Ahojte Kattivky! Je nedeľa, čo znamená nová téma na našom blogu. Tak sme sa nejak rozbehli s témami o zdravom životnom štýle, asi preto, lebo máme leto a samé sa snažíme čo najviac športovať a zdravo papať, aby sme sa nemuseli za seba hanbiť v sukničkách alebo plavkách… Veď samé dobre viete, že ľudské telo je neskutočné a energia, ktorú do neho človek vloží, sa mu vráti trojnásobne! Dnešná téma sa bude týkať proteínu, pretože sa s týmto slovom mnohé z vás určite často stretávate, ale ruku na srdce… Viete vlastne čo je to proteín?

Ak nie, nevadí! Pokúsime sa vám to vysvetliť čo najjednoduchšie. Proteín je iný názov pre bielkoviny. Ľudské telo potrebuje prijímať bielkoviny denne, pretože sú látkami, z ktorých sú budované svaly a tkanivá, pričom telo nemá miesto, kde by mohlo nadbytočné proteíny skladovať. Preto je pre človeka po vode najpotrebnejší práve príjem bielkovín.

Uvedomelé stravovanie je niečo, čo si nevieme vynachváliť, pretože to nie je žiadna diéta, ale vedomosť. Ak nepatríte do skupiny uvedomelých stravníkov, určite vám odporúčame sa o túto tématiku začať zaujímať a výsledky vám vyrazia dych!

Potraviny, ktoré obsahujú najviac bielkovín:

  • mäso a ryby
  • orechy a semienka
  • strukoviny
  • vajíčka
  • mliečne výrobky

V prípade, že si chcete dopriať extra dávku proteínu, určite odporúčame siahnuť po výrobkoch s jeho zvýšeným obsahom. No a keďže sme na našom blogu už dávno nepripravili nejaký chutný recept, rady by sme to napravili! Tentokrát sme ako ingredienciu vyskúšali použiť banánový nápoj  z rady Active Protein a výsledok bola jedna neskutočná mňamka, ktorú si každá z vás môže pripraviť v priebehu pár minút! Nech sa páči tu je recept!

Ingrediencie:

Na cesto

-4 lyžice múky

-2 vajíčka

-170ml active protein mliečny nápoj banánový

-2 malé banány

-štvrť lyžičky prášku do pečiva

-štvrť lyžičky soli

-štvrť lyžičky škorice

-2 lyžičky oleja

Na polevu:

-mandľové maslo (slowlandia)

-ovocie podľa chuti ( banány, jahody, maliny, ríbezle…)

 

Postup: 

Cesto vytvoríme tak, že všetky ingrediencie spolu rozmixujeme a  na panvici vypečieme ako klasické lievančeky. Je to veľmi easy!

SÚŤAŽ!

Z proteínových nápojov si môžete kedykoľvek vytvoriť napríklad aj chutné smoothies, ktoré vám dodajú energiu na dosť dlhú dobu! Preto by sme chceli vyhlásiť súťaž o balíček produktov značky Rajo, ktoré sú naše obľúbené na trhu! Stačí, keď nám do komentára napíšete, aké je vaše obľúbené jedlo s obsahom bielkovín. Víťaza vyhlásime už o týždeň, v ďalšom článku na našom blogu!

Dovtedy sa majte krásne, a len pripomíname, že od stredy do budeme mimo office, lebo ideme na festival Pohoda! Tie z vás, ktoré sa tam chystáte, určite nás nezabudnite navštíviť v našom stánku a sledovať na sociálnych sieťach, kde budeme dávať bližšie info! Čakajú vás mnohé prekvapenia a novinky a dokonca vo štvrtok budeme v stánku predávať len my dve, tak sa určite zastavte!

Prajeme pekný zvyšok víkendu

Vaše Katka a Iva

Komentáre