice medu, a polku bieleho jogurtu. Všetko to spolu pomiešame a necháme pár minút odstáť.

        

        

Nezabúdajme, že kurkuma farbí na žlto, takže ideálne si oblečieme nejaké staré tričko alebo sa zabalíme do uteráka. Masku nanesieme na tvár, a necháme pôsobiť cca polhodinu. Je to celkom vtipný pohľad, my sme teda z toho mali celkom fun. 😀

 

Výsledok však stál za to! Boli sme síce trochu nažltnuté (treba s tým ešte pár hodín rátať), ale pleť bola okamžite rozjasnené. Je to až neuveriteľné, čo táto kombinácia dokáže. Tak šup, zavolajte si kamošky a užite si Váš babský čas aspoň tak, ako my! 🙂

 

Veríme, že sme Vás trochu inšpirovali a že náš beauty tip vyskúšate! Do komentára nám môžete dať vedieť Vaše tipy na domáce masky, ktoré určite rady vyskúšame!

Prajeme krásnu nedeľu

Katka a Iva

 

Komentáre