Ahojte baby! Dnes vám prinášame rozhovor s ďalšou mega úspešnou ženou, bývalou tenistkou Danielou Hantuchovou. Sme absolútne poctené, že s rozhovorom pre náš blog súhlasila, a keď nám poslala odpovede na otázky doslova obratom, povedali sme si, že toto je neskutočné, aká je to profíčka. Mohla by byť namyslená, pretože má byť na čo. Mohla by sa správať nadradene, a nikto by nemohol povedať ani pol slova. Avšak ona je večne usmiata, príjemná, ochotná a my ju za to milujeme! Po skončení svojej tenisovej kariéry žije v Ríme, ale cestuje po celom svete, pretože je nesmierne busy. Inšpirujte sa jej príbehom!

Bolo ťažké spraviť rozhodnutie, že skončíš s tenisom? Ako dlho si sa k tomuto kroku odhodlávala?

Samozrejme, že takéto rozhodnutie trvalo dlho, pretože tenis bol môj život od piatich rokov a nebolo to ľahké. Ale akonáhle som spravila ten krok k ukončeniu, cítila som sa neskutočne slobodná a mám pocit, že som sa znovu narodila. Dovtedy som totiž nemala čas na nič iné! Teraz mi začal konečne normálny život. Tenis však bude navždy súčasťou môjho života. Aj keď som skončila s profesionálnym tenisom,  nevzdala som sa ho úplne, pretože niečo, čo milujete, je navždy vašou súčasťou. Vzdala som sa však  profesionálnej tour a cestovania jedenásť mesiacov v roku. ???
 

Ako vyzerá Tvoj život teraz, po ukončení kariéry? Užívaš si „dôchodok” alebo si stále v pracovnom kolotoči?

Ahahaa dôchodku v 34 rokoch asi nie je to správne slovo, aj keď v športe to tak vlastne je. 🙂 Tým, že som cely život makala na kurte, na prácu som zvyknutá, lebo je to prirodzená súčasť môjho života. Nedokážem si predstaviť teraz niekde na pláži vylihovať so založenými rukami. Od malička ma rodičia viedli k pracovitosti, čo viem, že mi navždy ostane a som za to nesmierne vďačná. Ale rozdiel je v tom, že teraz si už prácu a projekty môžem vyberať a keď si chcem dopriať voľno, tak jednoducho môžem. To je to, čo som posledných dvadsať rokov nepoznala. Veľmi ma baví komentovanie zápasov, to som naozaj nečakala, že sa v tom tak nájdem. Ďalej sú to rôzne tenisové exhibície. Ako napríklad teraz prednedávnom v Madison Square Garden (New York), čo bol úžasný zážitok! Hrať pred plným štadiónom spolu so Serenou a Venus Williams, nezabudnuteľné! Na začiatku roka som hrala legendy počas prvého grandslamu, čo je pre tenistu veľká pocta. Okrem toho sa venujem stálemu zlepšovaniu mojich zdravých raw tyčiniek mojej značšky D-one, ktorým sa začína veľmi dariť a ma to teší. V apríli budem amsadárorkou ČSOB maratónu v Bratislave, budeme mať aj vlastnú D-one štafetu a v lete organizujem pár D-one golfových turnajov,všetko sú to akcie na podporu D-one nadácie… Takže čo vám poviem, nenudím sa.  ?‍♀️☺️

WOW, nemala si náhodou oddychovať? 😀 Btw, ktorá z týchto činností ťa robí najviac šťastnou?

Všetky ma v niečom napĺňajú a je super že je to také rôznorodé. Ja som vždy robila veľa vecí naraz, takže neviem povedať, ktorá z týchto veci ma robí najviac šťastnou. Všetky si veľmi vážim. Ale musím povedať, že ten New York bol pre mňa jeden z naj zážitkov vôbec! Nikdy ma nenapadlo, že si zahrám v Madison Square Garden… A stalo sa to vlastne až potom, ako som skončila s profesionálnym tenisom. Všetky ostatné hráčky sú ešte stále aktívne… Tak asi to si vôbec najviac vážim… ??????
 

Športuješ aj teraz, keď nemusíš? Aký druh športu máš najradšej?

Samozrejme áno! Neviem si predstaviť bez športu fungovať , keďže dvadsať deväť rokov bol mojou ‘prácou’… Super ale je, že teraz už môžem robiť všetky športy, na ktoré mam práve chuť. Keď som hrala, tak som musela byt opatrnejšia. Veľmi ma chytil golf, konečne mám čas si aj poriadne zalyžovať a keď sa dá tak skoro každé ráno zbehnem do fitka… Ale výhoda je, že keď nestíham, alebo sa mi nechce, nemusím. ?

Prečo si si na život vybrala Rím? Ako tam vyzerá Tvoj bežný deň?

Od malička som tu túžila žiť, veľmi mi vyhovuje talianska mentalita a spôsob, ako žijú. Tým, že som celý život drela, tak tu si život viem užívať oveľa viac, ako kdekoľvek inde na svete. Tým, že som tu veľa rokov trénovala, mam tu už zázemie, okruh známych, atď… No a to jedlo! 🙂 O tom snáď ani nemusím hovoriť… ???
 

Ty nie si taká klasická svalnatá športovkyňa, máš aj modelkovské predpoklady. Baví ťa modeling? 

Teraz ma baví viac, ako keď som profesionálne hrala. Vtedy som totiž mala pocit, že ten čas, čo venujem foteniu, som mohla radšej využiť na tréning. Keďže všetku energiu som chcela dať len do tenisu, tak mi to viac menej vždy ‘zavadzalo’ v harmonograme. Teraz, keď si to časovo môžem dovoliť, si aj túto aktivitu užívam viac.
 

Prezraď nám Tvoju najnovšiu módnu vychytávku, bez ktorej nemôžeš existovať.

No neviem, či je to módna vychytávka, ale veľmi si užívam cestovanie konečne len s peknou príručnou batožinkou a kabelkou a nie s piatimi kuframi a vakom na pleciach! ??

Ako si predstavuješ svoj život o niekoľko rokov?

Spolu manželom a deťmi v domčeku niekde pri Ríme, kde bude trošku väčší kľud na ich výchovu ako v meste. Prajem si hlavne, aby všetci moji najbližší boli zdraví, šťastní a aby sme žili v láske a pokoji…❤️?

DANIELKA, ĎAKUJEME ZA ROZHOVOR A PRAJEME TI VŠETKO LEN TO NAJLEPŠIE!

Neskutočná žena, čo poviete baby? Taká… NORMÁLNA! Veľa z nás si život profesionálneho športovca predstavuje veľmi jednoducho, ale v skutočnosti ide o množstvo driny a odriekania… Páčil sa vám dnešný rozhovor? Ak sa chcete Daniely opýtať na nejaké doplňujúce otázky, kľudne nám ich napíšte v komentároch!

Prajeme krásny zvyšok stredy!

Katka a Iva

Komentáre