Svet vlogovania je asi väčšine z nás cudzí. Pretože patríme k inej generácii (holt dievčatá, ktoré ste naše rovesníčky, už nepatríme medzi najmladšie 🙂 ). Ale dnešná mládež, to je iná káva! Kým my si informácie googlime, oni potrebujú rady priamo od svojho idola a ideálne vo forme videa. V dnešnom rozhovore Vám predstavíme babu, ktorá má 20 rokov a ovplyvňuje životy mnohých slovenských a českých detí a teenagerov. Pri rozhovore s ňou máte pocit, že sa rozprávate s o desať rokov staršou ženou s vyzretými názormi na život. Spolupracuje s renomovanými svetovými značkami a tým, že je non stop na očiach, musí sa správať vždy dokonale podľa noriem. Venujte jej pozornosť a berte ju s vážnosťou, pretože to, čo robí, robí skvelo! Ak ju ešte nepoznáte, predstavujeme Vám jednu z najúspešnejších slovenských youtuberiek, Martinu Horňákovú, alias Momu.

Si jedna z najúspešnejších slovenských youtuberiek a influenceriek, v čom myslíš, že je skrytý Tvoj úspech?

Vždy som sa snažila byť sama sebou, hľadala si svoju vlastnú cestu a na nič som sa nehrala. Som úprimná a priebojná. Keď mám nejaký názor, ktorý sa nezhoduje s názorom iných, nebojím sa ho povedať nahlas aj za cenu toho, že sa to verejnosti nemusí páčiť. Keď sa mi niečo jednoducho nepáči, poviem to nahlas a som ochotná preberať zodpovednosť za následky mojich činov, alebo sa obhájiť 🙂

Možno si niektorí myslia, že youtuberi nič nerobia, ale ty vyzeráš byť superbusy. Ako vyzerá Tvoj pracovný deň?

Momentálne je to trošku inak, keďže veľmi veľa cestujem. Avšak je pravda, že mnoho ľudí si myslí, že to naozaj nič nie je. Myslia si, že zapneme kameru, natočíme, hodíme na net a je hotovo, pričom celý ten proces jedného videa trvá minimálne 8 hodín, niekedy aj viacero dní. Nie je to však len o tom točiť videá, ale aj o zodpovednosti, ktorú nesieme, keďže nás sleduje obrovské množstvo neplnoletých pákov, čiže treba vždy brať  na to ohľad. Naše životy sú non-stop vystavované verejnosti a je jedno či má youtuber zlý, alebo dobrý deň, jednoducho musíme ísť ďalej, musíme baviť ľudí a vždy sa snažíme sa nastaviť na pozitívnu vlnu, aby sa nám dobre pracovalo, aj keď je to občas náročné.

Čo považuješ za svoj najväčší úspech vo svojej doterajšej kariére?

Určite spolupráce s veľkými slovenskými či dokonca svetovými značkami a návšteva fashion weekov v New Yorku a Paríži práve s jednou z nich. Ale ak mám byť úprimná, za úspech považujem každé vydané video s pozitívnou odozvou, pretože vyhovieť státisícom ľudí nie je vždy ľahké.

 

Máš 20 rokov, a život pred sebou. Kde sa vidíš o 10 rokov? Aký je Tvoj dreamjob?

Ja som typ človeka, ktorý nerád hovorí o svojich snoch, radšej ich potom ukážem a prerozprávam cestu k nim, až keď budú dosiahnuté. Každopádne, určite sa popri plnení snov do budúcnosti nechystám seknúť s tým čo robím a aj napriek tomu, že mám naozaj veľké sny a plány, toto, čomu sa momentálne venujem chcem robiť dovtedy, dokedy ma to bude napĺňať a baviť ľudí. 🙂

Ako Tvoj príbeh začal? Čo radíš babám, ktoré sa chcú živiť youtubom?

Od dvanástich rokov som sledovala zahraničné youtuberky, ale nemala som dosť odvahy na to posadiť sa pred kameru a hovoriť na akési virtuálne publikum, a tak som si založila blog. Po troch, štyroch rokoch blogovania som sa odhodlala začať aktívne natáčať. Moje prvé video vyšlo ešte keď som mala 12 a blogovala som, ale nebola to žiadna sláva, hehe. Doteraz je to video na mojom kanáli, aby som sama sebe a aj ľuďom sem tam pripomenula, akú dlhú dobu tu spolu sme. Preto všetkým babám, ktoré túžia po tom, byť youtuberkami, odkazujem: choďte si za svojimi snami a nenechajte sa v žiadnom prípade odradiť! Ak budete túto prácu robiť s láskou a ak budete úprimné, úspech sa skôr, či neskôr dostaví.

Prezraď nám nejakú Tvoju módnu vychytávku, bez ktorej si nevieš predstaviť život. 🙂

Momentálne si veľmi ulietavam na značke Karl Lagerfeld, z ktorej mám už niekoľko kúskov kabeliek, oblečenia, doplnkov či topánok, som do Karla blázon! Ale ak by som to mala zovšeobecniť, veľmi sa mi páči classy štýl, poslednú dobu nedám dopustiť na elegantné kúsky, saká, šaty a kožuchy (z nepravej kožušiny).

Si večne usmiata a pozitívne naladená, ale ako vyzerá nahnevaná Maťa? 

 

Myslím, že byť pozitívna patrí k mojej práci a aj napriek tomu, že sa nesnažím pretvarovať, nie je to tak vždy aj za kamerou. Keď mám horšie dni tak nenatáčam, aby som to neprenášala na svojich pákov. Aby som bola úprimná som dosť temperamentná a výbušná, ale myslím, že už sa lepším hehe! Kedysi som sa zvykla hnevať za maličkosti, teraz sa snažím vyhýbať sa zbytočnému stresu, veď akoby ho nebolo v živote dosť!

Ako tvoju prácu vnímala Tvoja rodina na začiatku a teraz? 

Moji rodičia sú skvelí, odmalička ma podporovali vo všetkom, čo som chcela robiť. Či už to bola výtvarná, tanečná, alebo práve aj môj online svet. Začiatky blogovania a natáčania by som nezvládla bez ich podpory či už finančnej, alebo tej psychickej, keď to bolo nové a decká si zo mňa denno-denne robili srandu. Dnes sú na mňa pyšní a vidia, že všetko to, čo com robila ako teenagerka a stála si za tým, malo naozaj zmysel. Pre mňa je tiež veľmi príjemný pocit, že som to dokázala a že tie roky blogovania, fotenia, spolupracovania za barter mali naozaj zmysel a momentálne sa živím prácou, ktorú milujem. 🙂

 

Ďakujeme za rozhovor a držíme Ti palce na Tvojej ceste!

Dievčatá, ak máte v rodine teenagera, ktorý sa snaží ovládnuť online svet, podporujte ho v tom, pretože toto je budúcnosť! Mnohokrát sa decká vzdávajú svojich snov práve pre negatívnu reakciu rodiny a to je veľká škoda! Možno vo Vašom okolí rastie budúca hviezda internetu tak ako Moma. Budeme rady, ak nám do komentára napíšete svoj názor na túto tému.

Prajeme krásny zvyšok dňa

Katka a Iva

Foto: Instagram.com/martinahornakova

Komentáre