Ahojte dievčatá! Ozývame sa po dllllhom čase, pretože sme si trochu potrebovali od blogovania oddýchnuť. V posledných mesiacoch sme obidve boli v jednom kole – každá v tom svojom. 😀  Dnešnú tému sme sa rozhodli venovať našim obľúbeným slovenským značkám s poctivou slovenskou výrobou. Pretože “made in slovakia” je prosto záruka kvality a my chceme slovenskú produkciu podporovať ako sa len dá. Prajeme vám príjemné čítanie!

ENVY Therapy

Slovenská kozmetická značka ENVY Therapy® sa zaoberá vývojom  a výrobou organických  kozmetických produktov na domáce použitie, kozmetické ošetrenia a medicínske terapie. Dávajú si extrémne záležať na zložení jednotlivých produktov – sú vyrábané v najčistejšej forme bez chemických látok – silikónov, parabénov, GMO, farbív, toxínov či parfumov. Značka má 4 línie produktov: Antiaging, Brightening, Hydrating, Clearing a každá z nich rieši špecifický problém pleti. 

V ich ponuke nájdete rôzne kozmetické vychytávky pre vašu pleť, ktoré by vás za normálnych okoností možno vôbec ani nenapadli! Za spomenutie stojí napríklad BRIGHTENING SERUM, ktoré má účinok medicínskeho laserového peelingu. Pri jeho pravidelnom používaní dosiahnete viditeľné zjednotenie farby pleti, zosvetlenie a zjednotenie tónu farby. Pleť bude žiarivá, hydratovaná, pružnejšia, hladšia a vyživená. Zaujali nás napríklad aj rôzne skrášľovacie nástroje , z ktorých máme niekoľko doma a sú super! No a sady produktov sú tiež top, pretože presne viete v akom poradí ich máte používať. Napríklad AFTER PARY THERAPY je pre všetky ženy po prebdenej noci – či už alkoholickej party alebo bábätkovskej posteľnej. 😀

GEMERKA

 Naše krásne Slovensko! Okrem iného je bohaté aj na zdroje prírodných minerálnych vôd, vedeli ste o tom? Na Slovensku sa nachádza neuveriteľné množstvo zdrojov prírodnych minerálnych vôd, problém však nastáva v ich optimálnom využití. Pre výskyt prírodnych minerálnych vôd sú najdôležitejšie geologicko-tektonické podmienky a Slovensko ich má viac než priaznivé. Máloktorá krajina sa môže vrámci svojho územia pochváliť toľkými rozmanitými prameňmi ako Slovensko. U nás sa nachádzajú všetky známe druhy minerálnych vôd, niektoré sú priam unikátne.

Minerálna voda Gemerka vyviera v hĺbke 99, 5 m v oblasti Slovenského Krasu bohatého na jaskyne a a skalný reliéf. Vďaka tomuto unikátnemu podložiu sa obohacuje o minerály magnézium a vápnik v optimálnom pomere 1:3.

Magnézium:

  • zmierňuje príznaky únavy
  • uvoľňuje každodenný stres
  • bojuje proti svalovým kŕčom
  • znižuje krvný tlak

Vápnik

  • je dôležitou stavebnou látkou pre zdravé kosti a zuby
  • znižuje hladinu cholesterolu
  • podporuje hormonálnu rovnováhu a imunitný systém

Z vody sa vstrebe až 60% minerálov na rozdiel od výživových doplnkov (iba 30%). Pre jej optimálne zloženie pitie magnéziovej Gemerky odporúčajú Slovenská lekárska komora, Slovenská kardiologická spoločnosť či Národná transfúzna služba.

