Ahojte dievčatá! Ozývame sa po dvojtýždňovej pauze, pretože  minulý víkend bol pre nás ohromne náročný a nestihli sme pre vás pripraviť článok. Už po štvrtýkrát sme sa totiž zúčastnili festivalu Pohoda, nielen pre zábavu, ale v prvom rade s našim roztomilým stánočkom. Už sa to stalo tradíciou, že práve tento festival je jednou z mála príležitostí počas roka, kedy pre vás otvoríme náš pop up stánok a vy si všetky vecičky z nášho e-shopu môžete pokukať, “omakať”, poskúšať no a samozrejme aj kúpiť! No a keďže sme stále plné zážitkov a dojmov, chceli by sme sa s vami podeliť o zopár rád ohľadom festivalov.

Ak ste festivalové stálice, asi vás neprekvapíme. Ak ste festivaloví nováčikovia, určite sa nezabudnite týmito radami riadiť, aby ste sa vyhli situáciám, ktoré sme my niekoľkokrát zažili.

Tu sú teda najdôležitejšie veci, ktoré treba podľa nás na festivaloch robiť.

DODRŽIAVAŤ PITNÝ REŽIM

Ale pozor, nie ten alkoholický! Keďže na festivaloch sme väčšinou v pohybe a počasie je, veríme, krásne a teplé, toto je podľa nás úplne najdôležitejší bod! My sme tento rok skoro úplne vynechali alkohol a sústredili sme sa práve na pitný režim vody, a verte alebo nie, zabavili sme sa možno ešte lepšie ako minulý rok, keď prosecco tieklo potokom! 😀 Dve muchy jednou ranou zabijete, ak vaša fľaša vody bude obsahovať aj magnézium. Myslite aj na ďalšie dni, ktoré si chcete naplno užiť, pretože festival je super aj cez deň, nielen v noci a je fajn byť prítomná a svieža, nie? 🙂

SPRÁVNY FESTIVALOVÝ OUTFIT

Áno, máte pravdu, taký neexistuje! Práve pre toto milujeme festivalovú módu! Raz máš náladu na extravaganciu, druhý deň chceš byť basic, tretí deň ideš v športovom – tu sa totiž všetko môže a nič nemusí! Ale takú malú festivalovú fashion radu si predsa len neodspustíme – nezabudnite na doplnky! Tento rok sú absolútne in kamienky na tvár a telo, ktoré už máme aj na našom e-shope. Na Pohode išli na dračku a musíme uznať, že sú fakt brutálne!

VRSTVENIE OBLEČENIA

Pri móde ešte ostaneme, ale tentokrát z praktického dôvodu. V prípade, že na festivale stanujete, môžete pokojne tento bod preskočiť. Ale ak sa sa tam chystáte na celý deň aj noc, určite sa nezabudnite náležite pripraviť. Napríklad dejisko Pohody, Trenčín, je známe tým, že cez deň je teplo ale v priebehu hodiny sa teplota zníži aj o 10 stupňov. Preto je veľmi dôležité myslieť vopred a vrstviť. Alebo si pobaľte teplejšie oblečenie do ruksaku.

DOBRÝ FOŤÁK

Nie je telefón ako telefón. Každý má zabudovaný nejaký foťák, a keďže vy určite chcete mať z festivalu pekné fotky, nezabudnite si zadovážiť telefón s kvalitným foťákom, ktorý robí pekné portréty aj selfies. My nedáme dopustiť na naše nové zlaté Samsungy Galaxy S9, ktoré fotia samé! A čo je ideálne, fotky následne netreba ani upravovať a filtrovať, telefón to jednoducho urobí za vás!

MAJTE VŠETKO POD KONTROLOU

Festival je aj o množstve stageov a najmä chodení. Ak si chcete skontrolovať koľko krokov ste za jeden festivalový deň nachodili, pomôžu vám v tom hodinky Samsung Gear Sport. Zároveň vám zmerajú množstvo spálených kalórií, pulz či počet vypitých pohárov vody či kávy. Budete tak vedieť, že si môžete dať o jednu maškrtu navyše. Na festivale musíte počítať aj s tým, že keď vám volá kamarátka z opačného konca areálu, že už je na rade pri okienku s občerstvením a vy si práve „fičíte“ na svojej obľúbenej kapele, nebudete počuť vyzváňanie. Ak však máte spárované Sport-ty s telefónom, upozornia vás naň a na ďalšie notifikácie, ktoré si nastavíte, vibrovaním.

OPAĽOVACÍ KRÉM A REPELENT

Nuž, nie raz sa stáva, že sa festivalom prechádza do červena spálený, podgurážený človek (áno, občas vídame aj ženy!). No keď už máte byť pogurážené, tak si nemusíte rovno privolať rakovinu kože, čo vy na to? Preto naozaj nepodceňujte ochranu pred slnečným žiarením, ktoré máme pocit, že je z roka na rok silnejšie. Tu by sme vám rady odporučili jednu skvelú a štýlovú vecičku: UV patch. Vyzerá ako malá tetovačka, ktorú si deti lepia na telo, je transparentný, pružný, ultratenký, vodoodolný, priedušný ako druhá pokožka. Srdiečkový senzor UV Patch dostanete v lekárni a na to, aby na vašej pokožke ožilo, potrebuje, aby ste si do svojho mobilu stiahli aplikáciu My UV Patch (cez Google Play alebo App Store). Teraz si na festivale môžete byť 100% istá, že ste chránené!

DOBRÁ NÁLADA

Najdôležitejšie dávame na koniec. Bez dobrej nálady je totiž na festival vstup zakázaný! Nechajte všetky problémy mimo areálu, pretože sa sem idete odreagovať, užiť si hudbu, priateľov, veľa sa smiať a tancovať!

Toto sú naše festivalové esencie, ktoré robia túto udalosť výnimočnou. My sme si to tento rok veľmi užili práve preto, že sme dodržiavali tieto body. A veríme, že si to užijete aj vy! Dajte nám do komentára vedieť, či sa chystáte na nejaký festival počas tohto leta a ak vás napadne ešte nejaká vec, na ktorú sa by sa nemalo zabudnúť, napíšte nám ju do komentára, určite to ocenia všetky baby, čo tento článok budú čítať.

Prajeme vám krásny zvyšok nedele a stretneme sa tu zas o týždeň!

Katka a Iva

Komentáre