Ahojte dievčatá! Už dávno sme pre vás nepripravili nič z oblasti módy pretože sme mali potrebu vás namotivovať na taký jarný detox a nakopnutie pred letom. Avšak určite nám dáte za pravdu, že v dnešnej dobe je dôležitý aj obal, čiže to ako sa obliekame a prezentujeme. My Slovenky sme v móde veľmi vkusné, a riadime najnovšími módnymi trendami. A preto sme sa vám dnes rozhodli predstaviť jeden, ktorý možno už vizuálne vnímate dlhšie ale neviete ho pomenovať. Ide o hypebeast.

Ľudia, ktorí sú fanúšikmi tohto trendu, sú absolútne posadnutí limitovanými kolekciami značiek, ukazovaním sa a nosením toho, čo je aktuálne in. Sú ochotní do oblečenia investovať doslova majland. Hypované značky tento fakt do značnej miery využívajú, sú si jednoducho vedomé dopytu a bubliny, ktorá sa tvorí okolo nejakého produktu a teda cena je omnoho vyššia, ako by to bolo za normálnych okolností. Na marketingové účely využívajú svetových trendsetterov, ktorí vyvolajú túžbu kúpiť si najnovší model nejakého oblečenia.

Hypebeasts sú módni fanatici, ktorí chcú byť čo najviac cool, a sú medzi prvými vlastníkmi nejakého cool produktu. V poslednom období sú to hlavne tenisky, ktoré spôsobujú vo svete (ale aj na Slovensku) šialenstvo. Toto je vysvetlenie, prečo niektoré tenisky nosievajú meno nejakej osobnosti zo sveta showbiznisu (napr. adidas Stan Smith, Pharell Williams). Ak si hypebeasts konkrétny kúsok nestihnú kúpiť, neváhajú a kúpia si ho na internete úplne predražený (tu vzniká priestor pre “obchodníkov”, ktorí si nakúpia niekoľko kusov z dlho očakávaného modelu a potom ho predajú niekoľko násobne drahšie).

Príkladom takéhoto ošiaľu boli napríklad tenisky adidas Originals Pharrell Williams HU Holi NMD, ktoré stoja až 250 EUR, napriek tomu sa v bratislavskom FootShope po nich doslova len tak zaprášilo! Tak čo dievčatá, považujete sa za “hypebeasterky”?

Prajeme krásnu stredu!

Katka a Iva

 

Komentáre