Milé naše Kattivky! Minulotýždňová téma vás evidentne veľmi zaujala, pretože sme na ňu mali super ohlasy a veľmi sa z toho tešíme! Okrem toho sme sa dozvedeli veľa zaujímavých tipov na kozmetické vychytávky aj od vás, čo je mega super, pretože si myslíme, že sme si navzájom skvelo pomohli! Ak ste tento článok premeškali, prečítajte si ho TU! Na konci článku sme vyhlásili súťaž, ktorej víťazkou sa stala Kristína Ferencová Kozelníková. Gratulujeme!

Dnešnú tému sme na svojom “to-do” liste mali napísanú už dávno, ale nejak sme ju vždy posúvali na vedľajšiu koľaj, vlastne ani nevieme prečo… Ale konečne sme sa jej povenovali a veríme, že sa z nej inšpirujete. Málokto by to na nás povedal, ale obe veľmi rady čítame. Knihy sú našou vášňou a keď nám to pracovné povinnosti dovolia, čítame často a veľa. Každá máme svoje obľúbené žánre a knižky, no a dnes sme sa rozhodli predstaviť vám knihy, ktoré sme prečítali v posledných mesiacoch a vrelo ich odporúčame. Takže, ak sa chystáte na svoju letnú dovolenku, alebo sa len chcete inšpirovať, nech sa páči!

 

Acidobázická rovnováha, Superpotraviny, Rastlinné antibiotiká

Séria knižiek o zdravej výžive je niečo, čo by naozaj nemalo chýbať v knižnici každého maniaka zdravej životosprávy (a tými my nepochybne sme). Jednoznačne najviac z týchto troch kníh na nás zapôsobila “Acidobázická rovnováha”, ktorá hovorí o prekysľovaní organizmu. Totiž, nikdy sme si neuvedomovali, že mnohé nepríjemné pocity a zdravotné ťažkosti vyplývajú práve z nerovnovážnej acidobázy tela. Prečítajte si všetky tri a zmeníte pohľad na svoje telo, to vám garantujeme! Z tejto série sme ešte prečítali aj knihu “Liečivé polievky” a “Prírodné psychofarmaká”. Všetko veľmi poučné knižky.

 

1984 (George Orwell)

Táto kniha síce patrila k povinnému čítaniu na strednej, ale na chuť sme jej prišli až teraz, na “staré” kolená. Román opisuje osud čestného občana Winstona Smitha, ktorý sa vzoprie tvrdému režimu jeho doby a platí za to krutú daň. Táto knižka vyráža dych hlavne preto, lebo jej autor ju napísal už v roku 1948 a ponúkol víziu komunistického režimu, ktorá sa o niekoľko desiatok rokov stala skutočnosťou.

Mengeleho dievča (Viola Stern Fischerová, Veronika Homolová Tóthová)

Pozor, táto kniha nie je vhodná pre citlivé povahy! A tiež, ak máte nejaké smutnejšie obdobie, radšej si ten smútok neprehlbujte! Tématika druhej svetovej vojny nás fascinuje, preto sme si s očakávaním prečítali túto ospevovanú knižku. Treba povedať, že nás absolútne pohltila a nechceli sme sa od nej ani pohnúť! Príbeh Violy Stern Fischerovej, ktorá prežila štyri koncentračné tábory a stala sa obeťou Mengelevových pokusov je neskutočne silný a je podporený pútavým písmom autorky. Pripravte si veľa času, vreckovky a choďte do toho!

Edith Piaf (Jean-Dominique Brierre)

Na jej prespievané pesničky sme na tanečných súťažiach tancovali odmalička, ale vlastne sme ani neriešili, že kto ich spieva v originály. Životný príbeh jednej geniálnej umelkyne Edith Piaf, ktorá si prešla strastiplnou životnou cestou, nám len potvrdil, že nie všetko zlato sa bliští a osudy veľkých svetových umelcov sú mnohokrát sprevádzané “nenormálnosťou ich bytia”. Práve preto, že nestoja nohami na zemi, sú schopní v ľuďoch vyvolávať emócie a tvoriť diela, ktoré sú pre ľudstvo nezabudnuteľné. Edit Piaf medzi takýchto umelcov jednoznačne patrí. Popri čítaní tejto knižky vám odporúčame si stiahnuť jej pesničky a keď pochopíte ich význam, vaša emócia tým bude mnohokrát znásobená.

Sila zvyku (Charles Duhigg)

Máme rady motivačnú literatúru, pretože dokáže naozaj motivovať. Ešte pár rokov dozadu sme vedeli len tancovať a dovolíme si tvrdiť, že práve naše samoštúdium nás naučilo mnohé veci ohľadom podnikania a online obchodu. “Sila zvyku” je o tom, prečo je človek závislý na určitých veciach, a ako sa zlozvykov zbavovať. Nejde len o neresti typu fajčenie, alebo alkohol. Autor v knihe odhaľuje prípadové štúdie, ako môže odhalenie a zmena zvykov a návykov pomôcť  napríklad pri  marketingu, alebo dokonca aj v športe. Ak ste zvedaví, hor sa do toho!

Ako sme kedysi žili (Zora Mintalová Zubercová)

Ako čerešničku na tortičke sme si nechali túto skvelú knižku, ktorá nám absolútne prirástla k srdcu! My sme hrdé na to, že sme Slovenky a preto nás zaujíma, ako žili naši predkovia, aké boli ich zvyky, ako pracovali, čo jedli, aké sviatky oslavovali. Autorka v tejto knihe naozaj veľmi pútavo opisuje rôzne situácie, ktoré zažívali naši predkovia či už na dedine, alebo v meste. Je podporená obrázkami a my sa tešíme, že sme si o tejto téme mohli prečítať.

 

Dnešná téma sa síce netýkala módy, kozmetiky, ani jedla a neočakávame, že bude jedna z tých najčítanejších.. Ale na ceste nášho blogu vám chceme postupne odhaliť všetky témy, ktoré nás zaujímajú a knihy tam jednoznačne patria. Veríme, že aspoň zopár z vás sa nejakým tipom inšpiruje, a možno niektoré začnete kvôli tomuto článku aj čítať! Čítanie totiž pôsobí relaxačne, a ešte si pri tom aj nevedomky cibríte slovnú zásobu a gramatiku, čo je ohromné plus!

Prajeme vám krásnu, možno aj knižnú nedeľu!

Katka a Iva

Komentáre