TOPEC (TOPOĽČIANSKE PEKÁRNE A CUKRÁRNE)

Za spomenutie stoja aj poctivé pekárenské a cukrárenské výrobky, ktoré sa vyrábajú v Topoľčanoch už od roku 1972.  V pekárni pečú čerstvé voňavé pečivo, chlieb a chutné koláče podľa tradičných receptúr. Vyrábajú z čerstvých a kvalitných surovín od stálych overených dodávateľov a hneď ako ochutnáte niečo od nich, už nebudete chcieť nič iné!
Nájdete u nich aj poctivé tradičné zákusky, ktoré nesmú chýbať na žiadnej oslave, alebo si ich môžete dopriať len tak pre vašu sladkú chvíľku. A slovo poctivé vystihuje ich výrobu. Výrobky, ktoré vám odporúčame: špaldový chlebík, balená bábovka, cestoviny z tvrdej pšenice, kolienka bez vajec, cestoviny z tvrdej pšenice, slovenská ryža bez vajec a niťovky. Ich výrobky môžete nájsť napríklad v potravinách Nitrazdroj alebo COOP Jednota.
 

VČELOBAL

100 percentne prírodné, ekologické obaly na potraviny. Voskové obrúsky sú ručne vyrobené na Slovensku, v Mariánke. Obsahujú vosk od tunajších včelárov, jojobový olej, živicu a 100% BIO bavlnu. TEnto obal jednoducho zabezpečí, aby vaše jedlo zostalo dlhšie čerstvé. Navyše, prírodný včelí vosk je antibakteriálny a antimykotický. Obrúsky sa ľahko čistia, stačí ich utrieť alebo opláchnuť vlažnou vodou.

www.vcelobal.sk

VINÁRSTVO BERTA

Ruku na srdce, ktorá žena si sem tam nedá pohár dobrého vínka? Česť všetkým babám, čo abstinujú, ale myslíme si, že viac nás je takých, čo si sem tam rady doprajú. 🙂 Keď máte rady kvalitné slovenské vína, chceli by sme upriamiť vašu pozornosť na malé slovenské rodinné vinárstvo s dlhoročnou tradíciou BERTA.

V tomto vinárstve žije vínom celá rodina! Už niekoľko generácií sa výroba vína stala ich prácou a vášňou a to sa nám veľmi páči. Je vidieť, že idú s dobou a preto sa ako jedno z prvých vinárstiev na Slovensku stali 100% cork free, aby ich vína neznehodnotila korková stuchlina. Ich vínka nám chutia pretože v nich cítiť lásku a vášeň, ktorú do ich výroby celá rodina vkladá. Vinárstvo BERTA sa nachádza v malebnej vinárskej dedinke Strekov, kde to doslova dýcha romantikou a ak máte cestu okolo, nezabudnite sa tam zastaviť. Môžu sa pochváliť aj mnohými prestížnymi oceneniami.

Vína vinárstva BERTA si  budete môcť už o pár dní kúpiť na ich webovej stránke, tak sa tam určite nezabudnite zastaviť!

www.vinarstvoberta.sk

        

LITTLE PEOPLE

Kto by pre svoje dieťa nechcel kvalitné a funkčné oblečenie? Aj keď v dnešnej dobe sa to už v obchodných centrách hemží zahraničnými značkami detského oblečenia, ktorého kvalita aj dizajny sú veľmi fajn, je tu aj značka Little People, ktorá predstavuje rýdzo slovenskú výrobu.

Táto značka používa veľmi kvalitné a funkčné materiály, dizajny má nevtieravé, basicové, a prudko nositeľné. Aj keď doba dodania je trochu dlhšia (uvádzajú 10 pracovných dní, ale je to o niečo viac), aspoň je to dôkaz toho, že sa veci reálne šijú na základe objednávky. No a kvalita je fakt skvelá!

Ak máte deti a nepoznáte túto značku, určite neváhajte a navštívte ich eshop.

www.littlepeople.sk

Veríme, že sa vám dnešný článok páčil a že ste v ňom možno našli nejaké nové inšpirácie.  Na Slovensku je vyrábaných určite mnoho kvalitných produktov, ale veľakrát o nich možno ani nevieme pretože sú to malé rodinné firmy, ktoré marketingom nevedia konkurovať veľkým značkám. A preto sme rady, že aspoň trochu sme mohli prispieť k ich zviditeľneniu. A ak aj vy poznáte nejaké “love brands” ktoré svoje produkty vyrábajú na Slovensku, nezabudnite nám dať o nich vedieť!

Prajeme vám krásny zvyšok dňa

Katka a Iva

 

 

Komentáre