Ahojte baby! Dnešný článok je trochu špeciálny v tom, že je prvý zo série “predpísaných”, inými slovami, že si ho Katka predpripravila, keby sa náhodou stalo niečo neplánované. 🙂 A ak sledujete médiá, tak asi viete, že sa aj stalo, a na svet minulý utorok prišla na svet malá Izabelka. Ak teda v článku budú nejaké neaktuálne veci, zažmúrte oči, a čítajte ďalej. 🙂 Sme veľmi rady, že vás články o tehotenstve bavia, tu je teda jeden ďalší, ktorý bude, veríme, že užitočný pre všetky nastávajúce maminy. 🙂

Ďakujem za vašu obrovskú podporu počas môjho tehotenstva, veľakrát ste mi veľmi pomohli! A preto som sa rozhodla aj ja pomáhať vám. Už som raz spomínala, že v našej rodine už 27 rokov nebolo žiadne bábätko a preto s bábätkovaním nemám žiadne skúsenosti. Ale som toho názoru, že tehotenstvo je dosť dlhá doba na to, aby sa každá žena na všetko poriadne pripravila. A preto to, čo mi na začiatku prišlo ako jedna veľká španielska dedina, dnes vnímam inak.

V dnešnom článku som sa rozhodla vám priblížiť výbavičku, ktorú som si pripravila pre moju dcérku. Nehovorím, že tam nie sú zbytočnosti, alebo že to je ideálna výbavička. Sú to veci, ktoré sa mi páčili a jednoducho som ich chcela mať, aj s rizikom že ich možno nevyužijem (ak nie ja, využije ich nejaká iná mamička, no nie?). Chcela by som upozorniť, že tento článok nie je platená reklama, pretože som si dala záväzok, že na svojej dcére zarábať nebudem.

Ak by ste chceli vedieť, akú bude mať moja malá detskú izbičku, asi vás sklamem. Rozhodli sme sa totiž, že zariaďovanie detskej izby odložíme na neurčito – aj tak ju určite niekoľko mesiacov nebudeme vôbec využívať.

Ale aj bez detskej izby je toho dosť, čo si treba pripraviť. Spomeniem vám teda internetové obchody, z ktorých som nakupovala. Inak musím povedať, že som extrémne rada, že žijeme v dobe online nakupovania, pretože som okrem jednej výnimky ani nemusela vyjšť z domu. 🙂 Tak poďme na to!

 STOKKE

Značka Stokke je známa svojou kvalitou a minimalistickým dizajnom, ktorý sa mi veľmi páči. Aj keď na trhu existujú rôzne postieľky s macíkmi a inými zvieratkami, s manželom sme sa rozhodli pre niečo, čo nás zaručene neprestane po pár mesiacoch baviť. Rozhodli sme sa pre postieľku, ktorá rastie spolu s bábätkom. Páčilo sa nám na nej to, že je úplne ňuňu maličká a po 6tich mesiacoch sa k nej dajú prikúpiť aj prídavné diely a zväčšiť ju. Okrem toho je na kolieskach a vyzerá fakt super!

E-shop: www.stokke.com

IG: @stokkebaby

 

LEANDER LINEA PREBAĽOVACÍ PULT

Názor na to, či treba alebo netreba prebaľovací pult, sa líšia. My sme sa rozhodli si ho predsa len zadovážiť.  Najprv sme uvažovali nad závesným typom, avšak nemala som dobrý pocit z toho, že bábo bude vo vzduchu. Nakoniec sme našli značku Leander Linea, veľmi sa nám páčil jeho dizajn. Majú ho aj v slovenských e-shopoch, ale dodacia doba je okolo 6 týždňov, čo sme už akosi nestihli. A preto sme ho hľadali v zahraničných e-shopoch a objednali ho z www.kindermaxx.de, z ktorého nám ho dodali do 10 dní.

MILKLAB

Tento slovenský e-shop som objavila náhodou, keď som sa ešte v novembri zúčastnila jednej detskej akcie v Starej tržnici. Prvé dve veci, ktoré od nich mám, je vankúš na kojenie a hniezdo na spanie. Keď mi to prišlo, ostala som užasnutá zo skvelej kvality materiálov, najradšej by som si ten vankúš hneď zobrala do postele. 😀 Dlho som váhala nad Mojžišovým košom, ale nakoniec som sa pre neho predsa len rozhodla- pretože sa mi to veľmi páči- uvidíme, nakoľko ho využijem. 🙂 Mám od nich aj detskú podložku  na hranie– ktorú zatiaľ asi ešte nebudeme využívať, ale časom určite hej- a kvalita je super!

