Čaute baby! Tento týždeň sme sa rozhodli napísať vám o téme, ktorá určite zaujíma každú ženu, ktorá sa o seba stará a chce vyzerať dobre. Mladšie ročníky to možno ešte až tak neriešia, ale ak ste naše rovesníčky, určite intenzívne cítite zmeny, ktoré sa s nami po 25ke začínajú diať. Jednou z týchto zmien sú aj nejaké tie vrásky a celkovo možno zhoršenie pleti. Píšeme možno, pretože s procesom starnutia sa dá vybabrať a my to samé na sebe vidíme.  Často nám ľudia hovoria, že vyzeráme mladšie a lepšie ako pred desiatimi rokmi. Je nám úplne jasné, že sú to len milé lichôtky a určite na 20 nevyzeráme, ale viete čo? V podstate by sme ani nechceli. 🙂 Chceme vyzerať a cítiť sa hlavne zdravo, pretože tam to celé začína…  Môžeš mať akýkoľvek drahý krém, ale krásna pleť sa začína v Tvojom vnútri,  Poďme si teda zhrnúť pár našich tipov na zlepšenie pleti. Nečakajte výsledky hneď, je to dlhodobý proces.

  1. ZDRAVÁ STRAVA

Budeme to omieľať stále dokola, ale je to len pre Vaše dobro! Mnoho ľudí sa totiž nezamýšľa nad tým, aké potraviny konzumuje a má to mnohokrát za dôsledok zlý zdravotný stav alebo samozrejme pleť. Nechceme Vám tu rozpisovať látky, ktoré sú pre Vás dôležité, lebo to je asi neustále rozoberané  a nudné. Poďme ku konkrétnym potravinám, na ktoré sa oplatí navyknúť, pretože Vám to telo niekoľkonásobne násobne vráti. Prvým krokom k úspechu je začať jesť veľa zeleniny. Zelenina je úplne super, pretože sa z nej dajú robiť chutné jedlá, dodáva dostatok energie a viete čo je na tom najlepšie? Že keď začnete takto zdravo zeleninovo jesť, tak potom vôbec nemáte chuť na sladkosti. Naše tipy na zeleninu, ktorá zaručí zlepšenie pleti je napr. brokolica, avokádo, červená repa (tá je úúúplne že skvelá), stopkatý zeler, uhorka a špargľa. Toto je pre nás top 6 druhov zeleniny na krajšiu pleť. Naše obľúbené zeleninové recepty s Vámi budeme postupne zdieľať. Kiežby sme mali čas písať články každý deň, aby sme mohli náš blog zaplniť receptami čo najskôr. 🙁 Len taký rýchly tip: keď sa niekam chystáte a chcete vyzerať tip top, pár dní predtým nasaďte do svojho jedálnička brokolicu (napr. ako prílohu k mäsu). Efekt je neuveriteľný, máme to overené! Brokolica pleť perfektne rozžiari.

2. PITNÝ REŽIM

Ruku na srdce, koľko z Vás je navyknutých piť sladené nápoje počas celého dňa? Áno, na jednej strane to je mňamka, momentálny pôžitok Vám však zdravie nenahradí! Čo takto skúsiť čistú a obyčajnú vodu? Je to zas a znova vyslovene o návyku, a chvíľu Vás to možno bude ťahať späť ku Cole alebo Fante. Ale keď to prekonáte tak za pár týžňov Vás ani len nenapadne si k obedu dať sladený nápoj, budete lepšie cítiť chute jedál a pitie vody Vás bude totálne osviežovať. Ideálne skúste nebublinkovú, lebo bublinky zdúvajú a to predsa nechceme, však? 🙂 Úplne úžasnou náhradou za sladené nápoje sú čaje. Skúste si každý večer ku telke spraviť veľký hrniec čaju z čerstvej mäty (majú ju skoro v každých potravinách, alebo si ju môžte aj pestovať na balkóne) a uvidíte, ako skvelo sa budete cítiť a ako to rozjasní Vašu pleť. Ide leto, čo je lepšie ako mätová limonáda? No a pre milovníčky alkoholických nápojov máme zlú správu. ŽIADNY alkohol Ti pleť nezlepší, práve naopak! Aj my si rady dáme vínko, ale naozaj len raz za čas. A hneď to na druhý deň cítime a kde sa to najviac odzrkadlí? No predsa na pleti! Posledné dve vety boli skôr určené našim rovesníčkam, pretože ruku na srdce, keď sme mali 20, naše telo zvádalo omnoho väčšie záťaže, však? ?


