Ahojte dievčatá! Ani sme sa nenazdali a spustila sa nám na Slovensku jeseň v pravom zmysle. Nevieme, ako ste na tom vy, ale my jeseň milujeme! Okrem toho, že sa konečne prestávame potiť v horúčavách, má aj krásne farby a je veľmi fotogenická. Nie je nič romantickejšie, ako keď je sychravo a my vieme ostať  celý deň v posteli, popíjať čajík a čítať knihu alebo pozerať filmy. Krásna predstava! Jeseň je aj predzvesť Vianoc, pretože už od októbra máme možnosť sa na ne pripraviť a nakupovať darčeky. A samozrejme s jeseňou sa spája aj jeden známy sviatok, Halloween! A práve jemu sme sa rozhodli venovať dnešný článok. Čítaj dokonca a súťaž s nami o super cenu! 🙂

U nás sa Haloween začal oslavovať až v posledných rokoch, ale vo svete je to sviatok tradičný a historicky dokonca opodstatnený.  Slovo Halloween predstavuje skratku slovného spojenia “All Hallows’Evening”, čo doslovne znamená predvečer všetkých svätých. Je to pohanský sviatok (asi preto sa u nás dlho neoslavoval) a jeho pôvod pôvod siaha až k starému keltskému národu.

Kelti, ktorí žili na území dnešného Írska, pred 2000 rokmi oslavovali Nový rok 1. novembra, pretože toto bol čas, kedy sa v ich ponímaní oficiálne končilo letné obdobie a prichádzala temná a chladná zima. Verili, že v noci z 31. októbra na 1.novembra sa na Zem vracajú duše mŕtvych a snažia sa ovládnuť všetko živé. V túto noc si ľudia obliekali strašidelné masky, pretože sa chceli zapáčiť zlým duchom vo viere, že ich nechajú na pokoji. Neskôr sa sviatok výrazne skomercializoval, hlavne kvôli strašidelným kostýmom a oslavám.

Na Slovensku nemôžme tiež zaostávať, a preto v posledných rokoch nie sú halloweenske party ničím výnimočným! Zo začiatku to boli kostýmy, ktorými sa ľudia snažili zaujať, dnes je to jednoznačne make-up! Preto hlavne pre tie z Vás, čo sa chystáte na poriadnu halloweensku party, máme skvelý tip, ako sa ozdobiť!

Oslovili sme našu kamarátku a vynikajúcu vizážistku Veroniku Vargovú, a pripravili sme si pre Vás malý tip, ako sa na túto strašidelnú oslavu nalíčiť.  A keď to nezvládnete samé, tak sa nám ozvite a sprostredkujeme Vám termín u Veroniky. 🙂

Tu sa Katka ešte cítila prirodzene a sama sebou. 😀 Líčenie prebiehalo v príjemných Veronikiných priestoroch v Bratislave.

    

    

Výrazný a krycí make-up na Halloweenskej party nesmie chýbať! Veronika preto na oči použila hrubé čierne linky a umelé trsy mihalníc.

A tu začalo jej majstrovské dielo! Používala farby na tvár.

 

      

 

 

  

 

Tak, čo poviete na výsledok?

Inak, už budúci týždeň sa naša Kattivka, ako voláme našu firmičku, sťahuje do nových priestorov, ktoré Vám určite čoskoro predstavíme. Veronika bude naša susedka a už teraz pre Vás pripravujeme rôzne zaujímavé eventy, na ktorých sa môžete zúčastniť aj vy, spolu s nami, a určite si spolu užijeme kopec srandy!

A aby sme nezabudli, vyhlasujeme súťaž o ľadvinku z našej novej kolekcie! Stačí, keď nám do komentára napíšete Váš tip na tému článku na našom blogu. O čom by ste si rady v budúcnosti prečítali? Víťazku vyhlásime v budúcotýždňovom článku!

Halloween je už o týždeň, tak sa nezabudnite pripraviť a poriadne ho osláviť!

Prajeme super nedeľu!

Katka a Iva

Komentáre