Ahojte dievčatá! Dnešný článok bude tak trochu netradičný, za to však pre nás veľmi špeciálny a dojímavý. Nakoľko naša Kattiva oslavuje v utorok 17.4.2018 svoje 3. narodeniny, rozhodli sme sa, že Vám prezradíme niečo o jej začiatkoch a celom vývoji až po dnešný deň. Nakoľko sme dostali už niekoľko správ o tom, že by bolo fajn, keby sme o Kattive vydali motivačnú knihu, teraz je ten správny čas prezradiť vám o našom príbehu viac detialov. Na knihu to podľa nás zatiaľ v žiadnom prípade nie je, za to veríme, že tento článok bude pre vás aspoň trochu zaujímavý a inšpirujúci.

Boli sme kamarátky od malička. Nikdy nie najlepšie kamošky, ale mali sme sa rady a osud nám prepletal cesty v podstate počas celého života (najprv tanečné súťaže, potom štúdium na Ekonomickej unverzite, neskôr Let’s dance, divadelná show Just dance…) Keď sme si raz písali na whatsapp, začali sme uvažovať, že by bolo fajn, keby sme spolu niečo rozbehli. Ani jedna z nás nemala skúsenosť s podnikaním, v tom čase nám to však nevadilo. Ostávalo nám vymyslieť názov a predmet podnikania (a šešte miliarda ďalších vecí,o ktorých sme však dovtedy ani netušili).:-) Názov Kattiva vznikol doslova a do písmena na záchode. Spojenie našich dvoch mien v kombinácii so slovnou hračkou z taliančiny- cattiva (znamená zlá), sa nám veľmi páčilo. 🙂 Jeden známy nám odporučil pridať si do názvu slovíčko Trends a nám sa to páčilo. Tak vznikol prvý názov našej firmičky, Kattiva Trends.

Predmet podnikania? Metalické tetovania, ktoré v tom čase boli in v USA ale na Slovensku sa ešte nepredávali. Taaaakže sme sa do všetkého vrhli s obrovským nadšením a tu sú miľníky v našej krátkej, za to intenzívnej histórii:

 

 • 17.4.2015 – v tento nádherný jarný deň sme spustili náš e-shop. Nikdy predtým sme obchodom na internete skúsenosť nemali, napriek tomu sme na všetkom krvopotne makali od začiatku samé. S technickou stránkou nám pomohol jeden chalan – ten si o nás musel vtedy myslieť, keďže sme neovládali ani len základy – ale zvládol to skvelo. Keď sme išli v tento deň online, okamžite začali naskakovať objednávky, pretože ste na to už mnohé čakali! Okamžite sme si na to na diaľku pripili, pretože polročná drina bola za nami a tak sme spustili našu prvú verziu e-shopu s názvom Kattiva Trends, so šiestimi druhmi produktov v ňom. Ním boli tetovačky. Mali sme ich v tom čase doslova všade! Každá z nás ich mala doma, nakoľko sme nemali vlastné priestory. Keď si dnes spomenieme, ako sme sa trápili so šiestimi druhmi produktov, smejeme sa. Dnes ich máme na eshope cca 300!
 • Pohoda 2015 – tak sme si povedali, že by bolo fajn vám naše tetovačky ukázať aj na festivale Pohoda. Toto považujeme za ďalší posun v našom podnikaní, pretože sme zistili, že máte záujem aj o iné produkty a ko o tetovačky. A tak sme sa rozhodli rozšíriť portfólio nášho predaja o doplnky a bižutériu. Toto leto sme pobehali mnoho festivalov, avšak na Pohode dobre, na Pohode najlepšie. Postupom času sa z našej Pohoda akcie stala tradícia. Každý rok sa jej zúčastňujeme a stretávame sa tam s našimi skvelými zákazníčkami. Je to taký náš pop-up obchod. Už sa nevieme dočkať tohto ročníka, pretože chystáme mnohé zaujímavosti!
 • jeseň 2015 – čoraz viač času sa začíname venovať našej firme – treba podotknúť, že v čase založenia sme sa jej nevenovali na 100%, obe sme mali aj rôzne iné, svoje vlastné aktivity. Vy ste však našou motiváciou a hnacím motorom. Baví nás robiť vám radosť a preto neustále vymýšľame, ako sa zlepšovať a aké novinky vám priniesť. Rozširujeme portfólio o luxusnejšie šperky, ponúkame viac druhov tetovačiek a bižutérie.
 • jeseň 2016– do ponuky pridávame ruksaky, ktoré milujete! Vypredajú sa na naše prekvapenie doslova za pár týždňov a my sme na jednej strane šťastné, na druhej smutné, pretože mnohým z vás sa ruksak neušiel a my sme dali vyrobiť len limitovanú kolekciu. 
 • december 2016 – začíname písať svoje prvé články na blog- zatiaľ vrámci e-shopu. Prvé témy sú venované tipom na darčeky a aktuálnym módnym trendom. Čítanosť aj ohlasy sú brutálne, absolútne sme také reakcie naočakávali! Tak o blogu začíname premýšľať trochu inak, ako o samostatnom webe. A začíname pracovať na novom projekte.
 • január 2017 – skracujeme názov značky na KATTIVA – lepšie nám to znie a je to úplne easy na zapamätanie a výslovnosť. K tejto zmene ste nás inšpirovali práve vy, nakoľko skrátený názov už dlhšiu dobu používala väčšina z vás, našich zákazníčok. Meníme teda logo, názov domény na kattiva.shop (mimochodom, boli sme prvá fashion doména s koncovkou .shop na Slovensku! – to vďaka nášmu šikovnému adminovi Jarkovi, ktorého týmto pozdravujeme!),  a vlastne ďalších mnoho vecí. Ale s týmto našim malým rebrandingom sme veľmi spokojné a vy si na neho zvykáte veľmi rýchlo.
 • január 2017 – v ten istý mesiac spúšťame náš úplne nový lifestylový blog Kattiva Trends. Názov je totožný so starým názvom e-shopu ale zvyknete si veľmi rýchlo, asi preto, že toto rozdelenie názvov dáva celkom logiku :-). Začíname pre vás písať články, 1x týždenne. Robíme to s radosťou pre vás, pretože vidíme, že nás podporujete a že sa vám táto myšlienka veľmi páči
 • máj 2017– zamestnávame našu prvú full time posilu, Sašku. Táto mladá, krásna a milá baba sa stáva neodmysliteľnou členkou nášho tímu. S láskou vám balí balíčky a rieši s vami všetky veci ohľadom vašich objednávok. Saška u nás pracuje až dodnes, avšak už budúci týždeň sa sňou budeme lúčiť, pretože ide skúsiť šťastie do zahraničia. Držíme palce! (na foto druhá z prava)
 • jún 2017 – do predaja dávame naše vlastné kolekcie tričiek, z ktorých sa veľmi tešíme! Ale stále netušíme, ako veľmi a vám budú páčiť. Dali sme však do nich všetko! Ako sa neskôr ukázalo, bolo to super rozhodnutie, tričká sa vám páčia, niektoré dizajny dávame dokonca dotláčať!

