Ahojte baby! Tentokrát sa vám hlásim ja, Katka. Napriek tomu, že času v tomto období naozaj nemám nazvyš, rozhodla som sa vám napísať tento článok. Pretože mi chodí od vás naozaj veľa zúfalých správ typu, čo kúpiť bábätku pod stromček alebo s čím sa hráva Izabelka. A ja tie otázky úplne chápem, pretože sama si tým prechádzam prvýkrát. Ak vás táto téma zaujíma, čítajte ďalej.

V prvom rade vám musím povedať, že som veľmi rada, že za prvých 7,5 mesiaca Izabelkinho života sa mi podarilo vyhnúť sa množstvu lacným a nezmyselným hračkám. Radšej ako na kvantitu, sme celá rodina nejako prirodzene išli na kvalitu. A preto má Izabelka doma naozaj krásne hračky, s ktorými sa už toľko pohrala, že s auž aj teším, že idú sviatky aby sme to trochu refreshli. Darčeky ale nemusia byť len hračky, preto som vám dala dohromady nejaké tipy, ktoré by vás mohli inšpirovať. Odporúčam si pozrieť každú spomenutú stránku, pretože sú naozaj jedna krajšia ako druhá. Každá má niečo do seba a ja verím, že v nich nájdete pekný darček pre bábätko. V prvej časti článku sa zameriam na e-shopy, a v druhej vám spomeniem moje obľúbené značky pre detičky.

SLOVAK BABY BOX

Netajím sa tým, že tento krásny e-shop založila moja dlhoročná kamarátka, ktorá ako prvá priniesla na Slovensko myšlienku baby boxov, čiže akýchsi štartovacích krabíc pre bábätko, ktoré sa vďaka kvalitnému matracu dajú využiť aj ako prenosná postieľka na prvé mesiace života. POstupne sa rozrástli aj na eshop, kde si môžete produkty kúpiť zvlášť alebo si poskladať vlastný baby box (čo je mimochodom podľa mňa brutálny darček pre tehuľku). Majiteľka má 3 deti, a preto všetky produkty ktoré sa nachádzajú na eshope sú skutočne praktické a vhodné pre bábätká. Z jej ponuky som vybrala drevenú hrazdičku, ktorú ocenia všetky bábätká. Ďalej napríklad senzorické loptičky, alebo napr.  tunel pre lezúňov, ktorý dostane pod stromček aj moja Izy. Na tomto eshope môžete využiť aj môj zľavový kupón KATKA10 na 10% zľavu z celého nákupu. Ak však chcete darovať väčší darček, určite investujte do baby boxu. 🙂

www.slovakbabybox.sk /www.slovakbabyshop.sk

 

 

 

SVETBEDNIČIEK

Čo je krajšie ako darovať kúsok zdravia? Ak chcete obdarovať mamičku bábätka, ktoré je už prikrmované, darujte jej poukážku do sveta bedničiek, a ona ju môže využiť na nákup kvalitných bio surovín pre svojho anjelika. Z tejto stránky už potraviny na príkrmy (ale aj iné) objednávam už nejaký ten piatok a nikdy svojou čerstvosťou a kvalitou nesklamali. Za spomenutie stojí aj odoberanie ich newsletterov, lebo na základe toho sa vždy dozviem, čo má práve sezónnu (dovtedy som o niektorých druhoch zeleniny alebo ovocia ani nemala šajnu). Majú tam aj rôzne špecialitky a mäso v biokvalite, ktoré kupujem pre Izabelku. Pred vianocami si napríklad môžete objednať aj vianočnú bedničku, ktorá je prispôsobená našim tradíciám a môžete si ušetriť čas na pečenie pretože tam dostanete všetko hotové, v super kvalite. Ja osobne sa piecť chystám, lebo to mám rada, ale možno niekto nie. 🙂 V ponuke majú rôzne chutné darčeky, celú ponuku si môžete pozrieť TU. No a čo je super, že majú aj darčekové poukážky. Ja by som sa takémuto darčeku veľmi potešila a vy?

www.svetbedniciek.sk

 

 

LINDEX

Moja “úchylka” pre túto značku je asi všeobecne známa, preto nesmie chýbať ani v tomto článku. Do Lindexu som nikdy predtým nevkročila, pretože som netušila som že tam majú tak krásne a kvalitné detské veci. Ale som šťastná, že nás sprevádza od Izabelkinho narodenia, pretože keď porovnám kvalitu ich oblečenia s inými značkami, je to ako sa hovorí “nebe a dudy”. Okrem toho sa tam dajú vychytať naozaj super akcie a zľavy (väčšinou vás o tom informujem na mojom IG). Či už idete kupovať darček chlapcovi alebo dievčatku, ktorého vek zaiste viete, tu na 200% nájdete nádherný darček. Moja malá rada: ak sa chcete trafiť rovno na vek bábätka, kúpte o číslo menšiu vec. Napr. keď kupujem v Lindexe 68čku, tak v HM by som kúpila 62ku. Keď sa náhodou netrafíte a kúpite menšie, môžete vrátiť a keď kúpite väčšie, tak si počkáte kým bábo vyrastie. 🙂 No a síce to vyšlo náhodou ale asi osudovo, tento článok vychádza dnes a do 8.12.2019 môžete celú detskú kolekciu nakúpiť s 25% zľavou! V predajniach vám to odčítajú automaticky, no a online pri pokladni zadajte kód: kw 1949.

