Čaute baby! S letom sa pomaly ale isto môžeme rozlúčiť, ale viete čo? Nám to vôbec nevadí! Jeseň má tiež svoje čaro a my sa na ňu už nesmierne tešíme, aj keď každá z nás ju zažije po svojom. Ivka totiž už budúci týždeň odchádza do USA, a preto budeme zas nejaký čas pracovať oddelene. Minulý týždeň bol vcelku nepríjemný, nakoľko obidve sme ochoreli. Dávajte si na seba pozor a nezabúdajte na zvýšený príjem vitamínov, aby ste nedopadli ako my! Minulý týždeň sme tiež spustili predaj našich nových kolekcií, ktoré sa vám asi veľmi páčia, čo nás nesmierne teší! S novými produktami sme ešte neskončili, v najbližších týždňoch budeme náš e-shop ešte dopĺňať. Ale keď sa vám nejaká vec páči, určite s nákupom nečakajte, nakoľko všetky veci máme v limitovanom množstve. Ale poďme k dnešnej téme. 🙂

Minulý týždeň sme sa zúčastnili výstavy Trenčín Mesto Módy, ktorá bola naozaj skvelo zogranizovaná a mali sme možnosť stretnúť sa s množstvom z vás, dievčatá! Vaše láskavé a podporné slová nás nesmierne potešili a zase raz sme mali pocit, že to, čo robíme, má zmysel. Náš stánok sme poňali trochu netradične, a podľa slov mnohých návštevníkov sme ho mali najkrajší na celej výstave, čo nás veľmi teší. Spojili sme sa s fashion ilustrátorkou Danielkou Pavlíkovou alias Danyela Art, s ktorou máme podobný vkus a pripravili si pre návštevníkov jeden špeciálny “girly” stánok, ktorý mal evokovať obývačku. Mimochodom s Danielkou sme spolupracovali aj na našej novej kolekcii a tričká s jej návrhom si môžete už teraz zakúpiť na našom e-shope TU!

Náš stánok by nebol taký pekný, keby nám v tom nepomohli profesionáli. Rozhodli sme sa spolupracovať s firmou Italian Design Studio (www.italiandesignstudio.com), ktorá má vo svojej ponuke naozaj prekrásne a exkluzívne kúsky talianskeho nábytku. Nuž a keďže my nie sme odborníčky na interiérový dizajn, zaujímali sme sa o túto tému, aby sme vás ju s ňou mohli zoznámiť. Na čo sa teda treba pri zariaďovaní interiéru sústrediť? “Musíme v prvom rade dbať na správne priestorové rozloženie nábytku. Ideálne je pripraviť si, alebo dať si architektom pripraviť pôdorys v mierke, kde vieme skúmať a hľadať správne riešenia tak, aby nebol obmedzený pohyb v priestore a zároveň aby sme tam mali všetko to, čo potrebujeme. Pri správne navrhnutom pôdoryse sa vyhneme nepríjemným prekvapeniam v realite. Napríklad, že jedálenský stôl nám nevojde v takej veľkosti, akej sme chceli, alebo sedačka mala mať iný rozmer,” hovorí  Peter Biroš z firmy Italian Design Studio.

A tak sme začali kresliť… Nakreslili sme si našu predstavu o stánku, ale musíme povedať, že realita prevýšila našu predstavu. Keď si však zariaďujete svoj nový domov, je potrebné začať ako sa hovorí “od podlahy”. “Či už preferujeme dlažbu, alebo laminát, ideálne je vybrať si ako prvé materiál a farbu podlahy, ku ktorej následne ladíme kuchyňu, dvere a vstavané nábytky.” pokračuje pán Biroš.

My na výstave sme sme zvolili podlahu béžovej farby a mnohí si všimli súlad všetkého, čo sa v stánku nachádzalo. Naša “obývačka” bola oku lahodiaca napriek tomu, že sme pomiešali niekoľko štýlov nábytku. Za tento super mix môžeme v prvom rade vďačiť interiérovým dizajnérom z IDS. Ako teda zachovať hranicu medzi štýlovým mixom a gýčom? Pán Biroš nám prezradil ďalšie triky: “V súčasnosti je aktuálne prelínanie rôznych štýlov v interiérovom dizajne a každý si môže vybrať z mnohých možností podľa osobného vkusu, alebo sa poradiť s odborníkom, ktorý mu poradí ideálny smer. Ak si interiér zariaďujeme sami, je ideálne vyhnúť sa jednofarebnému ladeniu. Ak preferujeme decentnejší štýl, stačí zdôrazniť jednu vec  dodať tak priestoru osobitý charakter. Netreba sa však báť aj experimentovať. Bývanie môže byť kreatívne takisto, ako móda.  Tak, ako sa obliekame, aj naše bývanie je odrazom našej osobnosti.”

A my s týmto súhlasíme! V našom stánku sa jednoznačou dominantou stalo masívne červené zrkadlo, ktoré bolo doplnené už len jemným nábytkom ružovej farby. Nakoľko sme vedeli, že naše aj Danielkine kolekcie sú ladené skôr do neutrálnych farieb, mohli sme si dovoliť trochu “vystrčiť rožky”. 🙂 Do našej obývačky skvelo zapadli nádherné kvetinové boxy od firmy Le diamant rose.

Baby, čo hovoríte na náš stánok? Páči sa vám?  Sme nesmierne rady, že vďaka našej Kattivke sa nám naskytujú nové príležitosti, spoznávame nových ľudí a my sa môžeme kreatívne doslova vyžívať. Chceli by sme sa veľmi pekne poďakovať našim partnerom na výstave Trenčín Mesto Módy. Firme Italian Design Studio, kvetinárstvu a v neposlednom rade neskutočne talentovanej Danyela Art.

Záverom by sme sa vás, dievčatá, chceli opýtať: Prijali by ste viacero článkov na tému interiérového dizajnu? Z nás dvoch s v ňom zatiaľ viac vyzná Ivka, ale veľmi rady si o nej naštudujeme viac, aby sme vám mohli tieto informácie sprostredkovávať na našom blogu! Tak čo, ideme do toho? 🙂

Prajeme peknú nedeľu

Katka a Iva

 

Komentáre