3. MLIEKO LEN NA EXTERNÉ POUŽITIE

Človek by si pomyslel, však mlieko je zdravé, lebo sme ho pili od malička. Čo by na ňom mohlo byť zlé, keď ho pijú malé deti? Nuž dámy, takto to žiaľ nefunguje! My už nie sme vo vývine a mlieko k životu v podstate absolútne nepotrebujeme! Nepredpokladáme, že tento článok čítajú násťročné dievčatá a preto sme si to dovolili napísať. 🙂 Okrem toho, že mlieka, ktoré nájdete v potravinách, obsahujú aj éčka (však ako by bolo možné, že mliečny výrobok je trvanlivý) tak každé mlieko obsahuje aj laktózu, ktorá podporuje tvorbu akné. Skúste na mesiac mlieko úplne vylúčiť zo svojho jedálnička a uvidíte MEGA rozdiel. Paradoxne mlieko je ževraj super na vonkajšiu starostlivosť o pleť. Takže vyskúšame a dáme vedieť. 🙂 Mlieko okrem iného aj zvyšuje cukor v krvi, čo nás privádza k ďalšiemu nepriateľovi, samotnému cukru. Skúste mlieko ako aj cukor úplne vysadiť napr. ku káve. Je to ťažké, ale dá sa na to zvyknúť a potom si už budete užívať plnohodnotnú chuť kávičky.

4. CUKOR = JED 

Toto je tiež večne omieľaná téma, ale je to jednoducho tak. Každú z nás sem-tam pochytí nesmierna chuť na sladké, a ruku na srdce ktorá z nás pri takýchto chúťkach odolá? Ale faktom je, že cukor je najväčší jed, ktorý do svojho tela môžete dať. Aj s týmto sa však nejako dá popasovať. Chuť na sladké môžeš totiž zahnať dvoma spôsobmi: tým, že zješ celú Milku, ale takisto aj tým, že zješ nejaké ovocie. Ovocie v sebe obsahuje prirodzené cukry, a naše telo by si najradšej pýtalo len tie (keby nepoznalo Milku samozrejme) 😀 Prvým krokom k úspechu je neopustiť sa už v potravinách pri nákupe, a namiesto čokolád a rôznych cukroviniek si nakúpiť ovocie, alebo zdravšie verzie tých cukroviniek (pozerajte zloženie!). Lebo staré dobré pravidlo je, že čo nemáš doma to nezješ! No a úúúúplne že najviac super, je kombinácia pohybu a zdravej stravy, pretože vtedy na sladké ani nemáš chuť! Určite každá z nás má obdobia, keď zlenivie, nehýbe sa pravidelne, a nezdravo sa stravuje a potom večer chodí do komory na sladkosti. A potom úplne že opačne, keď sa človek hýbe tak ho ani nenapadne dať si večer čokoládu.