www.lindex.com

        

       

CRYSTAL BABY

Tento multibrandový e-shop má naozaj rozsiahlu ponuku značiek a ja osobne som ich veľkým fanúšikom, pretože všetko čo tam nájdete má super kvalitu. Napríklad ja som úplne zaľúbená do plyšákov značky Happy horse, a Izabelka dostala od Mikuláša už druhého, žltého králika Richieho. Krásny darček je napríklad aj ergonomický nosič Ergobaby, alebo set na stolovanie. No a nájdete tam napr. nádherné termosky na príkrmy značky Suavinex, to je tiež podľa mňa super darček.

www.crystalbaby.sk

PERMANENTKA NA CVIČENIE S BÁBÄTKAMI

Ak žijete vo väčšom meste a chcete obdarovať aktívne (ale aj neaktívne) bábätko, darujte mu permanentku na cvičenie. Cvičenie s bábätkami má v posledných rokoch veľký boom, pretože nové maminy mnohokrát nevedia  ako správne zaobchádzať so svojim bábom a netušia čo s ním majú robiť aby napredovalo po fyzickej stránke. Okrem toho tam je veľmi silný aspekt socializácie-maminy sa socializujú s ďalšími mamičkami  a bábätká samozrejme tiež. Ja chodím s Izabelkou cvičiť do Sport Kids academy v Bratislave. Vybrala som si ich na základe odporúčania na lektorky, a z môjho pohľadu veľmi výhodné umiestnenie v nákupnom centre Eurovea. Majú krásne priestory a Izabelka to tam úplne miluje (viem to pretože sa vždy usmieva keď tam prídeme). Tak a tu je ďalší tip na krásny zážitkový a dlhodobo využiteľný darček.

www.sportkidsacademy.sk

BABYKNIHY

Knihy milujem, je to o mne všeobecne známe a vôbec sa za to nehanbím. Žiadne e-knihy, ale poctivé papierové, ktoré voňajú a dajú sa chytať. K pozitívnemu vzťahu ku knihám chcem viesť aj Izabelku, a aj keď to je zatiaľ doslova v plienkach, som šťastná, že o ne zatiaľ aspoň zakopne. 😀 A keďže o ne zakopáva pravidelne, začala o ne prejavovať aj záujem. Keď som objavila detské internetové kníhkupectvo BABYNIHY, nevedela som, čo si skôr vybrať. Izabelka bude mať od nich pod stromčekom niekoľko knižiek a ja som šťastná, že viem, kam môžem odkazovať aj celú moju rodinu. Odporúčam napríklad Knižku pre najmenších alebo Knihy do vody, ktorá po namočení zmenia farbu. Aj v tomto e-shope môžete nakúpiť so zľavou 15% na všetko čo nie je už zľavnené, stačí ak zadáte kód KATKA15.

www.babyknihy.sk 

LITTLE BIRD

Ďalšie krásne internetové hračkárstvo, kde sa to peknými hračkami len tak hemží! V ich sortimente nájdete krásne hračky z ekologických materiálov, ktoré neškodia prírode a predovšetkým deťom. Nehovoriac o dizajne, ktorý je moderný a hodí sa do každého interiéru. Majiteľka vám vždy ochotne poradí, ktorá hračka je pre ktorý vek najvhodnejšia, pretože hlavne tým bezdetným robí niekedy problém vhodne sa trafiť. Z ich ponuky sme spoločne vybrali knižku do vody, drevenú veľrybu na kolieskach alebo krásne hryzátko, ktoré je dostupné aj v dievčenskej verzii (Izabelka ho má veľmi rada).

www.littlebird.sk

MILK LAB STORE

Keď na instagrame zverejním fotku na podložke na hranie (a deje sa to dosť často pretože tam s Izabelkou trávime veľa času), okamžite mám inbox zaplavený správami že odkiaľ ju mám. Takže: mám ju z krásneho obchodíka Milk Lab Store, kde nájdete veľa pekných darčekov pre bábätká a deti. No ale späť k podložke na hranie. Mám jednu doma, a jednu u našich- obidve sú obojstranné a je na nich tak teplo že bábo môže byť kľudne aj bosé. Kvalita tejto podložky je neskutočná a absolútne sa oplatí dať za ňu tie peniaze. Ale keď chcete niečo ušetriť, mám na ňu 20% zľavu. Zadajte kód KATKA20 na eshope s koncovkou .sk (lebo majú aj .com) a máte super darček so zľavou. Kód platí LEN na podložky Pretty Vagabonds.

