Čaute baby! Dnes sme sa rozhodli napísať vám o jednej veľmi “glamour” téme, ktorá nám je blízka. Avšak v prvom rade by sme vám rady oznámili víťazku minulotýždňovej súťaže na našom blogu. Súťažili ste o balíček proteínových produktov značky Rajo, a zapojilo sa vás celkom dosť, čomu sme veľmi rady! Víťazkou sa stáva Zuzana Gorogová! Gratulujeme!Ak si chcete pozrieť žrebovanie, nájdete ho na našich stories na instagrame. Takisto sme veľmi vďačné za Vaše pekné odkazy, ktoré ste nám vrámci súťažných odpovedí nechávali, ste naša motivácia a ĎAKUJEME, ŽE VÁS MÁME! Tiež by sme Vám chceli povedať, že oddnes začal na našom e-shope týždeň zliav pripríležitosti BLACK FRIDAY! Môžete sa teda vyblázniť, a nakupovať v zľavách až do -80%!

Party, party, party! November a december by sme okrem predvianočných nákupov a zhonov mohli v posledných rokoch určite charakterizovať aj ako obdobie vianočných a novoročných osláv, či už firemných alebo súkromných. Jednoducho, ľudia si na žúrku nájdu vždy čas, a keďže my Slováci sme národ veľmi “party-positive”, eventami sa to v tomto období len tak hemží.

Pozvánka na takúto vianočnú party väčšinou obsahuje aj predpísaný dress code. Ak nie, tak vedzte, že pravdepodobne to bude “coctail”. My sme sa pred dvoma týždňami na našom blogu venovali práve jednotlivým dress codom, takže ak ste si nestihli tento článok prečítať, môžete tak urobiť TU! No a keď už máte naštudované, čo je vhodné si obliecť, prichádza na rad osobný vkus a štýl. Nuž ale, aké by sme to boli kamky, keby sme vám neporadili, čo je tento rok trendy? Veď predsa naše Kattivky musia byť stále štýlové! Tak čítajte ďalej!

10 trendov na koktejlové šaty pre jeseň 2018:

ZAMAT

Tento nesmierne elegantný materiál vie byť skutočne krásny, ale aj zradný! Preto zamatové šaty radšej nenakupujte online, ale radšej si ich choďte vyskúšať do obchodu, pretože sa nemusia hodiť každému. Hlavne v tmavších farbách vie spôsobiť doslova “ostaršenie” dámy.

ČIPKA

My osobne čipku milujeme! Je sexi, elegantná, ale nie vulgárna. Nakoľko už samotný materiál je zaujímavý a nie úplne basic, určite by sme na vašom mieste išli do veľmi decentných doplnkov. Pri výbere farby buďte tiež opatrné, pretože čipka v krikľavejších farbách dokáže niekedy pôsobiť veľmi lacno. Na túto sezónu by sme volili zemitejšie farby, ako napr čierna, alebo béžová.

PERIE

Ok, určite nie je tajomstvom, že my sme na šaty s perím doslova “úchylné”! Myslíme si, že to je absolútny vrchol štýlu v posledných rokoch a hlavné, čo na perových šatách milujeme je, že môžu byť aj úplne basic, ale to perie im dodá šmrnc. Zas platí, že to netreba prekombinovať, perie je dostatočne výrazná súčasť šiat a preto sa nebojte siahať po základných farbách. No a v neposlednom rade, perie je také ňuňuuuu! Neskutočne príjemný materiál!

FLITRE

Už dávno neplatí, že prísť na party ako diskoguľa je “sedlácke”. Samozrejme pri tomto materiály platí jednoznačná rada: zvoľte čo najminimalistickejšie doplnky aj make up! Samotná flitrovina je totiž veľmi výrazná a preto odstráňte čokoľvek, čo by celkový dojem mohlo narušiť.

ASYMETRICÉ STRIHY

Ak zvolíme jednoduchý a hladký materiál, môžeme si dovoliť trochu zaexperimentovať v strihoch. My už z našej tanečnej kariéry vieme, že asymetria v strihoch vie byť neskutočne rafinovaná a sexi. Ale pozor! Nehodí sa každému typu postavy a preto pri výbere takéhoto strihu musíte mať dosť veľkú dávku sebareflexie, aby ste mohli zhodnotiť, či áno alebo nie!

TYL A SIEŤOVINA

To, čo jemne presvitá, vie pôsobiť mimoriadne atraktívne. Ale pozor! Nezabudnite si pod sieťovinu dať vždy ešte jednu nepriesvitnú vrstvu, aby ste nepôsobili vulgárne! Materiál sieťovina môže mať viac stupňov tvrdosti a preto je veľmi dôležité, aby ste zvolili radšej kvalitu ako cenu, pretože sa môže stať, že vám bude jej nosenie nepríjemné a navonok bude pôsobiť rigidne. Ak sa však rozhodnete pre tylovú sukničku, tam sa tátvrdosť doslova pýta. Pre tie z vás, ktoré nevedia, čo je to tyl: je to tvrdšia sieťovina, ktorá doslova”stojí”. Môžete ju poznať napríklad z baletných “tutu” sukničiek.

