Ahojte dievčatá! Veríme, že si užívate víkend! Tie, ktoré nás sledujete na sociálnych sieťach ste určite zaregistrovali, že sme vyhlásili finalistky súťaže Face of Kattiva. Ostatným Vám veľmi pekne ďakujeme za účasť, boli sme veľmi prekvapené, aké množstvo z Vás sa zapojilo a naozaj sme nad tým sedeli 3 dni, lebo sme nevedeli vybrať! Všetky ste štýlové a moderné baby, a teší nás, že ste s nami a že sa nám podarilo vytvoriť takú minikomunitu báb so super štýlom. 🙂 Finalistky majú teraz týždeň na to, aby sa nám nafotili v produktoch, ktoré sme im poslali. Následne na to SPOLOČNE rozhodneme a víťazke. Dúfame, že nám v tom pomôžete. 🙂

Minulý týždeň sme sa tiež zúčastnili vyhlasovania cien Bloger roka 2017. Bola to veľmi príjemná akcia, na ktorej bolo mnoho inšpiratívnych ľudí. Nakoľko náš baby blog je ešte len v plienkach, boli sme veľmi vďačné aj za to, že sme boli vo finále. Budeme sa snažiť ho rozvíjať a zlepšovať, aby ste tu stále našli niečo, čo Vás inšpiruje. 🙂

Tento týždeň sme si povedali, že by nebolo od veci napísať Vám o mieste,  kde jedna z nás už niekoľko rokov žije a tá druhá ju minulý rok prišla navštíviť. Áno hovoríme o meste anjelov, L.A.

Los Angeles je druhé najväčšie mesto v USA a najväčšie v štáte Kalifornia. Bolo založené v roku 1781 a v tom čase dostalo oficiálny názov “El Pueblo de Nuestra Senora Reina de los Angeles sobre el Rio Porciuncula”, čo v preklade znamená “Mesto našej kráľovnej anjelov na rieke Porciuncula”. Logicky, z praktických dôvodov sa za nejaký čas začal používať skrátený názov Los Angeles (Mesto anjelov).

HOLLYWOOD

Nájdete tu asi najväčšiu koncentráciu filmových a televíznych hviezd a celebrít na svete. Vďaka najvyššiemu počtu slnečných dní v roku sa sem totiž v minulosti presťahoval skoro celý filmový priemysel, ktorý sa nachádza v časti Hollywood . My sme sa boli pozrieť aj na slávny nápis na kopci, ktorý ste už určite niekde videli. Málokto však vie, že v minulosti boli písmená postavené realitnou kanceláriou na marketingové účely, pretože boli na predaj pozemky v tej oblasti, a tie neboli vo veľmi vábnom stave. Pôvodne obsahoval písmen viac, dohromady slovo Hollywoodland. Dnes je to jedna z najväčších turistických atrakcií a slúži v podstate len na fotenie. Ak to chcete spojiť s príjemnou prechádzkou po Hollywood hills, kde sú naozaj pekné vilky, choďte do toho!

ROUTE 66 SANTA MONICA PIER

Určite ste už počuli o slávnej americkej ceste Route 66. Táto cesta vedie z mesta Chicago do Los Angeles a bola súčasťou amerického číselného systému ciest a končila v časti Los Angeles, Santa Monica. Teraz sa tam nachádzajú stánky so suvenírmi, kolotoče a rôzne atrakcie pre zvedavých turistov. My sme sa tam zastavili počas prechádzky na pláži Santa Monica, kde sa točil aj slávny seriál Baywatch.

ŠTÝLOVÁ RUŽOVÁ STENA

V čase keď sme spolu behali po meste anjelov, sme ešte nemali blog, ale keď sme prišli k slávnej ružovej stene, videli sme sa tam fotiť niekoľko blogeriek. Tak sme ich len tak sledovali a spravili si selfie. Táto ružová stena v podstate nie je ničím výnimočná len jej farbou. Je súčasťou obchodu módnej značky Paul Smith a je považovaná za najinstagramovanejšiu stenu v L.A. takže keď tam zavítate, a chcete si spraviť super cool fotku, z ktorej všetci odpadnú, určite tento spot nevynechajte!

        

PRECHÁDZKA NA PALOS VERDES

Polostrov Palos Verdes sa nachádza v južnej zátoke Los Angeles a je to oáza zelene v meste, ktoré je z väčšej miery vybudované z asfaltu a betónu. Vďaka nádherným výhľadom a krásnej prírode si počas prechádzky môžete skvelo vyčistiť hlavu. Táto časť mesta je veľmi lukratívna na bývanie a preto sa tam nachádza nejedna luxusná vila so skvelým výhľadom napríklad na ostrov Catalina. Odporúčame pohodlnú obuv, nieže tam pôjdete v štekloch, lebo to by ste mohli oľutovať! 😀

REŠTAURÁCIA NOBU (MALIBU BEACH)

Toto je miesto, kde sa to miestnymi celebritami len tak hemží! Nádherná reštaurácia priamo na pláži Malibu je vychýrená svojou kuchyňou, ale aj jej slávnymi hosťami. Na Malibu beach totiž vlastní domy niekoľko desiatok áčkových hercov alebo spevákov, medzi ktorými sú napríklad Charlize Teron, Brad Pitt, Miley Cyrus, Charlie Sheen, Mel Gibson, Robert Downey Jr., Emily Blunt, Bruce Willis, John Travolta, Eddie Murphy, Paris Hilton a mnohí, mnohí ďalší! Takže dobrá reštaurácia v takejto lokalite musí byť výhra v jakcpote. Na druhej strane sa to tam ale hemží aj vyplastikovanými figúrkami, ktoré si tam chodia sadnúť a čakať, že si ich niekto všimne a angažuje do nejakej show. Z tých sme sa celkom zabávali. 🙂

MANHATTAN BEACH

Keď si chcete spraviť oddychový deň na pláži, Manhattan beach je na to ako stvorená! Dlhočizná pláž s možnosťou športového vyžitia, má naozaj skvelú atmosféru. My sme v tejto časti fotili, užívali sme si teda aj prechádzky krásnymi uličkami pri pláži.

 

Nakoľko cieľom Katkinej cesty bolo v prvom rade fotenie kampane pre našu KATTIVU, na turistické atrakcie s obrovskými radmi sme moc času nemali, ale aspoň sme zažili netradičné a štýlové miesta v L.A., ktoré možno nenájdete v bedekroch. Ak sme niektoré z Vás inšpirovali k ceste tam, sme veľmi rady! Ak ste už L.A. navštívili, a máte nejaké iné tipy na netradičné miesta, dajte nám to vedieť do komentára a inšpirujte nás aj ostatné naše čitateľky!

Baby, prajeme Vám skvelý nový pracovný týždeň!

Katka a Iva

Komentáre