Ahojte kočky! Ďalší januárový týždeň ubehol ako voda, a my sme veľmi rady, že ste si našli čas na náš pravidelný nedeľný príspevok na blogu. Minulotýždňový článok o detoxe sa Vám podľa reakcií veľmi páčil a tak sme sa rozhodli osloviť firmu L’oréal, či by nám nedali pár balíkov tých úžasných detoxikačných masiek na multimasking, o ktorých sme písali minulý týždeň (oplatilo sa fotiť na stokrát kvôli jednej fotke :-D). Boli veľmi milí a poskytli nám päť sérií troch masiek, a tak sme to poriadne rozpumpovali víkendovými súťažami na sociálnych sieťach! 😀 Ak ste sa ešte nezapojili, šup do toho, aby ste stihli dnešné žrebovanie. A o jednu sériu týchto masiek budete môcť hrať aj na konci tohto článku! Dnešnú tému sme sa rozhodli venovať jednému cestovateľskému tipu, kde sa Ivanka ocitla v minulých týždňoch veľmi narýchlo. Ale samozrejme všetko pre Vás dokumentovala a tu je jej malá reportáž z čarokrásneho Half Moon Bay v Californii.

Nestáva sa často, že má môj manžel šyri dni voľna za sebou, a preto, keď sa to už niekedy stane, vždy sa snažíme niekam na pár dní vypadnúť. Tentokrát sme plánovali ísť do Mexika, ja už pripravený foťák, aby som Vám to mohla zdokumentovať na blog… Ako to už však býva, čo človek mieni, pán Boh mení,  a tak tesne tesne pred našim odchodom mi volali z mojej agentúry, že som vyhrala casting na fotenie a točenie kampane pre Garmin. Nieže by som bola workoholik, ale takáto ponuka sa neodmieta a tak sme museli zmeniť plány, a mne sa začalo niekoľkodňové dobrodružstvo, na ktoré len tak ľahko nezabudnem.

Do Half Moon Bay som priletela o deň skôr, aby som sa stihla aklimatizovať a poobzerať po okolí a skoro som odpadla od tej nádhery. Toto miesto neďaleko San Francisca nepatrí medzi top turistické atrakcie, práve naopak. Slúži ľuďom na to, aby sa odreagovali od ruchu veľkomesta, a prečistili si hlavu na čerstvom vzduchu, v nádhernej prírode.

Táto oblasť je známa najmä vďaka obrovskému golfovému ihrisu, ktoré je vybudované na pozemku hotela Carlton Ritz a tiahne sa popri útese s naozaj neobyčajnou scenériou. Architektúra spomenutého hotela je inšpirovaná starým Škótskom a preto vlastne vôbec nemáte pocit, akoby ste boli v USA.

Samotné fotenie prebiehalo niekoľko dní, a bolo veľmi náročné, v prvom rade preto, lebo ako naschvál bolo veľmi chladné počasie a ja som musela byť celé dni v tielku a sukničke. Samozrejme som z toho hneď ochorela, nepomohli ani horúce kúpele, ktoré som si po každom dni fotenia na hoteli dávala. Po návrate domov ma napadlo si urobiť zázračný liečivý nápoj magic shot, o ktorom sme Vám už raz písali TU a ako vždy, aj tentokrát zabral a ja som po pár dňoch od návratu domov už bola fit. No dievčatá, poviem Vám, že byť modelkou vôbec nie je také easy, ako si to mnohí myslia.

Vrátim sa ale späť Half Moon Bay, pretože som pre Vás zisťovala, čo je MUST SEE, keď sa sem dostanete. Ja som síce všetko nestihla, ale určite sa sem chcem ešte vrátiť.

1. PLÁŽ

Celá oblasť sa ťahá niekoľko kilometrov dlhými piesočnatými plážami s typicky americkými názvami, napr. Surfer’s beach, Dunes beach, Venice beach, alebo Francisc beach. Najlepšie obdobie na chytanie bronzu alebo kúpanie je september až november. Ale teplú vodu nečakajte! Nakoľko sa nachádazme na pobreží Tichého oceána, ktorý patrí medzi najchladnejšie, mnohí siahajú po neopréne.

