Ahojte dievčatá! Po týždni sa vám opäť hlásime, pretože sa s Vami chceme podeliť o jednu takú zábavnú vec, ktorú chystáme budúci týždeň. Ten minulý bol dosť náročný, fotili sme titulku pre magazín The Sparkling Report a tiež sme sa snažili zabaliť čo najviac vašich objednávok, ktorých prišlo rekordne veľa. Sme happy, že sa vám páčia naše nové kolekcie – zas nás to utvrdilo v tom, že to, čo robíme, má zmysel… Ale späť k téme, ak chceš vedieť viac, čítaj ďalej!

Ak nás sledujete na sociálnych sieťach, určite viete, že sa snažíme športovať tak často, ako sa len dá. Šport je pre nás prirodzená súčasť našich životov a nevieme si bez neho predstaviť svoje dni. Športy sa snažíme striedať, aby sme sa stále na jednotlivé tréningy tešili. Možno ste si práve pomysleli: “To sa im ľahko povie, keď majú veľa času. Aj ja by som športovala každý deň!” Dievčatá musíme vás trochu vyviesť z omylu. My pracujeme naozaj niekedy aj 7 dní v týždni a do večera. Ale tréning musí mať v našom dni svoje čestné miesto – pretože to robíme pre seba. Už sme sa prehupli do veku, kedy to nerobíme ani tak pre dokonalé postavy, ale skôr pre naše fyzické a psychické zdravie.

Náš nami zostavený tréningový plán pozostáva napríklad z jogy, behu, cvičenia powercore (istá forma pilatesu), bicyklovania, alebo napríklad aj chodenia. Pretože v USA sa walking (chodenie) považuje za druh športu. Tak sme si tento pocit privlastnili aj my a veruže taká dobrá prechádzka nikdy nie je zlá! A ešte k tomu keď sa vyberiete do prírody, to je úplná pecka!

V športe je veľmi dôležitá motivácia, to asi nemusíme nikomu hovoriť. A my sme sa rozhodli, že tento rok v septembri absolvujeme svoj prvý ženský beh. Začali sme sa poctivo pripravovať a začali sme chodiť aj na bežecké tréningy vedené profi trénermi. Je to úplne super, sú tam samé baby a spolu si každý štvrtok zamakáme. Tieto tréningy môžete zažívať s nami, stačí keď hociktorý štvrtok prídete 18:50  do Kids Sport Academy v Eurovei a odtiaľ spolu vybiehame. Je to free a netreba sa vôbec vopred prihlasovať. Nevadí, keď ste nikdy nebehali alebo nemáte kondičku. Sú tam veľmi milí a všetko vás naučia. Viac info nájdete na www.sheruns.sk. Ak vám motivácia stále chýba, v nasledujúcich riadkoch ju možno nájdete.

Zázračné hodinky

Pred pár týždňami sa nám do ruky dostali hodinky Samsung Gear Sport. Nebudeme klamať, dostali sme ich. Tak sme si povedali, že ich vyskúšame, veď za to nič nedáme. A TERAZ ČÍTAJTE POZORNE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Odkedy máme tieto hodinky, nespustili sme ich z ruky! Fungujú na nás totiž totálne motivačne! Okrem toho, že počítajú počet spálených kalórií denne, vedia zachytiť spánkovú aktivitu, v týchto letných horúčavách upozorňujú na pitný režim, merajú aj počet krokov spravených za deň. Náš vzťah s týmito hodinkami začal nevinne, pár dní sme si museli zvykať, predsa len nie sme technické tipy, asi ako väčšina žien… Ale sú totálne ľahké na ovládanie a ešte k tomu mega pekné! Dajú sa veľmi ľahko spárovať s hocijakým telefónom a fungujú aj samostatne, čiže na beh si nemusíte so sebou trepať celú elektronickú výbavu. Ale o to vlastne ani nejde. Chceli sme sa s vami podeliť o to, čo jedni hodinky dokážu urobiť s motiváciou na hýbanie sa.

Napríklad sme zistili, že v jeden deň, keď sme boli spolu v práci, Katka sedela celý deň za počítačom a Iva lietala medzi našou krajčirkou, išla pre obedy a pomáhala baliť balíky, pretože ich bolo naozaj veľmi veľa. Na konci dňa mala Iva nachodených 9000 krokov a katka 4000. Je to obrovský rozdiel však? Začali sme si tieto svoje denné počty krokov sledovať a doslova sme na tom závislé! Niekedy je počet krokov ukázaný na hodinkách na záver dňa doslova motivátor na to, aby sme išli do prírody si zabehať alebo sa len prejsť. Je to naozaj pecka a sme rady, že sme si mali šancu uvedomiť, že človek ktorý celý deň sedí v kancelárii a potom sa nehýbe ani v súkromí, sa jednoducho nemôže čudovať, že priberá.

Výzva

No, a keďže s hodinkami prirodzene prišla aj istá súťaživosť medzi nami, že ktorá spraví viac km za deň rozhodli sme sa, že si budúci týždeň medzi sebou zasúťažíme v počte prejdených krokov. Všetko budeme dokumentovať na na našich instagramoch @kattiva_trends a @iversanns a vy to budete môcť sledovať doslova online!  Celkom sa na to tešíme, pretože my sme niekedy naozaj ako prepnuté do našej Kattivky, veľmi veľa pracujeme a neostáva nám veľa času na seba. A tak si ten budúci týždeň skúsime čo najviac užiť, a mať to ako takú polo dovolenku. 🙂 A hlavne si myslíme, že to bude dosť sranda, pretože už teraz si vymýšľame rôzne taktiky na výhru. Mimochodom, nemáte nejaké nápady? Ak áno napíšte nám to do komentára pod článkom! Ten najoriginálnejší nápad od nás dostane super darček od fimy Samsung.

Veríme, že túto našu challenge si nenecháte ujsť, a my vám budeme dokumentovať všetko, čo sa deje s našimi telami (a kilami). Pretože si myslíme, že naozaj niekedy stačí veľmi málo k tomu, aby sa človek naštartoval – možno práve tieto superhealthy hodinky naštartujú a namotivujú k aktivite mnohé z vás. A nezabúdajte, nikdy nie je neskoro začať formovať telo do plaviek! Stačí možno len vidieť hodinkách to nízke alarmujúce číslo (počet krokov) na konci dňa a len absolútny lenivec by s tým nezačal niečo robiť. A vy, milé naše dievčence, lenivé určite nie ste, však?

Vidíme sa na instagramoch a začíname už zajtra! A ešte jedna dôležitá vec: približne v polovici týždňa vyhlásime na instagramoch mega súťaž iba pre vás,

Majte krásnu nedeľu

Katka a Iva

Doplnené 12.6.2018:

Výzvy sa môžete zúčastniť aj vy! stačí, ak splníte tieto podmienky:

  • stiahnite si appku Samsung Health (ide to aj na Android aj na iOS)
  • registrujte sa tam
  • spravte si printscreen a pošlite nám ho (na instagram, facebook alebo mail)
  • začnite krokovať
  • na konci týždňa nám pošlite ďalší printscreen s počtom nachodených krokov za celý týždeň
  • súťaž trvá od 11.6.-17.6.2018
  • tá/ten z vás, kto bude mať najviac nachodených krokov, vyhráva super hodinky Samsung Gear Sport

Komentáre