Ahojte dievčatá! Je nedeľa a teda aj čas na náš hlavný článok týždňa. Ako sme avízovali už pred pár týždňami, Ivka sa s manželom chystala na predĺžený víkend do Mexika, a samozrejme to pre Vás musela dokumentovať. Ako vždy! Viete čo? Nám už niekedy z tých fotiek doslova šibe, ale bola by škoda nedokumentovať niektoré zaujímavé veci, čo sa nám v životoch dejú. A cestovanie je teda určite veľmi zaujímavé, vy to máte rady, tak sa určite nechajte inšpirovať týmto článkom!

Raz za čas má môj muž pár voľných dní, ktoré vždy rada prijmem aj ja, pretože väčšinu času trávim za počítačom prácou na našej Kattive a z domu sa veľakrát celý deň ani nepohnem. Minule som sa pristila, že som vlastne celý deň strávila v pyžame, to už bol naozaj vrchol! 😀 Tentokrát sme sa rozhodli navštíviť Mexiko, kde som osobne nikdy nebola, pretože som voči tejto krajine a Mexičanom ako takým, mala určité predsudky. Myslela som si totiž, že sú to takí “špinďúri”. Avšak moje obavy sa chvalabohu nenaplnili a ja som prežila jednoznačne jeden z najkrajších víkendov v mojom živote. Ako vždy, aj tentokrát som sa dušovala, že neotvorím počítač, a budem relaxovať. Vydržalo mi to celý jeden deň! Musela som Vám predsa všetko pofotiť!

Pre Mexiko a konkrétne Cabo San Lucas, sme sa rozhodli preto, lebo to je najbližšie letovisko z L.A. (trvalo nám to len 1:45 hodiny letu). Toto miesto postihlo v roku 1999 veľké zemetrasenie, a ďalšie v roku 2014. Napriek tomu, že historické centrum bolo celé obnovené, malo toto miesto pre mňa takú zvláštnu auru. Keďže vždy všetko riešime na poslednú chvíľu, výber sa nám značne zúžil, a my sme sa rozhodli rezervovať si hotel Pedregal. Nakoniec sme ale zistili, že to bola brutálne dobrá voľba a tešili sme sa z každého momentu.

Príjazd do hotela

Na letisko nás prišlo vyzdvihnúť hotelové auto, pretože cesta taxíkom ževraj nie je úplne safe. Do hotela bol príjazd cez súkromný tunel. To som ešte nevidela a bolo to veľmi cool. Asi to bol nejaký zámer, pretože hneď za tunelom nás doslova uchvátil výhľad na oceán a otvorený interiér recepcie hotela. Veď posúďte samé!

Po príjazde nám hneď dali welcome drink, typickú mexickú Margaritu a poviem Vám, lepšiu som nikdy nepila. Bola štipľavá s chalapenos a uhorkou. Mňam!

Priznám sa, že mexickú kuchyňu moc nemusím, pretože kombinácia placky, mäsa, fazúľ, ryže a ešte iných všakovakých “light”surovín je pre môj tráviaci systém doslova nestráviteľná. Preto som sa snažila zvoliť ľahšiu alternatívu a objednávala som si guacamole a ceviche (jedla som to skoro stále).

Ako som spomínala, voči Mexiku som mala predsudky, ale nakoniec musím skonštatovať, že čo sa týka služieb, sú určite na tom lepšie ako USA! Na stromoch bola všade výzdoba so srdiečkami,všimla som si to aj v downtown v baroch. Umelecké dielo sa dalo zakupiť aj v rezorte.

PLÁŽ

Rezort bol naozaj nádherný. Jediná nevýhoda bola, že sme nemohli vkročiť do oceánu. Akonáhle sme sa priblížili, hneď k nám pribehol plavčík z hotela a varoval nás, že vlny sú také silné, že nás vtiahnu dnu a dostať sa von bude už ťažšie. Vyskúšali sme si aspoň omočiť chodidlá, či náhodou neklame. A mal pravdu, voda mala neskutočnú silu.

Neskôr sme sa rozprávali aj s ľuďmi, ktorí vlastnia domy vrámci rezortu a povedali nám, že v tejto vode už zahynulo veľa ľudí, práve kvôli silným prúdom. Tak sme to už potom radšej ani neskúšali.

V rezorte je jedna cool reštaurácia s názvom El FARALLON, ktorá je pod holým nebom, a je situovaná v skalnatom vrchu. Vyberiete si z fresh catch (čiže asi štyri druhy rýb, ktoré práve v ten deň ulovili), a prílohu k tomu prinesú podľa ich predstáv. Čiže v podstate “čo dom dal”. 🙂 Ale bol to mega zážitok, hlavne pozorovať ako voda naráža do skál a dostane sa až do výšky, kde sedíte.

CENTRUM MESTA

Vybrali sme sa aj na potulky do centra, trvalo nám to 10 minút z hotela. V centre môžete nájsť malé reštaurácie, baríky, kde ponúkajú margaritu a pivo Corona, nákupné stredisko, popluárnu fish pedicure (malé rybky vám jedia odumretú kožičku z chodidiel), šmelinárov, ktorí vám ponúkajú “strieborné” náramky, klobúky, cigary atď.

Táto hacienda mi veľmi pripomínala budovy aké som videla na  Kube.

V prístave kotvili lode väčšej aj menšej veľkosti a brali turistov na rôzne výlety, či už na rybačku, šnorchlovanie, pozorovanie veľrýb. Jedno z najvyhľadávanejších miest v tejto oblasti je jednoznačne  El Arco – vápencový oblúk, ktorý sa vytvaroval časom, vodou a vetrom. Celkom pekný tvar nie?

SPA

Zažili sme aj nočný život (vtedy som ešte nevedela, že to nie je až také safe). Hrali samé skladby môjmu srdcu blízke, čiže latino. Na parkete som nechala dušu a potom sa spokojne vrátila na hotel.

Na druhý deň sme si dali úplný oddych a masáž nemohla chýbať (musím skonštatovať, že lepšiu som nikdy nemala). Ich zvykom je, že pred masážou samotnou vám najprv vypeelingujú chodidlá, pošúchaju bylinkami (rozmarín, mäta, bazalka), na záver nakrémujú. Popritom popíjate roibos čajík a až potom vás odvedú do miestnosti.

Tri a pol dňa nám ubehlo ako voda a nám sa vôbec nechcelo odísť, pretože tam bolo neskutočne dobre! Určite sa na toto miesto ešte chceme vrátiť a ja verím, že som inšpirovala aj Vás!

Baby, dúfame, že sa Vám náš dnešný článok páčil! Ak nás chcete sledovať na facebooku alebo instagrame, budeme len rady! Na Ivkinom profile na instagrame ešte stále môžete súťažiť o skvelú zdravotnícku pomôcku proti menštruačným bolestiam Livia. Žrebovať sa bude dnes večer, tak neváhajte a zapojte sa!

A ešte jednu info máme pre vás. Nakoľko sme si uvedomili, že máme plno nepotrebných vecí na oblečenie, ktoré nevyužívame, rozhodli sme sa založiť bazár na instagrame! Môžete nás nájsť pod nickom @kattiva_bazar. Časť výťažku pôjde na charitatívne účely, pre malého Tomáška, na ktorého liečbu sa zbierame aj na našom e-shope. Choďte kuknúť, môžno sa Vám niečo zapáči. 🙂

Prajeme peknú nedeľu

Katka a Iva

Komentáre