2. PILLAR POINT HARBOR

Ak si chcete pochutiť na miestnych morských špecialitách, určite navštívte tento rozkošný rybársky prístav, kde sa nachádza aj množstvo vynikajúcich reštaurácií. Skvelá kombinácia s prechádzkou na turistických chodníkoch popri útese, kde môžete sledovať pobrežie nekonečného Tichého oceána. Tie výhľady sú neuveriteľne upokokujúce. Ak sa na tomto mieste nachádzate v období december až máj, a chcete zažiť trochu vzrušenia, choďte na výlet loďou a sledujte veľryby.

3. PIGEON POINT LIGHT STATION HISTORIC PARK

Tento maják je považovaný za jeden z najväčších majákov v USA, a bol postavený v roku 1871 aby korigoval námornú dopravu v okolí pobrežia. Dovtedy tam totiž došlo k niekoľkým kolíziám, preto vybudovanie majáku v tejto oblasti bola skôr nevyhnutnosť ako rozmar.

4. MAIN STREET

Ako z názvu vyplýva, ide o hlavnú ulicu a historické centrum Half Moon Bay. Nájdete tu veľké množstvo štýlových fashion hotelov, barov a kaviarničiek. V prípade návštevy určite odporúčame navštíviť taliansku reštauráciu Pasta Moon, ktorá patrí k najznámejším lokálnym reštauráciám v tejto oblasti. Preslávila sa heslom: Z farmy rovno na stôl. Čiže všetky ingrediencie sú organické, a väčšinu si dopestováva reštaurácia sama. Mňam!

5. GOLFOVÉ IHRISKO HALF MOON BAY

Raritou tejto oblasti je, že sa na nej nachádzajú dve veľké golfové ihriská svetovej triedy vedľa seba. Obe sú na pozemku hotela Ritz Carlton, majú však úplne rozdielny dizajn. Čo ale majú spoločné, je výhľad na oceán, ktorý naozaj stojí za to! Ak ste milovníčkami golfu, toto miesto je pre vás ako stvorené!

6. MAVERICKS CALIFORNIA SURFING CONTEST

V tejto oblasti sa vytvárajú enormne veľké vlny (jedni z najväčších na svete), ktoré sú ako stvorené pre top surferov sveta. Tí, čo sa tu práve nachádzajú alebo žijú, sa zúčastňujú aj pravidelných súťaží v surfovaní, ktoré sú zaujímavé v tom, že nikto nikdy nevie, kedy sa budú konať. Vyhlasujú ich totiž na základe predpovedí počasia vždy 48 hodín vopred. Z bezpečnostných dôvodov ale na tieto súťaže verejnosť nemá prístup. Ak Vás veľkosť vĺn zaujíma, kuknite si nejaké videjko na youtube, je to naozaj brutál!

7. HARLEY FARMS GOAT DAIRY

Mliekárensá farma, ktorá bola založená v roku 1910, sa nachádza 25 km od Half Moon Bay, ale stojí za to ju navštíviť. 200 alpských kôz sa pasie na deväť árovom pozemku v oblasti Pescadero. Preslávila sa vynikajúcimi mliečnymi výrobkami, ktoré boli dokonca ocenené na niekoľkých medzinárodných súťažiach syrov (áno, aj také sú! :-D) Okrem toho, že sa na farme nachádza reštaurácia, kde podávajú ich výrobky, si môžete objednať aj prehliadku po farme.

Tak čo, podarilo sa mi Vás trochu navnadiť na toto miesto? Ak sa niektorá z Vás chystá do Kalifornie, bude to pre vás určite zážitok! A hlavne je to niečo netradičné, čo mnoho ľudí zo Slovenska nezažilo. 🙂

A teraz už k sľúbenej súťaži o 3 masky na multimasking L’oréal Pure Clay! V komentári pod týmto článkom nám napíšte, čo to znamená multimasking? Ak by ste nevedeli, odpoveď nájete TU. Výherkyňu vyhlásime v stredajšom článku!

A ešte máme pre Vás poslednú výzvu na položenie otázok pre Evelyn, nakoľko rozhovor budeme robiť už budúci týždeň! Pripomíname, že za každú zaujímavú otázku, ktorú v rozhovore použijeme, neminie nejaký pekný darček!

Prajeme krásny zvšok nedele, a nezabudnite si pozrieť našu novú kolekciu krásnych vecičiek na našom e-shope!

Katka a Iva

Komentáre