Ahojte dievčatá! Je streda, čas na naše “fashion talks”, čiže rozoberanie nejakých aktuálnych módnych tém. Náš nedeľný článok o detoxe si prečítalo množstvo z Vás, čomu sme veľmi rady. Tie, ktoré ste to nestihli, nech sa páči, kliknite SEM. Minulú sobotu sa konal Ples v opere, ktorý ako každý rok otvára plesovú sezónu na Slovensku a zúčastňujú sa ho mnohí prominentní hostia. Je to prehliadka krásy a štýlu, a róby z tejto udalosti určite slúžia ako inšpirácia pre mnohé dámy, ktoré sa chystajú na nejaký iný ples.

Pretože akýkoľvek ples to je, treba sa tam pekne odprezentovať, nie? Tak sme sa rozhodli, že Vám dnes povieme, čo sa nosí v roku 2018, a poprípade kde si tieto róby môžete zohnať. Oslovili sme preto jedného z popredných slovenských módnych návrhárov, ktorého štýl sa nám veľmi veľmi páči, Fera Mikloška. Ten nám veľmi jasne odpovedal na našu otázku: Čo si obliecť na ples v roku 2018?

“Tohtoročná plesová sezóna sa nesie skôr v duchu jednoduchosti. Dámy už pomaly upúšťajú od veľkých, nadýchaných rób a prekombinovaných vzorov. Štýl je skôr silueta jednoduchá, obopínajúca postavu s jemným detailom, ktorý podčiarkne celkový dojem. Ak by ste ale volili róbu okázalejšiu,  s veľkou, nadýchanou sukňou, buďte opatrné pri celkovom dolaďovaní. Šperky menej, skôr len jeden a výrazný, nie celý set. Čo sa týka farebnosti,  siahnite skôr po tlemných farbách, jemných vzoroch a aplikáciách. Flitre a trblietky su vždy vítané, ale tiež treba ladiť úspornejšie. A samozrejme netreba zabúdať na celkovu vizáž.”

Fero, absolútne s Tebou súhlasíme! Dievčatá, ktoré nás sledujete, viete, že máme rady skôr jednoduchý štýl, pretože sme presvedčené, že v jednoduchosti je krása. Pred výberom svojej vysnívanej róby ale majte na pamäti jednu veľmi dôležitú vec: Nie každému sa hodí všetko! Preto si na rovinu samé pred sebou povedzte, čo sa Vám na sebe páči a čo by ste chceli vyzdvihnúť, a naopak čo si myslíte, že by bolo skôr vhodné zakryť. Z tohto Vám vznikne vhodný strih a potom smelo do toho! Poďme si teda spísať pár tipov, ako sa obliecť, ale čo je možno podstatnejšie, kde sa obliecť!

FERO MIKLOŠKO

Ako sme spomínali, Ferov štýl sa nám odjakživa veľmi páčil, pretože je jednoduchý a sofistikovaný. Obzvlášť milujeme jeho posledné kolekcie, kde používa ľahučké a priesvitné materiály, ktoré sú celosvetovo veľmi trendy! Na jeho modeloch je vidieť prepracovanosť a kvalitu. Fero nám prezradil, že v prípade záujmu niektoré šaty aj požičiava. Dámy, ak nemáte čas alebo financie na ušitie róby na mieru, toto môže byť pre Vás skvelá voľba! Pretože mať na sebe oblečené šaty od Fera Mikloška, to už je naozaj top level! 🙂

www.mikloskofashiondesign.sk

SVADOBNÝ SALÓN WEM

Tento svadobný salón sa preslávil tým, že si jeho služby objednávajú mnohé známe osoby na Slovensku. Asi vedia, prečo to robia. Zastupuje totiž značky svadobných šiat a plesových rób, ktoré na Slovensku inde nezoženiete! Šaty majú nádherné, na stránke ich však nenájdete! V prípade záujmu sa s nimi skontaktujte a oni Vám ukážu nádhernú ponuku šiat týchto značiek.

  • WEM cocktail

  • Pronovias

Salón WEM ponúka aj túto, u zákazníčok veľmi obľúbenú španielsku značku. Nádhera, čo poviete?

  • Berta

Najvyššia rada exkluzívnych spoločenských šiat, ktorú tento salón zastupuje na Slovensku. Ak sa rozhodnete si zakúpiť šaty tejto značky, dajte si načas! Musia sa totiž objednávať vopred.

  

www.salonwem.sk

Salón WEM nájdete v Bratislave na Hodžovom námestí 1A a v Trenčíne na Soblahovskej 4B.

 

MAKSSTUDIO

Táto bratislavská požičovňa šiat je považovaná určite medzi slovenské topky a nepochybujeme, že v nej zoženiete, čo potrebujete! V ponuke majú aj extravagantnejšie kúsky, a tiež nezabúdajú ani na dámy plnších tvarov! Zastupujú značky ako MNMcouture, Tony Bowls, Jovani a mnoho ďalších. Okrem toho má táto požičovňa veľmi príjemnú majiteľku, a keď tam vstúpite, budete si pripadať ako vo sne! Sídlia na Vajnorskej 98/J v Bratislave.

www.maksstudio.sk

 

Naše TOP z Plesu v opere 2018:

 

No a keďže sme zistili, že Vás bavia naše hodnotenia outfitov, chceli by sme Vám predstaviť naše štyri najobľúbenejšie z už spomínaného Plesu v opere 2018. Tentokrát ich ale hodnotiť nejak obzvlášť nebudeme, pretože snáď na každom slovenskom webe ste mohli nájsť rôzne módne polície.  Našimi kráľovnami pre tento rok sú herečka a moderátorka plesu, pani Božidara Turzonovová, podnikateľka pani Mária Reháková, štylistka Zuzka Kanisová a topmodelka Miška Kocianová.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Chceli by sme Vás upozorniť na spoločné črty týchto nádherných dám a ich šiat.

  • Všetky štyri dámy stavili na jednoduchosť, a vyplatilo sa.
  • Róby sú v základných farbách. Presne tieto tri farby spolu s telovou, patria medzi naše najobľúbenejšie. Povedzme si na rovinu- krikľavo tyrkysové šaty nie sú práve trend na rok 2018.
  • Všimnite si dokonalú vizáž našich kráľovien. Sú prirodzené a nádherné.
  • Každá  z nich zastupuje určitú vekovú kategóriu a nesnažia sa pôsobiť mladšie.
  • Svoje možné nedostatky rafinovane zakryli a preto môžeme len polemizovať o tom, či vôbec nejaké majú.

Dievčatá, aký máte názor na plesové šaty a vizáž? Pripomíname Vám rozhovor s Evelyn, ktorý sa chystáme spáchať už budúci týždeň. Zatiaľ Vás nie je moc, čo sa zapájajú, čo sa dúfajme časom zmení. Ale práve preto máte väčšiu šancu vyhrať super darčeky! Takže pre opakovanie, podmienky sú nasledovné: Do komentára pod akýkoľvek januárový článok na blogu, alebo do direct správy na facebooku alebo instagrame nám napíšte otázku na Evelyn, ktorá vás zaujíma. Najoriginálnejšie otázky, ktoré použijeme v rozhovore, budú odmenené! 

Prajeme krásnu stredu!

Katka a Iva

Komentáre