SWAROWSKI KAMIENKY

Sú kamienky a kamienky! Zas a znova vychádzajúc z našich tanečných skúseností vieme, že slovo SWAROWSKI zaručuje kvalitu. Značka SWAROWSKI je jednoznačne top vo svojom obore na celom svete (a ešte česká značka Preciosa). Ide konkrétne o odlesk kamienkov na umelom svetle. A vzhľadom na to, že na každej dobrej party nešetria umelým osvetlením, je určite fajn priplatiť si za kvalitu, aby ste boli najväčšou hviezdou široko ďaleko!

ZVIERACIE MOTÍVY

Pred nejakým časom považované za vrchol nevkusu, teraz obdivované! Už druhý rok ovládajú zvieracie motívy svet módy! Je to niečo, čo je predsa len trochu extravagantnejšie, ale jednoznačne sa toho netreba báť! Správnym výberom doplnkov a strihu viete v tigrovaných šatách zahviezdiť na každej party. Ale pozor! Určite stačí, ak v hlavnej úlohe bude práve zvierací motív. Nepotrebuje k sebe žiadneho  rovnocenného partnera.

PÁNSKY ŠTÝL

Ak nemáte rady sukničky, kamienky, volániky, prosto nič typicky ženské, ste na správnej adrese! Pánsky štýl je čistý štýl, ak ho nosí silná žena, ktorá sa k nemu vie patrične doladiť. Nejde iba o obyčajný suchý čierny nohavicový kostým. Tu platí jednoznačná rada: pohrajte sa s výraznými doplnkami a make upom! Vytvorte zo seba rafinovanú femme fatale! Pánsky štýl jednoducho treba vedieť nosiť!

METALICKÉ MATERIÁLY

Flitre sme už spomínali, ale tu sme niekde inde! Tento rok sú hitom party šiat metalické materiály a zaujímavé strihy! Zlatá, strieborná alebo bronzová s jemným odleskom, to je to, čo podčiarkne ženskosť a bude pôsobiť neprehliadnuteľne. A čo je super, nemusíte sa brzdiť ani pri doplnkoch, pretože samotné metalické šaty sú stále dosť “basic”. Takže sa tu môžete do sýtosti vyblázniť.

Tu je zopár pravidiel, ktorými sa riadime, keď sa obliekame na nejakú party:

  • Lesklé telové silonky nechajte doma, je to už dávno out! Buď vyskúšajte ísť s holými nohami (tých pár metrov z taxíka do klubu snáď prežijete), ktoré si pekne naleskujte, alebo zvoľte čierne pančuchy.
  • Ak idete s holými nohami, telovými lodičkami alebo sandálkami nikdy nič nepokazíte. Ak ste sa rozhodli pre čierne pančuchy, choďte znova tón v tóne (lodičky, alebo čižmy).
  • Pozor na členkové čižmy! Výrazne skracujú nohy a keď máte šaty v dĺžke okolo kolien a kratšie nohy, môže to pôsobiť až komicky. Hodia sa len vyšším babám s dlhými nohami. Nám sa veľmi osvedčili čižmy nad kolená, ktoré sú pohodlné a nohy predlžujú.
  • Vždy si pred odchodom z domu skontrolujte čistotu vašich topánok! Je to síce otrepané, ale predsa len dôležité!
  • Do kabelky si pribaľte zrkadielko, malý parfém, rúž a púder, aby ste si z času na čas mohli refreshnúť svoj make-up.
  • Na party VŽDY voľte malú kabelku! Či už listovú, crossbody, alebo v poslednom období tak preslávenú ľadvinku. Nikdy nechoďte s veľkou kabelou, ktorú nosíte do roboty! Ak doma žiadnu malú nemáte, radšej si skúste požičať od kamošky alebo choďte bez kabelky.
  • Malými čiernymi šatami na party nikdy nič nepokazíte. A preto ak ste už zúfalé a v obchodoch ste nenašli nič, z čoho by ste odpadli, radšej investujte do profesionálneho make-upu, ktorý z vás spraví divu a všetci odpadnú!

 

Ufff baby, trochu sme sa rozpísali, ale to len pre to, lebo o takejto téme by sme sa mohli rozprávať donekonečna! Dúfame, že ste sa niečo nové dozvedeli a poučili, a ak nie, tak ste si ako správne fashion maniačky pošteklili dušičky peknými šatami! No a keďže už čoskoro začneme písať sériu článkov o tipoch na vianočné darčeky, chceli by sme vás poprosiť, aby ste nám poradili. Ak máte nejaký nápad na darček (pre mužov alebo ženy), hoďte nám ho do komentára. Každý nápad, ktorý použijeme, bude odmenený malým vianočným darčekom! 

Prajeme vám krásny nákupný party týždeň!

Katka a Iva

Komentáre