Milé naše čitateľky! Jeseň k nám už dorazila úplne na 100%, ale napriek tomu, že vonku je sychravo a prší, myslíme pozitívne! Predsa aj toto obdobie roka má svoje čaro, čo myslíte? Takou typickou jesennou zeleninou je tekvica, ktorá úzko súvisí aj s Halloweenom, a tak sme sa rozhodli pripraviť si pre vás jeden perfektný a zdravý recept na tekvicové lievance. Tak ak máte dnes chvíľu čas, a doma tekvicu, určite choďte do toho!

Ingrediencie na lievance:

2 šálky proteínu (my sme použili vanilkový “beef” a rastlinný vanilkový)

4 vaječné bielka

1 šálka tekvicového pyré

1 čajová lyžička tekvicového korenia (mix: muškátový oriešok, sušený zázvor, škorica)

1 čajová lyžička sódy bikarbóny

2-3 lyžice masla

Ingrediencie na polevu:

strúhaný kokos

mandľové maslo

javorový sirup

orechy

tekvicové zrniečka

čučoriedky

Postup: 

Očístíme a uvaríme tekvicu do mäkka. Vymixujeme na pyré. Vo Veľkej mise vymiešame všetkých päť ingrediencií na lievancovú hmotu. Rozohrejte maslo alebo olej na panvici na strednú teplotu. Pridajte malé množstvo hmoty na skúšku, či je hmota dostatočne hustá. Potom pridávajte hmotu na lievance v priemere cca 10 cm (nerobte palacinky, cesto vám neudrží pokope!). Keď sa jedna strana upečie, lievance otočte a upečte zo strany druhej.

Tip: Tento typ lievancov si môžete aj zamraziť a potom zohriať v mikrovlnke! V mrazničke vydržia v dobrej kondícii max. 2 mesiace. 🙂

Možno sa pýtate, aká poleva sa s takýmito lievancami hodí. Nakoľko tekvica je zelenina veľmi jemnej chuti, určite existuje množstvo kombinácií. My sme použili javorový sirup zmiešaný s mletým kokosom, mandľové maslo a k tomu na ozdobu orechy, čučoriedky, no a samozrejme tekvicové zrniečka.

Tadáááá! Tento krásne vyzerajúci, zdravý jesenný snack môžete mať hotový v priebehu niekoľkých desiatok minút! Najdlhšie z celého procesu trvá asi čistenie tekvice, ale to snáď nejako zvládnete. Btw. v potravinách predávajú aj očistenú tekvicu. Čo považujeme za úplne najlepšie je, že na neho potrebujete len 5 ingrediencií! Prajeme vám dobrú chuť!

Dievčatá, chceme vám povedať jednu super novinku, ktorú sa práve dozvedáte medzi prvými! Na našom e-shope dnes poobede pribudnú nové kolekcie šperkov a poprvýkrát vám predstavíme aj našu prvú detskú kolekciu pre malé Kattivky, čomu sa neskutočne tešíme, a sme neskutočne zvedavé, ako sa vám budú nové vecičky páčiť!

Krásny zvyšok nedele vám prajeme!

Katka a Iva

Komentáre