www.milklab.sk

HRAČKOLAND

Internetové hračkárstvo so širokou ponukou hračiek, tak by som asi charakterizovala značku Hračkoland. Veľmi ma zaujal aj ich blog, ktorý môže byť mnohým mamičkám nápomocný. Hračky majú prehľadne rozdelené podľa rôznych kritérií a možno vás bude zaujímať aj vernostný program pre stálych zákazníkov. Z ich ponuky som vybrala skvelý hrací pult do auta (Ježiško prinesie aj Izabelke), drevenú knižku safari, a pre najmenších krásnu textilnú knižku s aktivitami.

www.hrackoland.sk

            

KNIHA NA PRÍKRMY

Toto je skôr darček pre maminu, ale vo svojej podstate aj pre bábätko. Príkrmy sú veda, o tom by som vám mohla porozprávať. Každý hovorí niečo iné, a v podstate každý má pravdu. Tú svoju. 🙂 Kým si totiž mamičky nájdu systém ako prikrmovať, trvá to poväčšine nejaký čas. Ja osobne som si naštudovala niekoľko kníh, a zúčastnila sa webináru na stránke www.cojediazdravedeti.sk. Chvíľu mi trvalo kým som sa zorientovala, ale nakoniec som si musela nájsť svoju vlastnú cestu, a spôsob prikrmovania. Bez týchto publikácii by som však z toho bola, ako sa hovorí, úplný jeleň. A tak vám prikladám 2 knižky, ktoré mi z tejto tématiky veľa dali a myslím si že každá z nich je super darček pre (nastávajúcu) maminu. Prvé príkrmy a Mama mňam

www.prveprikrmy.sk / www.mamamnam.sk

 

KNIHA K NARODENIU BÁBÄTKA

Krásnym darčekom pod stromček môže byť aj kniha k narodeniu bábätka. Pretože k mojim 30tym narodeninám som od mojej mamy dostala truhlicu plnú mojich pokladov z detstva, medzi iným aj knihu kde mi zapisovala moje pokroky v 1.roku života a ja som sa rozhodla, že podobný darček odo mňa na 30tku dostane aj Izabelka. Je síce fajn si myslieť, že si všetko rodičia zapamätajú, ale realitou je, že momentálne čo si nezapíšem, to akoby sa ani nestalo. A tak bola táto kniha pre mňa MUST HAVE. Priznám sa, dlho som hľadala takú, čo by mi vyhovovala, až som nakoniec našla rovno dve, obidve mám doma a do oboch zapisujem. 🙂 Knižka od Kristíny Tormovej Som nový človiečik je plná vtipných textov, ktoré sú prispôsobené dnešnej dobe (žiadne zastaralé klišé). No a tá druhá, V plienkach, ma dostala svojím minimalistickým dizajnom a super je práve to, že tam je veľa miesta na vlastné texty a obrázky. Do Izabelkinej truhlice cenností poputujú obe, ale vy si môžete vybrať, ktorá sa vám viac páči, alebo to prispôsobiť aj osobnosti mamičky (ak je kreatívnejšia, určite choďte do V plienkach a ak je trochu lenivšia, vyberte jej Som nový človiečik.

     

 

 

Toto sú moje obľúbené značky produktov, ktoré môžete nájsť vo viacerých slovenských e-shopoch a zaslúžia si svoju vlastnú podkategóriu. Za ich kvalitu a krásny dizajn vám ručím!

 

TIKIRI

Roztomilé Tikiri zvieratká sú vyrobené z príjemne jemnej mäkkej prírodnej gumy z kaučukového stromu Hevea. Zvieratká nemajú žiadny otvor, ktorým by sa do vnútra mohla dostať vlhkosť, takže sú ideálne ako hračka do kúpeľa alebo hryzátko pri prerezávajúcich sa zúbkoch. Deti obľubujú špecifickú príjemnú vôňu a chuť prírodnej gumy a zaujme ich aj zvuk jemne znejúcej hrkálky vnútri zvieratka. Izabelka tieto hračky miluje, má ich v kúpeľni ale aj mimo nej. 🙂

HAPPY HORSE

Plyšáky tejto holandskej značky som obdivovala už keď som bola tehotná a samozrejme nemohli chýbať v základnej výbave pre Izabelku. Zo začiatku ich samozrejme malá nevnímala, ale postupne si ich obľúbila a ja sa z toho veľmi teším. Najviac si obľúbila ružového zajačika Richieho, ale majú naozaj prekrásny výber plyšákov a ten materiál je tak skvelý, že sa tým deťom ani nečudujem. 🙂 Také praktické info: nie sú vyrobené zo žiadnych toxických materiálov a úplne v pohode sa dajú vyprať v práčke.

