Ahojte baby! Je streda po udeľovaní cien filmovej akadémie a preto sme ani na sekundu nezaváhali, o čom budeme písať. 🙂 Nakoľko vás naše hodnotenia outfitov z rôznych spoločenských udalostí veľmi bavia, aj sme sa celkom tešili, ako zas zhodnotíme túto mega veľkú udalosť v Hollywoode. Máme pre vás aj pár pikošiek z tohto večera, tak čítajte ďalej!

Oscary sa udeľovali už po deväťdesiaty krát, verili by ste tomu? Wow, to je naozaj obrovské číslo! Pri takejto príležitosti sme očakávali niečo naozaj špeciálne a veľkolepé, avšak podľa nášho názoru to bol jeden priemerný americký program s priemerne oblečenými dámami. O tom, že tento názor mali aj viacerí diváci svedčí aj fakt, že sledovanosť oproti minulému roku klesla o 20%, čo je naozaj obrovské číslo! Ale samozrejme česť výnimočným príbehom a výnimočne krásnym a štýlovým ženám tohto večera.

Zopár zaujímavých faktov z tohtoročného udeľovania Oscarov:

1. Herečka Rita Moreno prišla v šatách, ktoré si obliekla aj v roku 1962, kedy dostala Oscara za vedľajšiu rolu vo filme “West Side Story.”

2. Frances McDormand vyhrala Oscara za hlavnú ženskú rolu. Jej príhovor zavŕšila feministickými výrokmi, čo bolo voči chlapom v sále podľa nás trochu trápne. Na afterparty jej nejaký týpek menom Terry Bryant ukradol sošku, neskôr ho chytili a bol zatknutý políciou. Nuž, aj toto je spôsob, ako sa v Hollywoode zviditeľniť a urobiť rozruch!

3. Tiffany Haddish si minulý rok obliekla šaty od Alexandra McQueena za 4000 dolárov a vyhlásila, že keď už toľko investovala do jedných šiat, hodlá ich poriadne vynosiť. A tak si ich na červený koberec obliekla už tretíkrát. Ešteže, inak by sme asi ani nevedeli, kto to je! 🙂

4. Na Oscaroch zahviezdila aj slovenská herečka Alexandra Borbély! Slovenka žijúca v Budapešti si totiž zahrala hlavnú úlohu v maďarskom filme O tele a duši, ktorý bol nominovaný v kategórii najlepší cudzojazyčný film. Musíme uznať, že Alexandra určite v Hollywoode medzi americkými hviezdami nezanikla a vyzerala super!

5. Minulý rok sa po Oscaroch zniesla kritika na organizátorov, že využili málo umelcov čiernej pleti. Tento rok to bolo práve naopak! Myslíme si, že keby sa táto skutočnosť v budúcnosti vyvážila, mohol by program byť pre diváka zaujímavejší. 🙂

Nuž a tu sú naše najobľúbenejšie róby:

Nicole Kidman

Nie každej žene by sa hodila táto strihom extravagatná róba od Armani Privé. Ale Nicol sa jednoducho vie predať! K jej alabastrovej pokožke sa modrá farba perfektne hodí.

Margot Robbie

Táto sexica v róbe od Chanel Haute Couture doslova žiarila! Páči sa nám jednoduchý účes a prirodzený make – up. Tak krásna žena na sebe naozaj nepotrebuje mať toho veľa.

Jennifer Garner

Nádherná žena, krásna róba a aj farba. Jediné, čo by sme možno vytkli je to, že Jennifer má dosť svalnaté ruky, a v tomto strihu vyzerá v hornej časti dosť robusne.

Laura Dern

Toto je za nás dokonale zladený look! Všetko, od hlavy až po päty, je dokonalé. Nekričí to zbytočne, napriek tomu farba vlasov v kombinácii s bielou róbou vytvára skvelú symbiózu.

Jennifer Lawrence

Úprimne? Keby sme sa náhodou niekedy v tomto našom životnom období chystali na Oscarov, obliekli by sme sa asi práve takto! Metalická farba je absolútny tohtoročný hit, šaty od Diora sú jednoduché a napriek tomu výrazné. Celkový sexi look dopĺňa dymový make-up a ležérne vlny. We like this!

Lupita Nyong’o

Toto nie je úplne naša šálka kávy, napriek tomu však musíme uznať, že šaty od Versaceho sa nositeľke nesmierne hodia! Asi to bude aj farbou jej vlasov a pokožky, v kombinácii so zlatou farbou. Lupita vyzerá naozaj nádherne.

Rita Moreno

Túto dámu sme už dnes spomínali v súvislosti s jej róbou, ktorú si obliekla aj v roku 1962. Rita bola jedna z prvých hispánskych herečiek, ktoré si svojím temperamentom získali srdcia fanúšikov a tiež bola z prvých latino dív, ktoré získali Oscara. Tie z vás, ktoré videli muzikál West Side Story, musíte uznať, že bola neodolateľná! A s radosťou môžeme povedať že ako róbe, tak aj majiteľke sa nedá čo vytknúť ani v roku 2018!

Meryl Streep

Šaty od Diora sú krásne, avšak máme taký pocit, že vizáž Meryl trochu zostarla. Možno to je farbou vlasov a účesom, v neposlednom rade určite aj okuliarmi. Meryl je šupa a my ju milujeme, ale tu vyzerá už tak trochu babičkovsky, nemyslíte?

Gal Galdot

Toto sa nám nesmierne páči!!! Po prvé je to prenádherná žena, a po druhé má na sebe flitre a strapce a po  tretie, nevyzerá to gýčovo! Trefa do čierneho!

Jane Fonda

Tu je krásne vidieť, že napriek tomu, že má Jane o 12 rokov viac ako Meryl Streep, vyzerá omnoho viac sexi a mladšie! Šaty skvelo zakrývajú čo treba (a tiež dávajú do popredia, čo treba). Vizáž ju omladla minimálne 20 rokov!!! Určite by ste jej nepovedali 81 rokov, však? Gratulujeme Jane, v 81tke chceme vyzerať tak, ako ty!

Salma Hayek

O najväčšie faux paux večera sa podľa nás postaral módny dom Gucci, ktorý obliekol herečku Salmu Hayek. Jej róba bola prečačkaná a gýčová. Ale proti gustu žiaden dišputát, možno niekomu sa to páči. 🙂

Dievčatá, čo si myslíte o našom hodnotení? Ktoré šaty sa najviac páčia vám? Napíšte nám do komentára. 🙂 Mimochodom, na našom instagrame sme dnes spustili jednu nečakanú 24 hodinovú súťaž o permanentku do bratislavského Hot yoga centra, tak všetky bratislavčanky neváhajte a zapojte sa!

Prajeme krásny zvyšo večera a tešíme sa na vás opäť v nedeľu.

Katka a Iva

Komentáre