E-shop: www.milklab.sk

IG: @milk_lab_store

       

MIMICONCEPT.CZ

Veľmi štýlový internetový obchodík, z ktorého mám tri vecičky a veľmi sa z nich teším. Nakoľko bývame v dome, potrebovala som 2 hniezda. To druhé som si vybrala práve z Mimiconcept, pretože je o niečo menšie a budem ho mať v obývačke, alebo na cesty. Celkovo si myslím, že hniezdo je super vec, pretože má jasne určené matinely a pohodlný matrac. Neodolala som ani zavinovačke, ktorá je krásnej staroružovej farbe, ktorú úplne milujem. No a k tej zavinovačke som ešte prihodila aj podhlavník, ktorý má zabrániť sploštenej hlavičke. Všetko prišlo krásne zabalené a v super kvalite. 🙂

E-shop: https://www.mimiconcept.cz

IG: @mimi_concept

BEBEE.SK

Na tento obchod som počula skvelé ohlasy a preto som sa išla pozrieť na ich online obchod. Majú totiž aj kamenný obchod, ale v Trnave, kam som nemala cestu. Ževraj to tam je veľmi krásne. Bola som veľmi šťastná, keď som v ňom našla vaničku, ktorú som mala na zozname. Keď mi prišla domov, bola som nadšená, musím povedať že predbehla moje očakávania – hlavne stojan, ktorý mi na fotkách pripadal labilný, ale v skutočnosti je extrémne stabilný. V ich ponuke nájdete aj rôzne štýlové hračky a rôznu bábätkovskú kozmetiku, ktorú som si tiež objednala od nich.

E-shop: https://www.bebee.sk

IG: @bebee.sk

 

SLOVAKBABYBOX.SK

Tento krásny internetový obchodík vlastní moja veľmi dobrá kamarátka a peto mám k nemu špeciálny vzťah. Spolu s mužom na Slovensko priniesli myšlienku “baby boxov“, čiže štartovacích balíčkov pre mamičky. Takýto baby box obsahuje všetko, čo je na začiatku pre bábätko potrebné a okrem toho súčasťou boxu je aj vysoko kvalitný matrac, a teda samotná krabica môže byť využitá aj ako prenosná postieľka. Je to super tip pre tie z tehuliek, ktorým sa nechce zháňať výbavičku, alebo napríklad to môže byť super darček na baby shower. Dobré nie? Nedávno spustili aj e-shop kde si môžete zakúpiť vecičky pre bábätko od výmyslu sveta.

E-shop: https://www.slovakbabybox.sk

IG: @slovakbabybox

          

PREDETI.SK

V tomto veľkom obchode som spravila väčší nákup takej tej povinnej jazdy, pretože tam majú asi naozaj všetko – ale za seba môžem povedať, že mám radšej menšie a štýlové obchodíky s takými netradičnejšími vecami. Tu majú všetko ale skôr také komerčné značky. Zakúpila som si tu napríklad odsávačku, monitor dychu, pestúnku, alebo sterilizátor.

E-shop: www.predeti.sk

IG: @predetisk

 

Milé tehuľky, mamičky, alebo kamošky tehuliek a mamičiek. Verím, že ste sa dnešným článkom trochu inšpirovali a možno objavili nejaké nové štýlové detské obchodíky, ktoré na Slovensku máme. Ja napríklad veľmi rada nakupujem v takomto type obchodov, lebo produkty balia a posielajú s láskou, ako to napríklad robíme aj my s Ivkou na našom e-shope. Preto rada podporujem malých slovenských podnikateľov. Okrem toho, ani jeden z horeuvedených obchodov ma nesklamal v kvalite – alebo som len mala šťastie, že som si vybrala tie správne produkty – a to musím prezradiť, že ja som na kvalitné veci doslova zaťažená. Preto verím, že aj vy im dáte šancu a popozeráte si ich sortiment a možno sa inšpirujete práve tými produktami, ktoré som si zakúpila ja- to pôjdete na istotu, to vám garantujem. 🙂

Prajem vám krásny zvyšok víkendu!

Katka

 

Komentáre