BIBS

Štýlové a jednoduché cumlíky zo 100% prírodného kaučuku som si zamilovala najprv ja, a neskôr na moju radosť aj Izabelka.  Guľatý čerešňový tvar cumlíka je pre najmenších najprirodzenejší, upokojuje, podporuje ich sací reflex a vďaka vzduchovému ventilu dieťa cumlík ľahko stláča a formuje v ústach, čím je zachovaný prirodzený vývoj podnebia, zúbkov a ďasien drobca. Dnes už ho až tak nepoužívame, stále ho však aspoň pre istotu musím mať po ruke, lebo sem tam si ho malá vypýta. Veľmi sa mi páčia aj farby ktoré majú v ponuke, pretože sú ľahko kombinovateľné s oblečením (áno beriem to ako bábätkovský doplnok). 🙂

            

KIDS CONCEPT

Priznám sa, že donedávna som nejak extra detské hračky neriešila- Izabelka vždy niečo dostala a ja som nejak necítila potrebu obháňať hračkárstva. Ale práve blížiacimi sa vianocami som objavila značku drevených hračiek Kids Concept a ja sa otvorene priznávam, že by som si tam najradšej nakúpila sama pre seba (a aj pre môjho muža). 😀  Jedinečný škandinávsky dizajn, tvary a farby robia navyše z každej hračky aj dekoratívny doplnok detskej izby.  Drevené hračky od Kinds Concept podporujú v deťoch estetické cítenie, kreativitu a radosť z hry. Hračky sú samozrejme vyrobené z najkvalitnejších a certifikovaných materiálov. Okrem hračiek Kids Concept ponúka aj jedinečný detský nábytok, ktorý si ihneď zamilujete.

LITTLE DUTCH

Ďalšia nádherná značka drevených hračiek je holandská značka Little Dutch, ktorá okrem hračiek vyrába pestrofarebné doplnky do detskej izby, ktoré spolu nádherne ladia a predovšetkým sa vašim najmenším postarajú o množstvo zábavy pri hre a spoznávaní sveta. Štýlové drevené stavebnice, rozmanité druhy skladačiek, drevené autíčka a vláčiky, nasadzovacie plyšové krúžky, detské hudobné nástroje i hrkálky rozvinú motoriku, logiku a zmysly dieťatka a tí najmenší si zasa môžu oddýchnuť alebo sa vyšantiť na plyšovej deke s hrazdičkou. Ich kolekciu som si doslova zamilovala a teda musím povedať že viacero vecí  máme na zozname Ježiškovi. 🙂

LITTLE UNICORN

Keď som prvýkrát uvidela balík, ktorý mi prišiel zo značky Little Unicorn, tak som skoro odpadla! Tak krásne a kvalitné dečky, hodvábne plienky a uteráky, som totiž ešte nevidela. Izabelku zakrývam s mušelínovou dekou ktorá je jemná na dotyk, a nie je v nej ani teplo ani zima. O nádherných dizajnoch ani nehovorím. V ich ponuke sa nachádzajú aj mušelínové látkové plienky rôznych rozmerov, ktoré sú vhodné na zavinovanie bábätka alebo ako podložka. Dokonca majú aj plienky špeciálne určené na fotenie! No a za spomenutie stoja aj osušky tejto značky, ktoré majú tiež skvelú kvalitu. Tieto vecičky vám prídu krásne zabalené a je to úžasný darček či už pre tehuľku alebo pre bábätko.

MAMAS AND PAPAS

Táto luxusná anglická značka je okrem svojich kočíkov a doplnkov známa aj svojimi hračkami – väčšinou krásnymi plyšovými. Pre Izabelku som Ježiškovi napísala vankúšik v tvare valca a plyšového sloníka. V ponuke majú aj rôzne krásne dečky, hrazdičky, no a už dlhšiu dobu je jednou z Izabelkiných najobľúbenejších hračiek hracia dúha.

Milé dievčatá! Verím, že tento článok bude viacerým z vás nápomocný. Nejde o sponzorovaný článok, sú to všetko veci ktoré používam, mám s nimi skúsenosť a milujem ich kvalitu. Jeho písanie mi zabralo dosť veľa času a preto budem rada, ak sa vám bude páčiť a prezdieľate ho na svojom instagrame. 🙂 Taak a ja sa idem už naplno venovať vianočným prípravám, a držím vám palce, aby ste nakúpili krásne darčeky a bez stresu. Ja som to tento rok vyriešila výhradne online nákupmi. 🙂

Pekný zvyšok víkendu prajem

Katka

Komentáre