5. POHYB

Predpokladáme, že tento článok čítajú aj dievčatá, ktoré poslednú vetu z predchádzajúceho odseku ani zďaleka nepoznajú. Nebudeme Vám klamať. Ak ste medzi nimi, je to veľmi zlé! Necvičíme primárne preto, aby sme schudli (áno pekná postava je príjemný vedľajši efekt), ale preto aby sme boli zdravé. Na pohyb si jednoducho treba násjť aspoň 2-3 krát do týždňa čas. Nie je dôležité zaplatiť si členstvo v drahom fitku a chodiť sa tam ukazovať. Naj naj najdôležitejšie je sa párkrát do týžďna dobre spotiť! A to dokážete aj tým, že vybehnete do lesa (alebo kdekoľvek), alebo si otvoríte nejaký youtube tutorial a dáte si do tela doma pred telkou. Z vlastnej skúsenosti vieme, že pred telkou sa dá tak zacvičiť, že z toho budete mať týždeň svalovku! 😀 Baby, toto fakt nie je sranda, je to nesmierne dôležité jednak pre Vaše zdravie, ale aj pre Vašu pleť. Tá sa pri cvičení prekrví a normálne to potom cítite, ako sa stiahne (lepšie ako akákoľvek sťahovacia maska alebo krém). Pohyb má samozrejme mnoho iných zdraviu prospešných účinkov, a s touto témou sme ešte určite neskončili. Hlavne pre tie z Vás, ktoré nemajú vo zvyku sa pravidelne hýbať, máme jeden odkaz: O svoje telo sa treba starať. Myslite trochu do budúcnosti a verte, že investícia Vášho času do svojho tela sa Vám  stonásobne vráti! Stačí sa raz namotivovať a potom to už pôjde samo.

6. DOSTATOK SPÁNKU

Ak chodíte spávať po polnoci a ráno sa cítite, akoby Vás prešiel traktor, nečudujte sa! Vedeli ste, že nalepšie telo regeneruje okolo polnoci? To logicky znamená, že vtedy by ste mali už spať. Ideálny čas spánku je 8 hodín a naozaj je to len o návyku. Keď si zvyknete chodiť spať o 23:00, tak o 7:00 vstanete s úsmevom na tvári a budete sa tešiť na celý deň! Samozrejme niekomu to práca alebo bábätko nedovoľuje, ale túto informáciu sme považovali za nutné Vám posunúť. Z vlastnej skúsenosti vieme, že spánok je nesmierne dôležitý aj pre našu pleť, ktorá je potom krásna, oddýchnutá a celá natiahnutá. Takže dievčatá, ktoré chcú mať super pleť, ŽIADNE PONOCOVANIE!

7. ODLIČOVANIE

Zas a znova jeden zo zlozvykov niektorých báb, ktoré sa nezvyknú odličovať. Veľká chyba! Chvíľu si to treba strážiť a vytvoriť si návyk spojený napr. s večerným umývaním zubov. Odličovať sa baby treba naozaj každý večer, aj keď prídeš domov nadránom z party. Všetky make-upy a maľovátka sú samozrejme chemikálie, ktoré si na seba dávame a vždy aj dávať budeme, lebo chceme vyzerať atraktívne. Ale keď nemusíte, tak na seba make up nedávajte! V noci má pleť ako aj celé telo oddychovať a dýchať, nie sa trápiť pod make upom.

8. PRAVIDELNÉ PRANIE VANKÚŠOV

Koľko z Vás to robí? Ráno vstaneme, ideme prežiť náš deň a samozrejme s tým súvisí aj pohyb vonku. Vonku na nás však číha znečistený vzduch a to znečistenie  sa chtiac nechtiac zachytí na našich vlasoch. Večer si ľahneme do postele a znečistenie z vlasov prejde kam? No predsa na vankúš! A z vankúša prejde kam? No predsa na pleť! Na prvý pohľad blbosť, ale dáva to logiku však? Ďalšie maličkosti, čo by sme mali pravidelne robiť, je výmena ochrannej fólie na telefóne alebo čistenie štetcov na nanášanie púdra. Prosto si pleť chrániť!

Milé dievčatá. Nemyslíme si, že sme Vám povedali veci, o ktorých by ste predtým nepočuli. Ale dúfame, že vďaka tomuto článku sa aspoň niekoľko z Vás nakopne a začne svoj  detox. Keď by sa nám podarilo zmeniť životný štýl aspoň jednej čitateľky tohto článku, bude to pre nás obrovský úspech!

Ak máte aj vy nejaké vychytané tipy na zdravú pleť, hoďte nám ich prosím do komentára. A tiež nám kľudne klaďte akékoľvek otázky, ktoré máte na srdci, pretože  na všetky budeme postupne odpovedať!

Prajeme ešte krásny zvyšok víkendu! A nezabudnite, že dnes je posledný deň veľkého zimného výpredaja tak si spravte nejakú radostičku… 🙂

Katka a Iva

Komentáre