 • jún 2017 – točíme a fotíme našu prvú kampaň s profi modelkami! Video si zobral na starosti mega šikovný režisér Mišo Nemtuda a fotky jedna z našich obľúbených fotografie Peťka Bošanská.

 

 • október 2017 – novým produktom v našej ponuke sú tričkošaty s perím, ktoré sú inšpirované tanečnými šatami. Šaty s nápisom Prosecco shower sa vypredajú za pár mesiacov a je to historicky najúspešnejší produkt nášho e-shopu! Sme rady, že nie ste žiadne suchárky a máte rady Prosecco, ako my! A dobrá správa? Už za niekoľko týždňov budeme mať nové, letné verzie týchto šiat!

  

 • november 2017– sťahujeme sa do našich prvých prenajatých priestorov! Doteraz sme totiž fungovali v Katkinej tanečnej škole. Pre obe z nás je už Kattiva full time job, tentokrát už máme naozaj veľkú zodpovednosť. V tíme máme už 5 ľudí (samozrejme okrem nás dvoch).
 • november 2017 – spúšťame instagram @kattiva_trends – dovtedy to bol Katkin súkromný profil, preto prechod na blog bol dosť ťažký, ale tie, čo ste nás chceli sledovať, ste si nás našli. Ak ste si nás ešte nenašli, smelo do toho! 🙂
 • január 2018 – začíname pre vás písať 2 články na blog týždenne, a rozširujeme portfólio produktov o značku Q2, ktorú ste si veľmi obľúbili pre jej super kvalitu
 • marec 2018 – stávame sa partnerom podujatí Just Neon Yoga a Just Woman

 

Táák a sme tu a v utorok oslavujeme tretie narodeniny! S Kattivkou máme ďalšie smelé plány, ktoré s vami postupne budeme samozrejme zdieľať. Dievčatá, sme rady, že ste s nami, pretože bez vás by to nešlo. Preto si užite tieto dni, súťažte o super ceny na našom facebooku aj instagrame a toto je len a len váš zľavový kupón, ktorý môžete do utorka využiť na nákup na našom eshope : NARODENINY20. Zadajte ho na konci objednávky v pokladni a Váš nákup sa automaticky zníži o 20% (neplatí pre už zľavnené produkty). Zľava platí do utorka 17.4.2018 do polnoci. 🙂

Tento článok sme vám chceli napísať aj preto, aby sme vám dodali odvahy, a keď chcete niečo vo svojich životoch zmeniť a robiť to, čo vás baví a choďte si za tým! Makajte vo svojom voľnom čase, študujte a buďte odvážne, pretože odvážnym ženám patrí svet!

Majte krásnu nedeľu

Katka a Iva

Komentáre